§sci® E6€ f<3 3 Sergio stopt 'ooit' met Oud Sluis 't CoiDetje brengt veel geld op voor het doel: de col Man drinkt vier keer te veel maandag 14 mei 2012 kaarten gingen er van de hand voor het benefietconcert. Het concert was al weken volledig uitverkocht. De optredens zorgden voor veel enthousiasme op de volgepakte Grote Markt. poortvliet - de nacht van zater dag op zondag rond 3.50 uur is een 44-jarige automobiist uit Rot terdam, aan de Edisonweg in Vlis- singen, gecontroleerd op het rij den onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ongeveer 3,8 maal te veel had ge dronken. Ook bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbe wijs. Tegen de man is proces-ver baal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van 11 uur. door Martijn de Koning SLUIS - De culinaire wereld stond afgelopen zaterdag even op z'n kop. Topchef Sergio Herman wil namelijk stoppen als chef van driesterrenrestaurant Oud Sluis, deelde hij mee in het Vlaamse tijd schrift De Tijd. Wanneer hij dat gaat doen, wil Herman echter nog niet vertellen. Daarmee is er eigenlijk weinig nieuws onder de zon. Herman, nu 42 jaar oud, heeft al vaker gezegd dat hij de werkdruk in de keuken nooit tot zijn vijftigste zou volhou den. De topchef geeft aan de pre cieze datum van stoppen wel in zijn hoofd te hebben, maar wil die nog niet loslaten. Hij vertelt ook niet of hij Oud Sluis helemaal de rug toekeert, of daar alleen uit de keuken verdwijnt. De eventuele ge volgen voor dat restaurant zijn dus ook niet duidelijk. De kans is groot dat Sergio, die af gelopen dagen niet bereikbaar was om zijn uitspraken verder toe te lichten, zich in de toekomst meer als een manager en mogelijk leer meester zal richten op zijn restau rants en personeel. Vorig jaar opende immers al Pure C in Cad- zand-Bad. Herman is daar zelf ech ter niet vaak aanwezig, en staat er al helemaal niet in de keuken. Des alniettemin behaalde het restau rant al meteen een eerste Michelin- ster. foto's Willem Mieras Eenzelfde concept zou Sergio kun nen invoeren in zijn derde restau rant, in de kapel van het Militair Hospitaal in Antwerpen. Die wordt nu grondig verbouwd en opent eind volgend jaar. Herman is van plan daarna een vierde restaurant te beginnen, ook buiten Nederland. Op 6 en 7 juni fietsen en lopen dui zenden mensen de Franse berg Al- pe d'Huez op in het kader van Al- pe d'Huzes, een actie om geld in te zamelen voor de bestrijding van kanker. Tot aan de actieweek stelt de krant een aantal Zeeuwse deel nemers voor. Het begon eigenlijk al toen de Ride for the Ro ses in 2008 in Zeeland werd verreden. Jetze Visser uit Kapelle had een jaar daarvoor kanker gehad en besloot, samen met een stel vrienden de uitda ging van de fietstocht over hon dera kilometer aan te nemen. „Sindsdien stappen we elk voor jaar weer op de fiets en is de Ri de for the Roses het hoogtepunt van dat seizoen." Vorig jaar besloot de vrienden club een nieuwe uitdaging aan te gaan: Alpe d'Huzes. Elk lid van de groep heeft zelf of in de directe omgeving met kanker te maken gehad. „Sommigen van ons hadden de televisie-uitzen ding over Alpe d'Huzes gezien, en zij hadden allemaal met een brok in de keel zitten kijken." Als team 'Fietsen voor je leven' fietsen de acht teamleden op 6 en 7 juni de Alpe d'Huez op. Om geld voor kankerbestrijding in te zamelen, heeft het team al lerlei acties gehouden. Zo wordt het broodje 't Colletje verkocht in tien bakkerijen op Walcheren en Zuid-Beveland; van elk exem plaar gaat 30 cent naar Alpe d'Huzes. Ook heeft het team in de winter koek en zopie ver kocht op de ijsbaan in Kapelle en zijn de afgelopen week 'flo- werpouches' aan de man ge bracht. Een bijzondere actie was die van dochter Manon Visser en vriendin Femke Meintema, die met een speciale benefiet avond niet alleen een schoolop dracht uitvoerden, maar ook ruim 3000 euro wisten te verdie nen voor het goede doel. Hoe vaak de teamleden in juni de berg op fietsen, is niet belang rijk, zegt Jetze. „Het is gewoon mooi om te zien hoe iedereen naar eigen kracht en motivatie aan het doel bijdraagt." De 3JS, met Jaap Kwakman {links) en Jan Dulles, werkten ook belangeloos mee aan het benefietconcert. Danny Vera was met zijn band The Ordinary Men de openingsact van Ra coon Friends for Jayden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3