Ruim baan voor camperplaats Vriendelijk lachen in de zoveelste lens SCHOUWEN-DUIVELAND College B en W deelt argumenten bezwaarmakers niet Onder invloed tegen Eenzijdig ongeval Zierikzee scoort bij lantarenpaal mountainbiker brandweerwestrijd Kuul almanak Tip? redactie@pzc.nl MAANDAG 14 mei 2012 13 Cameramuseum is leerzaam feestje14 en 15 door Ali Pankow zierikzee - Geluidsoverlast, onveili ge verkeerssituaties, een bestem ming die niet past in een agrarisch gebied. Dat zijn de belangrijkste bezwaren die enkele omwonen den aanvoeren tegen de inrichting van een camperplaats aan de Zand weg 30 in Zierikzee. Het college van B en W deelt die bezwaren niet en stelt de gemeen teraad voor akkoord te gaan met het verlenen van een omgevings vergunning. Die vergunning is ver eist omdat de aanleg in strijd is met het bestemmingsplan Buiten gebied. De initiatiefnemer wil de bestaan de bebouwing aan Zandweg 30 ge bruiken om een dienstwoning en voorzieningen voor de camper plaats te realiseren. De campers worden geplaatst op de bestaande verharding, er vinden geen bouw werkzaamheden plaats. De be- zwaarmakende omwonenden vin den dat er ruim voldoende cam pings op dit eiland zijn en dat er dus geen speciale voorziening voor campers hoeft: te komen. B en W denken daar anders over. Het college juicht variatie ^in het aanbod in de recreatiesector juist toe. Daarnaast ziet het college mo gelijkheden om hiermee de over last door campers in Zierikzee te beperken. „Door herontwikkeling van het perceel vindt kwaliteitsver betering plaats, daarnaast wordt het perceel goed ingepast in de om geving", aldus B en W. De Zand weg is eigendom van Waterschap Scheldestromen, die geen bezwaar heeft tegen de ontwikkeling. De verwachting is dat hierdoor maxi maal 24 verkeersbewegingen per dag meer zullen ontstaan en dat de verkeersveiligheid hierdoor niet in het geding zal komen. De aanvraag voor het realiseren van de camperplaats dateert al van begin augustus 2008. Omdat het initiatief niet paste in het bestem mingsplan was er een uitgebreide voorbereidingsprocedure vereist. Aanvankelijk maakte ook Delta Netwerkbedrijf bezwaar, omdat de camperplaats een probleem zou kunnen opleveren voor een aantal ïokV kabels die over het perceel lo pen. De initiatiefnemer heeft zijn plan aangepast waardoor dit be zwaar van tafel is. BURGH-HAAMSTEDE OUDE TONGE ZIERIKZEE zierikzee - De rij in boekhandel De Vries in Zierikzee was lang en bleef lang. De signeersessie van Blof trok zaterdagochtend veel pu bliek. Dé kans om de biografie 'Hier 20 jaar Blof van de Zeeuwse band te laten tekenen door de bandleden én de auteur Ernst-Jan Rozendaal, en dat deden dan ook veel mensen. Soms met drie of zelfs vijf boeken tegelijk. „Ja, ook een paar voor de kinderen." Dennis Pol-Pourquié uit Zierikzee pakte het helemaal goed aan. Naast een boek had hij ook zijn gi taar meegenomen en een speciale zilveren stift. „Om op de achter kant te kunnen tekenen." Pol-Pour- quié is een fan van het eerste uur. „Ik kan er erg van genieten. Het is wel heel mooi als een band zoiets lean bereiken", zegt hij. Zijn spon tane actie wordt beloond. Als Pas- kal Jacobsen de gitaar moet teke nen kan hij het niet laten en be gint spontaan 'Aan de kust' te spe len en te zingen, tot grote vreugde van het publiek. „Zo, daar kan je mee thuis komen", zei Pol-Pour quié tevreden toen hij de gesig neerde gitaar weer in handen had. Geduldig werden de boeken gete kend. „Voor wie is het? Rudie?" en dan weer op de foto. Vriendelijk la chend kijken in de zoveelste lens. „We doen dit alleen in Zeeland", zegt Bas Kennis. Dat alles vanwege de Zeeuwse roots, en omdat de ge schiedenis in het boek zich vooral in deze provincie afspeelt. Na Zie rikzee ging de band nog door naar Goes en Middelburg. Zie ook www.pzc.nl/video Boek na boek kregen de bandleden onder hun neus geschoven. foto Dirk-jan Gjeltema Een 18-jarige inwoner van Burgh-Haamstede is zaterdagavond tegen een lantarenpaal gereden op de Hogezoom in Haamstede. De paal, twee paaltjes op een snel heidsremmer en en een televisie- kast werden vernield, evenals zijn auto. De beginnend bestuurder had 5,5 maal teveel gedronken. De man heeft een boete gekregen en is zijn rijbewijs kwijt. Bij eenzijdig ongeval öp de Zuider- landse Zeedijk bij Oude Tonge is zondagochtend een 61-jarige moun tainbiker uit Roosendaal om het le ven gekomen. De man is tegen een boom gereden. Wielrenners die de man zojuist voorbij waren gereden hoorden een klap en hebben nog geprobeerd de man te reanimeren. Dat mocht niet baten, de man over leed ter plaatse. De brandweer van Zierikzee is za terdag op de tweede plaats geëin digd bij een hoofdklasse wedstrijd in Middelburg. De vrijwilligers kre gen een ongeval voorgeschoteld waarbij ook een brandweerauto was betrokken. Daarnaast was spra ke van gevaarlijke stoffen en dron ken personen. De ploeg uit Arne- muiden werd eerste en Middel burg derde. Niels van vier gaat sinds februari naar school en sindsdien maakt hij met veel plezier dagelijks de tocht naar school. Tussen de middag komt hij echter net zo lief even naar huis om een boterham te eten. Vier lentes jong is natuurlijk nog niet oud ge noeg om alleen naar huis tefietsen, dus komt zijn vader hem ophalen om hem naar huis te begeleiden. Zo ook die vrijdag, toen vader - in ge sprek met andere ouders - bij het hek op zijn telg stond te wachten. Niets aan'de hand, zo leek het, maar tijdens het eten bleek anders. „Ik zag je niet toen ik uit school kwam", zei Niels. Vader, verontwaardigd: „Maar ik stond er toch?" „Ja, maar ik dacht dat dat kale mannetje ie mand anders was!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49