21 zeeland Daarboven zit Jayden heel trots te genieten Tourtocht Jayden slaat aan Onherroepelijk maandag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC maandag 14 mei 2012 a»®®®®®®®®® door Wim Hofman We stonden op een mooie plek. De zon scheen op het meer, aan de over kant van het water donkerblauwe bergen met wat sneeuw op de top pen en een paar sneeuwwitte wol ken erboven. Vlak bij ons stond een bordje met een spreuk die op het volgende neerkwam: Een hoe danigheid van het leven is dat het kort is. Iedereen weet het wel: naarmate men ouder wordt lijkt het leven sneller te gaan. Er zijn veel men sen die zich verzetten. De negen- tiende-eeuwse Zeeuwse beeldhou wer, vertaler en romantische dich ter Jan Francois Brouwenaar schreef al: 'en jeugdig wordt men grijs'. Er zijn mensen die zo gauw ze grijs worden, hun haar gaan verven, of als ze een beetje kaal worden, radicaal ingrijpen. Er zijn vrouwen die op een bepaald mo ment dezelfde kleren gaan dragen als hun dochters. Er zijn Botox- partijtjes. Er bestaat anti-aging gymnastiek, waarbij je voor de spiegel dertig lachspieren moet oefenen zodat je er uiteindelijk PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie. Peter Jansen pjansen@pzc.nl Ariè Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelandën-Tholen Postbus 152, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoien@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Pöstbüs 145, 4530 AC Terneuzen 1: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 088-013 8802 Familieberichten: 088- 013 9999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersseirvice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. - Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen-van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wijt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl stiehim? stralend jeugdig uitziet. Dat is wel lachen. Ik noem maar een paar dingen. Nu ken ik iemand die zijn verjaardagen niet meer viert. Het begon met het weglaten van de hoeveelheid kaarsjes op de ver jaardagstaart. Het waren nogal wat kaarsjes, een mooi rond getal. Het was moeilijk om ze allemaal tegelijk uit te blazen. En branden de kaarsjes uitblazen is wel een mooi symbool, maar hij zei dat hij eigenlijk helemaal niet meer herinnerd wilde worden aan het feit dat er al zoveel jaren opzaten. Het jaar daarop kwam er hele maal geen taart meer. En ten slot te was er geen verjaardag meer. Niets. Hij wil geen verjaardags kaarten meer, geen felicitaties. Hij gaat nu rond zijn verjaardag steeds weg, op reis naar een gehei me plek. Maar ja, ouder worden doet hij onherroepelijk toch. Er is geen ontsnappen aan. De spreuk op het bordje bij het mooie helderblauwe meer was een dooddoener. Maar het stemde wel tot nadenken. Misschien werd het landschap er juist mooier door. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De Grote Markt in Goes liep zondagavond volledig vol voor Racoon Friends for Jayden. Danny Vera, Jurk!, de 3JS, Gers Pardoel en Racoon zelf zorgden voor een groot muzikaal feest, waarvan de opbrengst ging naar Stichting Jayden. door Rolf Bosboom GOES - Presentator Eric Holm her haalde het gedurende de avond en kele keren. „Ik weet zeker dat Jay den en al die andere kinderen die aan die rotziekte zijn gestorven daar ergens boven op dat wolkje heel erg aan het genieten zijn en trots zijn dat jullie de moeite heb ben genomen om hier met z'n allen hier te zijn." 'Met z'n allen', dat betekende met meer dan zesduizend mensen. De 6500 kaarten voor het concert wa ren vrijwel moeiteloos verkocht Fan op de eerste rij. en het was weinig aannemelijk dat veel mensen hun kaartje bij nader inzien ongebruikt hadden gelaten. Daarvoor was het weer te mooi en het doel te goed. Racoon had het concert opgezet voor Stichting Jayden, vernoemd naar het Goese jongetje dat in 2009 - nog geen drie jaar oud - overleed aan neuroblastoomkan- ker. Racoon is ambassadeur van de stichting, die geld inzamelt voor onderzoek. Het nummer Don't gi ve up the fight is er speciaal voor ge schreven. „We gaan er een ontzettend dik feest van maken", zei zanger Bart van der Weide, voordat Danny Vera als openingsact aantrad. Dat feest werd het, met sterke optre dens van onder anderen het ver makelijke Jurk! en de 3JS, dat ook met Racoon samenspeelde. Gers 'Ik neem je mee' Pardoel ,Het lijkt wel of hier fokking 20.000 man staat") kreeg verbolgens de Grote Markt helemaal mee, waarna Ra coon zelf het feest compleet mocht maken in een al bij voor baat gewonnen thuiswedstrijd. De opbrengst van het concert is nog onduidelijk. Die was vooral af hankelijk van de drankomzet. De organisatie verwacht binnen enke le dagen uitsluitsel te geven. Tien prijswinnende lezers van de PZC hadden voorafgaand aan het concert een meet greet met Racoon. Zanger Bart van der Weide schreef op verzoek iets in het vriendenboekje van de negenjarige Eva Konings. rjMSswa* Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement mèt automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (me) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze période stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats TelefoonnummerEmailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treil u nadere Informatie aan. GOES - De Grand Tour Johnny Hoogerland zondag in Goes en omgeving, heeft ruim negendui zend euro opgebracht. De helft van dat bedrag is voor de organise rende Stichting Jayden. Het andere deel gaan naar het team Klusduó. Het geld is bestemd voor onder zoek tegen kanker. Aan de eerste Grand Tour Johnny Hoogerland deden, naast de beken de Zeeuwse wielrenner zelf, meer dan 6oo fietsers mee. De grootste belangstelling was voor de route van 8o kilometer. Ook kon een par cours van 120, 50 en 15 kilometer worden afgelegd. De tourtocht wordt een jaarlijks terugkerend evenement, aldus Rob Faase van de Stichting Jayden. De belangstelling voor de sportde- monstraties in het Sportpunt Zee land viel wat tegen, zegt Faase. „Waarschijnlijk door een combina tie van het mooie weer en moeder dag." Voor de beachvolleybalclinic moest op de valreep een alterna tief worden bedacht. Volleyballers Emil Boersma en Daan Spijkers de den het op een toernooi in Peking beter dan verwacht en wisten zich uiteindelijk zelfs te plaatsen voor de Olympische Spelen. Het gevolg was wel dat ze te laat waren voor hun clinic in Goes. De stichting wist Carla Boersma, oud eredivisie- trainer en -speelster én moeder van Emil en international Cintha, als vervanger aan te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2