Startersleningen zijn succes in Veere WALCHEREN Gemeente gaat potje uitbreiden met 75.000 euro uit andere regeling Verzet bij arrestatie na cafébezoek Motorrijder schept steppend jongetje Jacht op handtekening Bief muzikanten almanak Kaal MAANDAG 14 mei 2012 13 PZC Niet het veiligst, wel Blues twintig jaar thuis in uitdagend 14 en 15 Kwadendamme16 en 17 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Starters die in Veere een huis willen kopen, maken steeds meer gebruik van de star- terslening van de gemeente. Het college van burgemeester en wet houders heeft dan ook besloten de pot voor die leningen te vergroten. Niet door 'extra budget beschik baar te stellen, maar door het ver schuiven van geld. Dat geld, 75.000 euro, komt uit het budget voor de regeling Duurzaam verbouwen. Dat is een oude regeling waar niet veel gebruik meer van wordt ge maakt. De starterslening, met een maximum van 25.000 euro, is be doeld om het gat te dichten tussen de aankoopsom van een woning en het maximale hypotheekbedrag dat een bank wil geven. Gezien de economisch lastige tijden, worden banken steeds strenger bij het ver strekken van hypotheken aan jon ge starters op de woningmarkt. Veere heeft sinds de invoering van de regeling in 2005 23 leningen ver strekt met een totaal bedrag van ruim zes ton. De regeling loopt via de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse ge meenten. Per gemeente zijn er an dere voorwaarden. De Veerse rege ling is bestemd voor kopers tussen de 18 en 29 jaar. De woning mag niet meer dan 180.000 euro kos ten, inclusief alle bijkomende kos ten als overdrachtsbelasting en no- tariskosten. De koper mag maxi maal twintig procent van dat be drag lenen via de regeling. Pas na drie jaar hoeft aflossing en rente betaald te worden. Hiermee wordt het gemeentelijk potje voor star tersleningen weer aangevuld. Wethouder Chris Maas: „Het wordt steeds lastiger voor jonge ren om hun financiering voor een huis rond te krijgen. Met die le ning kan net dat gat gedicht wor den dat niet gefinancierd kan wor den. Het is wel zo dat er vooraf goed getoetst wordt. Wij willen niet dat jongeren in problemen ko men door die extra lening." Van de verstrekte leningen waren er zeventien bestemd voor bestaan de woningen, de overige zes gin gen naar nieuwbouw. Opvallend is dat voor de dertig starterswonin- gen die Veere bouwde in Aagteker- ke, Domburg en Biggekerke geen leningen zijn aangevraagd. Maas: „Die woningen waren relatief goedkoop en met regelingen als koopgarantie en terugkooprege ling bleek zo'n lening niet nodig." Voor de woningen die via het col lectief opdrachtgeverschap in Me- liskerke zijn gebouwd, zijn wel le ningen gegeven. Maas: „Die combi natie van zelf bouwen en de le ning bleek een hele goede." VLISSINGEN Zaterdagochtend omstreeks kwart voor vijf is op de Nieuwendijk een 28-jarige Vlissinger opgepakt toen hij uit een café kwam. Bij sde aan houding vond een schermutseling plaats, volgens de politie omdat hij zich verzette. Hij zou daarbij ook een agent hebben beledigd. De man had geweigerd zich te identifi ceren, toen een agent hem wilde aanspreken op openstaande boetes. KOUDEKERKE Een botsing tussen een motorrij der en een 5-jarig jongetje, dat plot seling met zijn step overstak, lijkt zondagmiddag op de Strandweg in Koudekerke nog redelijk goed afge lopen. De motorrijder gleed een sloot in, en het jongetje werd een eindje weggeslingerd. Ze liepen geen van beide zichtbaar letsel op. Wel is het jongetje ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG Blof maakte zaterdag een toernee- tje langs boekhandels in Zierikzee, Goes en Middelburg om het vorige maand verschenen boek 'Hier 20 jaar Blof te signeren. In boekhandel De Vries in Zierik zee stond 's ochtends al een lange rij fans te wachten op een krabbel van Bas, Norman, Peter, Paskal en auteur Emst-Jan Rozendaal. In Mid delburg was het minder druk. Tip? redactie@pzc.nl Niels van vier gaat sinds februari naar school en sindsdien maakt hij met veel plezier dagelijks de tocht naar school. Tussen de middag komt hij echter net zo lief even naar huis om een boterham te eten. Vier lentes jong is natuurlijk nog niet oud ge noeg om alleen naar huis te fietsen, dus komt zijn vader hem ophalen om hem naar huis te begeleiden. Zo ook die vrijdag, toen vader - in ge sprek met andere ouders - bij het hek op zijn telg stond te wachten. Niets aan de hand, zo leek het, maar tijdens het eten bleek anders. „Ik zag je niet toen ik uit school kwam", zei Niels. Vader, verontwaardigd: „Maar ik stond er toch?" „Ja, maar ik dacht dat dat kale mannetje ie mand anders was!" DOMBURG - Verscholen in, of pontificaal op in de weer om een karakteristiek stukje Dom- werp waarmee Yvonne Munnik uit Eindhoven in weer tientallen kunstenaars uit een groot het duin. In Domburg was het weer de Dag burg op doek te vereeuwigen. Vooral de wa- de eerste prijs won. Dit weekend was ook het aantal landen, ook van buiten Europa, in en' van de Zondagschilders. Ruim dertig waren er tertoren was populair. Dat was ook het onder- begin van de Domburgse schildersweek, waar- om het stadje actief zijn. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33