Startelastiek nekt Jeffrey van Kempen Federer passeert Nadal 461 sport Rombout weer sterk op Zeeuws kampioenschap Motorcrosser uit Oost-Souburg eindigt als derde in strandcross van Zoutelande maandag 14 mei 2012 door Herman Heuvink ZOUTELANDE - Een derde plaats in de finale voor motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg tij dens de vierde strandcross in Zou telande was het hoogst haalbare. De overwinning ging naar Rinnie van Linden uit Putte. Voor de organisatie de motorclub De Pekelinge uit Aagtekerke was het een moeilijke dag. Dit werd vooral veroorzaakt doordat diverse rijders op het evenement waren af gekomen die niet in het bezit wa ren van een transponder. Huur was ter plaatse niet mogelijk en daardoor werd besloten - sommi ge waren van Terschelling geko men - om iedereen deel te laten nemen. Door de lengte van de rou te en de snelheid werd een rondje binnen de minuut afgelegd. Een bijna onmogelijke opgave voor de jury om alles vlekkeloos te laten verlopen. Zo'n honderd rijders wa ren van start gegaan, van wie zich via series en halve finales de dertig besten voor de finale wisten te plaatsen. Ook de start van de fina le van dit toch prachtige evene ment verliep chaotisch. Enkele rij ders hadden blijkbaar de zenuwen niet in bedwang en reden het ge spannen elastiek dat als starthek moest dienen aan flarden. Sommi ge rijders onder wie de favorieten Van Kempen en in mindere mate Mare Pepers kwamen daardoor in de problemen. Op bijna een ronde achterstand begon de negentienja rige monteur aan een inhaalrace. Deze bracht de Zeeuw uiteindelijk nog op de derde plaats. In een spannende finale wist Rinnie van Linden uit Putte het hoogste po diumplaatsje te bezetten. De Bra bander werd daardoor de opvolger van de geblesseerde en om die re den niet aanwezige Ton van Grins- ven. Een zeer sterk rijdende Pe pers uit Veghel finishte als tweede. Van Kempen vertrok pas toen kop man Van Linden alweer in aan tocht was. Toch wist de ontketen de Souburger hem voor te blijven om er alsnog een derde podium plaats uit te slepen. Daarvoor had hij ook al zijn serie en een halve fi nale weten te winnen. Achter Van Kempen finishten zijn plaatsgeno ten Steven Ovaa als vierde en Mar tin Stroo als zesde. Daarachter kwamen de Yersekena- ren Dennis Zoeteweij en Marvin Boone als achtste en tiende over de finish. Bij de quads was de zege voor Jeroen Stobbe uit Terschei- ling. Robby van Hoorn uit Berghem, Lennard de Kam uit Biggekerke en John Wevers uit Delft (van links naar rechts) in actie tijdens de vierde strandcross in Zoutelande. foto Izaak Verkeste door Tim Sendem door Lianne Meerman TERNEUZEN - Stephanie Rombout van De Zeeuwse Kust (DZK) was dit weekeinde een van de smaak makers op het Zeeuws zomerkam- pioenschap zwemmen in Terneu- zen. Na twee dagen stond de teller op één bronzen medaille op de 400 vrij, één keer zilver op de 200 school en vijf keer goud op de 200 rug, 100 school, 100 vlinder 4x100 vrij en 4x100 wissel. Rombout was niet helemaal in goeden doen, vond zijzelf „Voor nu moet ik er tevreden mee zijn", waren haar woorden. Ze verricht momenteel minder trainingsar- beid eri dat leidt tot mindere tij den. Dit kampioenschap, dat vol gende week verder gaat, is haar laatste provinciale titelstijd in Zeeuwse dienst. In het belang van het niveau in Zeeland is de terug keer van geblesseerde zwemsters zoals Iris Erpelink (Honte) en Me rel van der Ent (DZK) dan ook wenselijk. Savannah Leenheer (DZK) is weer op de weg terug na een blessure. Zij heeft intussen vijf keer goud mogen ophalen (100 vrij, 100 school, 200 school, 4x100 wissel en 4x 100 vrij). Bij de mannen kaapte de jeugd de prijzen weg in de senior open klas se. Diego de Meyer (Bruinvis) was de sterkste op de 200 rug en 200 school. Casper Zwier won de 400 vrij. Niek de Ridder (DZK) won bij de mannen de 100 vlinder, ter wijl ploeggenoot Jasper Rouwedal zegevierde op de 100 school. Er werden tal van NK en NJK-li- mieten gezwommen, ondanks het feit dat Zeeland de enige provincie is waar kringkampioenschappen in een buitenbad worden gehou den. Dit leidt vaak tot minder snel le tijden. Toch doken enkel zwem mers weer onder de snelle limie ten. Simon Edenburg (DZK) zwom de NK-limiet op de 100 en 200 school. Diego de Meyer haalde NK-limieten op de 100 en 200 school, 100 vlinder en 200 rug. Cas van Vorstenbos (Schelde) zwom een NK-limiet op de 100 vlinder, terwijl Savannah Leenheer hetzelf de deed op de 100 school. Manon Aerssens (Schelde) zwom NJK-limieten op de 100, 200 en 400 vrij. Clubgenote Laura van Sabben was snel genoeg op de 100 vrij. Jonathan Davidse (DZK) mag op het NJK starten op de 200 rug en 100 vrij. Casper Zwier (DZK) zwom NJK-limieten op de 400 en 100 vrij. Noa Eversdijk (DZK) mag starten op 100 rug en 100 vrij. Jom- me Bruijnzeel (Schelde) haalde dé limiet op de 100 vrij, evenals Jef frey Cats (Bevelanders). Marloes van der Vlies (DZK) op het NJK starten op de 100 rug. MADRID - Roger Federer heeft zon dag voor de twintigste keer in zijn rijke carrière een Masterstoernooi gewonnen. De Zwitsers tennisser versloeg op het blauwe gravel van Madrid zijn Tsjechische opponent Tomas Berdych in drie sets: 3-6 7-5 7-5. Dankzij deze overwinning neemt Federer vandaag de num- mertweepositie op de wereldrang lijst over van de Spanjaard Rafael Nadal. De Serviër Novak Djokovic blijft lijstaanvoerder. Federer had voorafgaande aan het evenement in de Spaanse hoofd stad een maand rust genomen, maar hervond vrij rap zijn top vorm. Terwijl anderè tennissers steen en been klaagden over het nieuwe blauwe gravel - dat glad en gevaarlijk zou zijn - focuste Fede rer gewoon op zichzelf Hij pro beerde zich zo goed mogelijk aan te passen aan de bijzondere om standigheden en werd uiteindelijk beloond met de toernooizege. „Kijk, het was een zwaar toernooi en het was lastig om te bewegen op deze ondergrond", zei de win naar. „Maar je gaat gewoon verder en maakt er het beste van." Berdych begon sterk aan de wed strijd en brak de service van Fede rer in de tweede game, waarna hij uitliep naar 6-3. Tot genoegen van het publiek in Madrid, onder wie de Amerikaanse acteur Will Smith, trok de mateloos populaire Federer de stand gelijk door het tweede bedrijf met 7-5 naar zich toe te trekken. In de beslissende set kreeg de Zwitser bij 5-3 de kans om de partij te beëindigen, maar Berdych brak de servicemen kwam op gelijke hoogte: 5-5. Bij 6-5 had de Tsjech de zenuwen niet in bedwang en sloeg Federer bij het vierde matchpoint toe. „We speelden allebei een goede partij, maar Roger liet vandaag zien waar om hij de ster is", sprak Berdych met veel respect. Beide mannen zullen met veel ver trouwen hun laatste voorbereidin gen doen voor het tweede Grand Slamtoernooi van het jaar, Roland Garros. Serena Williams won het vrou wentoernooi in Madrid. In de fina le rekende de als negende geplaats te Amerikaanse af met de Wit-Rus- sische Victoria Azarenka, de num mer één van de plaatsingslijst. Ze deed dat in twee sets: 6-1 6-3. Wil liams bekroonde daarmee een fraaie reeks zeges op topspeelsters. De dertigjarige diva toonde zich op weg naar de finale al duidelijk beter dan de voormalige nummer één van de wereld Caroline Woz- niacki (derde ronde), de Russin Maria Sjarapova (kwartfinale) en de Tsjechische surprise Lucie Hra- decka. Alleen tegen Wozniacki ver loor ze een set. „Ik ben zó blij met deze titel", reageerde Williams. „Ik Serena Williams wil weer nummer één van de wereld worden. wilde vooral constant op een hoog niveau tennissen en dat is wat ik hier gedaan heb. Dit voelt gewei- dig." Williams behoort dankzij haar im ponerende optreden tot de favorie ten voor de eindzege op Roland Garros, dat eind deze maand in Pa rijs begint. Maar dat is slechts één van haar doelen. Williams stijgt dankzij de toernooizege in Madrid naar de zesde plaats op de mondia le ranking en wil weer de num mer één worden. „Ik speel niet om de nummer twee te zijn. Dat doet niemand. We spelen allemaal ten nis om de beste te zijn. Het is mijn ultieme doel om weer de nummer één van de wereld te worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30