ge; - n< >i< 123 Exclusief Genieten aan de Zuid-Hollandse kust NL® 3- tot 5-daagse autovakantie Nederland met ontbijt Aankomstdata en prijzen Aankomst vanaf 1 mei 2012 t/m 30 maart 2013. Normale prijs Lezersprijs 3 dagen vanaf nu vanaf 49 4 dagen vanaf nü vanaf 79 5 dagen vanaf Ê-ffé" riü vanaf €109 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen: Inclusief: 3/4/5 dagen (2/3/4 nachten) verblijf in het Fletcher Hotel-Restaurant Carlton en ontbijtbuffet. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelasting ca. 2,50 pipip.n. en reserveringskosten 19,50 per boeking (verplicht). Ga voor alle informatie naar vmw.kras.nl/LR17600 Voor meer informatie en boekingen: Typ in de adresbalk www.kras.nl/LR17600 Kies uw datum, prijs en klik op BOEK NU. Voer bij stap 1 de actiecode WEG40002 in en u ontvangt uw korting van 10,- per persoon. Telefonisch boeken? Bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reis- nummer LR17600 en actiecode WEG40002 en u ontvangt uw korting van 10,- per persoon. Boeken met deze actiecode is mogelijk t/m 14 mei. waarom zoo je meer betalen J via de televisie en de social media. Ook de maakbaarheid speelt een rol. We zijn tot heel veel in staat, op bijvoorbeeld technolo gisch gebied. Daarmee hebben we het ge voel dat we ook ons eigen geluk kunnen 'maken'. Mensen zijn echter het vermogen kwijtgeraakt met moeilijke omstandighe den en lijden om te gaan. Wij hebben onderzoek gedaan naar het wel bevinden van mensen. Daaruit blijkt dat mensen zich vaak een slachtoffer voelen in hun eigen levensverhaal. Ze benadrukken de nare dingen die hun zijn overkomen en hun gevoelens van machteloosheid. Ze heb ben moeite om gelukkig te zijn. Als ze hun verhaal daadwerkelijk opschrijven, via een autobiografische cursus die wij ontwikkeld hebben, dan blijkt dat ze hier bovenuit kun nen stijgen. Het is niet zo dat je de nare her inneringen en het verdriet moet ontkennen of vergeten, maar misschien kun je ermee omgaan en vaststellen dat je er ook iets van hebt geleerd." maandag 14 mei 2012 Een heerlijke autovakantie in eigen land waarbij u kunt ontspannen aan de Zuid-Hollandse kust. U verblijft in een 4-sterren hotel in Naaldwijk, waar volop mogelijkheden zijn om te fietsen en wandelen door de duinen en bossen. De historische stad Delft en onze regeringsstad Den Haag zijn ook zeker een bezoek waard. Of ontdek The Japanese Watergarden, een groot overdekt waterpark met veel inheemse planten. Kortom, u kunt dus genoeg ondernemen in de omgeving. En voor boekingen t/m 14 mei ontvangt u 10 korting per persoon! FLETCHER HOTEL-RESTAURANT CARLTON**** Dit 4-sterren hotel ligt zeer centraal in Naaldwijk, op ca. 4 km van het strand van Hoek van Holland. Het hotel beschikt o.a. over een lift, bar, restaurant, tuin met terras en draadloos internet (tegen betaling). Ook kunt u gratis uw auto parkeren bij het hotel en er is een gratis fietsenstalling aanwezig. Uw kamer is o.a. voorzien van een telefoon, televisie, radio, koffie- en theefaciliteiten, minibar, douche en toilet. Het hotel bezit het milieukeurmerk Green Key. Ernst Bohlmeijer houdt van zijn werk op de faculteit Gedragswetenschappen op de Campus, randje Enschede. Hij geniet van de onderzoeken, maar ook van het contact met de studenten. „Ik probeer mijn studenten psychologie te inspireren. Het belangrijkste van een academische opleiding is het leren om kritisch en creatief te denken. Niet alles voor zoete koek aannemen en vanuit een vast model denken, maar steeds vragen dur ven blijven stellen en net even anders tegen dingen aan te kijken. Dat zijn vaardigheden die ik probeer te stimuleren." Maar ook onder deze getalenteerde jonge ren zijn er velen die niet goed in hun vel zit ten. Ruim een op de tien studenten op de universiteit voelt zich ongelukkig. Bohlmeijer: „Ze zijn vermoeid, somber en zitten vol twijfels. De oorzaken: in deze pe riode moeten jongeren belangrijke keuzes maken. Ze moeten bovendien op hun eigen benen leren staan, hard studeren en een leu ke tijd hebben. Daar komt bij dat studenten van nu zich ook nog eens zorgen maken over de gevolgen van de bezuinigingen in het onderwijs en de dreigende studieboetes. Ze moeten hun masteropleiding zelf beta len en dat betekent voor velen dat ze naast hun studie ook moeten werken om hun stu die te bekostigen. Dat vraagt nogal wat van je. Op deze leeftijd komen depressies het meest voor." Bohlmeijer heeft hoge verwachtingen van de nieuwe training 'Haal meer uit je studen tenleven' die-onlangs is ontwikkeld voor stu denten die niet goed in hun vel zitten. „Punt is dat studenten uit alle macht probe ren om hun leven en gevoelens onder con trole te krijgen, maar dat werkt averechts. De training is gericht op het stoppen met dit gevecht. Wij zeggen 'probeer je pro bleem maar gewoon te erkennen en onder ogen te zien. Misschien valt het dan wel mee'. Stel je hebt negatieve gedachten over jezelf Wij leren dan om uit de greep van die gedachten te komen. Door meditatie en Ernst Bohlmeijer: „Mensen voelen zich vaak een slachtoffer van hun eigen levensverhaal." foto Enniel Muijderman oefeningen leer je dat het gewoon om ge dachten gaat, en niet de waarheid. Je merkt dat de gedachten blijven bestaan, maar raakt er minder van in de war. We hebben een eerste proeftraining gehouden met der tig studenten. Op de vraag wat het meest ge holpen had, antwoordden de meesten 'de bewustwording van wat ik belangrijk vind in mijn leven'. En dat is mooi. Want daar richt de cursus zich vooral op." Geluk zit deels in de genen, zegt Bohl meijer. De een heeft wat meer aanleg om somber naar de wereld te kijken dan de an der. Opvoeding en omstandigheden spelen ook een rol. Maar voor de helft heb je het in eigen hand. Het is watje doet, de keuzes die je maakt in het leven en de manier waarop je in het leven staat. Het is de grote uitda ging om altijd te blijven focussen op de mo gelijkheden. „Ja, sommige mensen zijn echt van die le venskunstenaars. Het zijn mensen die genie ten van wat op hun pad komt, lekker eten, mooie natuur. Mensen die opgaan in wat ze doen en vol passie leven. Het zijn trouwens ook mensen die goed kunnen delen en open staan voor anderen. Dat is een belang rijke bevinding uit ons eigen onderzoek. De ze mensen zijn gelukkiger dan mensen die in eerste instantie meer aan zichzelf den ken." Tot slot de vraag of Ernst Bohlmeijer zelf een levenskunstenaar is. „Ik probeer het te zijn", zegt hij na enige aarzeling. „Maar het gaat met vallen en opstaan. Ik probeer om niet op de automatische piloot te leven. Stukje bij beetje leer ik om in momenten te leven en te genieten van mooie dingen." reageren? gezondheid@wegener.nl voor de lezers van deze krant! I voor de lezers 3 dagen nü Vcort*n9 ers©fl®n°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43