zeeland 115 Kite school Jan Besuijen heerst in Kapelle i Mm Brandweerkorps wint Zeeuwse wedstrijd Dronken rijders van de weg gehaald Informatie over whiplash in ADRZ Reddingsbrigade pakt naast de hoofdprijs op fwbboiboloo... voor meer plezier op hot watert Zeeland maandag 14 mei 2012 De Van Dixhoornbrigade uit Mid delburg is net niet uitgeroepen tot Reddingsbrigade van het jaar 2011. De titel ging zaterdag naar Gouda. De Van Dixhoornbrigade behoorde tot de drie finalisten. Dat dankte de brigade aan het project Veilig- strand.nl. Een bijzonder initiatief, aldus de jury. Het wijst basisscho lieren op de gevaren van de zee, en leert hen hoe je een dagje aan het strand veilig kan laten verlopen. Er waren dertien inzendingen. door RnasD Jamse KAPELLE - De ringrijders van de af deling Zuid-Beveland reden afgelo pen zaterdag hun eerste wedstrijd van het seizoen in Kapelle. Met 27 deelnemers en een, soms wat aar zelend, zonnetje beloofde het een mooie dag te worden. De familie Besuijen was weer ruim vertegenwoordigd en deed vanaf het begin een gooi naar de ti tel. Het was zoon Djanko die als eerste de groene sjerp aan mocht trekken, maar na een aantal beur ten mocht hij die doorgeven aan zijn vader Jan Besuijen. Deze liet zien het ringrijden nog steeds niet verleerd^ te zijn. Met '29 van de 30 ringen werd hij aan het einde van de dag kampioen. Hij ringrijden stak ook de meeste volgringen, won de kamp van 'de zes oudste rijders' en ging naar huis met de tweede beker. Peter de Vos werd met 26 ringen tweede, voor Karin Besuijen die eveneens 26 ringen stak. Zij won ook de derde beker. Djanko Besuijen werd uiteindelijk vierde met 25 ringen. Hij won ver der de kamp van 'de zes jongste rij ders', en nam de vierde beker mee naar huis. De eerste beker werd verrassend gewonnen door Hubert van der Maas. Antoinette Vermast eiste, na een kamp, de pollepel voor zich op. Agenda ZRV: 18 mei, Meliskerke Minicamping De Koehoorn, ringrijden. Aanvang 10.00 uur. Einde 16.30 uur 18 mei, Oostkapelle camping In de Bongerd, ringrijden. 10.00-17.00 uur 19 mei, Ritthem Ereklas Kam pioenschap, 8.00-17.30 Uur Kijk voor eerdere verslagen op www.pzc.nl/walcheren/ringrijden Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl ARNEMUIDEN De Arnemuidse ploeg van de Stads gewestelijke brandweer won zater dag de Hoofdklasse wedstrijd in Goes. Daar deden Zeeuwse korp sen aan mee. Zierikzee en de Mid delburgse Stromenweg werden tweede en derde. De brandweerlie den moesten vaardigheid tonen bij een gecompliceerd ongeval met be knelling. De eerste drie ploegen gaan door naar de gewestelijke wèdstrijden in Valkenswaard. Walcheren Afgelopen weekend zijn op Walche ren twee dronken rijders van de weg gehaald. In de nacht van zater dag op zondag ging het op de Edisonweg in Vlissingen om een 44-jarige Rotterdammer. Hij had 3,8 maal teveel op. In de nacht van vrijdag op zaterdag zagen agenten in de Middelburgse Zusterstraat een dronken man in een auto stap pen. Op het politiebureau bleek dat hij veel te veel op had. GOES Whiplash Informatiecentrum Euro pa houdt dinsdag 15 mei een infor matieochtend in het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes. De lot genotengroep wil slachtoffers van een whiplash helpen bij het opstar ten van herstel en het begeleiden in het eventuele schadebehande- lingstraject. Ervaringsdeskundigen geven tussen 10.00 en 12.00 uur ant woord op vragen over kwesties als het ziektebeeld, smartengeld en ju ridische aansprakelijkheid. MIDDELBURG 'Nou ja, school... Meer een club van vrienden die allemaal surfen op eigen, zelf gemaakte planken', zegt Vlissinger Jort Kuipers. 'Kitsurfen is niet zo maar een sport. Het is een verslaving.' boten ^^2 Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 221 Middelburg www.zeelandboten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35