Doedée smijt minder met haar krachten Halve finales eindstation Zeeuwse driebanders Erwin Mesu achtste in Beilen 42 Wilma Stouten stuurt Be Impressed naar zege Nieuwe tactiek Bevelandse wielrenster betaalt zich uit in Lewedorp maandag 14 mei 2012 door Wim de Vos LEWEDORP - Baukje Doedee is in middels alweer 35 jaar en is sinds een paar jaar weer helemaal opge bloeid als wielrenster. Daar waar zij in het begin van haar wieier- loopbaan bij de elite-vrouwen, zo'n vijftien jaar geleden, nog al eens onbesuisd tekeer wilde gaan is zij nu veel rustiger. Tijdens de wedstrijden denkt ze daardoor veel meer na en probeert op het juiste moment toe te slaan. Dat le verde haar de laatste jaren enkele overwinningen op. Afgelopen za terdag klopte ze in Lewedorp haar medevluchtster Marjolein Claes- sen uit Hoeven in een spurt. Zelf is Baukje Doedee niet zo ver rast door haar wederopstanding. Ze is nu moeder van twee kinde ren, die inmiddels naar school gaan. „De kinderen voed ik zelf op. Vooral daardoor ben ik veel rustiger geworden en ben ik ook steeds meer na gaan denken en ik denk dat dat nu ook meewerkt in het wielrennen", zei de ervaren renster uit het Bevelandse Driewe gen. „Qua training en inhoud is het allemaal veel minder dan vroe ger. Nu neem ik echter de tijd en smijt ik vooral veel minder met mijn krachten. Dat was in het ver leden wel anders. Toen was ik doordat ik veel te vroeg in de wed Het peloton is op weg naar de finish in Lewedorp. strijd probeerde aan te vallen in de finale uitgeblust. Dat is nu juist an dersom", vertelde Doedee na de huldiging in Lewedorp. In de aanloop en ook tijdens het seizoen traint ze aanmerkelijk min der, ■'omdat de kinderen aandacht vragen. Die wil ze zelf opvangen als ze van school komen waardoor ze niet te veel uren achtereen kan trainen. In het begin van het seizoen com penseert ze dat. „Vorig jaar trainde ik twee maal in de week en daar naast nog één wedstrijd. Dit sei zoen heb ik dat opgevoerd naar drie trainingen en dus ook nog die ene koers en pas ik mijn training aan hoe het er voor staat op dat moment", verklaarde Doedee, die daardoor pas later in het seizoen de juiste vorm krijgt. Dat resulteer foto Willem Moeras de de laatste drie jaar overigens in drie zeges in Nieuw-Vossemeer en vorig jaar bovendien nog één in Putte-Kapellen. Dit jaar heeft ze haar eerste palm dus al te pakken. In Lewedorp was het motto van de ploeg vooral aan vallen en dan maar zien hoe het in de finale uit zou pakken. Op vijf tien kilometer probeerde Doedee het nogmaals, ze kreeg Marjolein Claessen mee en het was dankzij goed en fraai afstopwerk van haar ploeggenotes gebakken. In de spurt slaagde de Zeeuwse er in om Claessen met gering verschil te kloppen. In Lewedorp kwamen ook de ju nioren en nieuwelingen aan de start. Beide categorieën leverden een overwinning op voor Brabant se renners. Robert Polak uit Prin senbeek klopte zijn medevluchter Jordy Keldermans uit Rucphen op de streep en Jan Maas uit Huijber- gen won na een knappe solo bij de nieuwelingen. Nieuw-Vossemeer Een dag na de overwinning van Baukje Doedee in Lewedorp trad het team van Nuswerk aan in Nieuw Vossemeer. Hoewel de ren- sters van het Zeeuwse team dezelf de tactiek toepasten, was het resul taat minder. Wel vormden zij in de laatste kilometer(s) een treintje om in de sprint voor de winst te gaan. Dat lukte echter niet omdat drie rensters van het team Skil-Argos, Suzanne de Goede, Amy Pieters en Monique van de Ree, de eerste drie plaatsen wegkaapten. Beste Nutswerk renster was Mela- nie Woering met een tiende plaats. door Lucien Roelandt NISSE - Na een dag springsport van de bovenste plank mag de organi satie van de Springtour Zeeland weer een serieuze kandidaat toe voegen aan het lijstje voor de eind zege. Wilma Stouten won zaterdag op het concours van de Weelrui- ters in Nisse met Be Impressed op indrukwekkende wijze de vierde ronde van de klasse L van de springtour. De combinatie uit Serooskerke (w) gaf hiermee een vervolg aan de successen in voor gaande wedstrijden. Het stijgende niveau van de com petitie maakt het voor de parkoers bouwer van de Springtouw er niet makkelijker op. Bram Wattel wist blijkbaar goed welk vlees hij in de kuip had. Met zijn selectieve par koersen kreeg de man uit Vrou wenpolder in elke rubriek het ge wenste aantal combinaties in de beslissende fase. Van de twintig combinaties die in L de beslissende fase. bereikten, vond Wilma Stouten met Be Im pressed het best haar weg in de door Bram Wattel creatief uitge stippelde lijnen. Na een bekeken gereden eerste foudoze fase, stuurde ze de met veel techniek en vermogen sprin gende Carolus II zoon in de hoog ste versnelling in 24,58 seconden over de zes in de tweede fase te ne men hindernissen. Een tijd waar haar vijftien achtervolgers zich op stuk beten. Laatste starter Stepha nie van Sprundel zorgde met de merrie Ramira nog voor een span nend slot. Met het mes tussen de tanden vloog de amazone uit Oost-Souburg met de Cran Dora dodochter over het parkoers. Maar door een iets te ruim genomen wending naar het laatste obstakel kwam de combinatie een tel te kort voor de fel begeerde overwin ning. Wilma Stouten: „De selectie ve lijntjes en afstanden waar je een keuze moest makentussen een galopsprong maakte het toch wel moeilijk. Maar Be Impressed groeide in de wedstrijd. In die wending naar die laatste hindernis nam ik veel risico's. Maar hij is slim, dacht goed mee en het lukte. Ook de training bij Gabriel Cou- mans heeft er zeker toe bij gedra gen. Daar leer ik veel van. Hij weet precies hoe je een paard moet rij den." Snel, sneller, gelijk. Dat laatste ein digden William Grollé met Bon Bon uit Voorne Putte en Cindy Perdaen met Bella Fortuna uit Sas van Gent in een zinderende barra ge van de klasse M. William Grollé stak als eerste star ter met de Collinsland-zoon Wall- street met een foutloze rit in 25,41 seconden de lont in het kruitvat. Met de Contendro II dochter Bon Bon toonde de Zuid-Hollander zich vervolgens nog zeshonderdste tel sneller. Daarmee leek Grollé de spekkoper van de rubriek te worden. Maar Cindy Perdaen wenste zich met Bella Fortuna daar duidelijk niet bij neer te leggen. In een al- les-of-niets rit vloog de Zeeuws-Vlaamse amazone met de Ukato-dochter naar een met Grol lé gedeelde eerste plaats. door Joop vam den Oudenhoven ZUNDERT - De nationale beker drie banden is veroverd door de topfa voriet TOW.nl/MCR uit Vlaar- dingen. Zij versloegen in de finale DBL Holland Mineraal. De Zeeuw se ploegen, Frans Bevers en Lands Welvaren/Visjes, werden gedeeld derde en vierde. De aanloop naar het toernooi was niet bepaald om vrolijk van te wor den maar uiteindelijk won de bil- jartsport toch nog, al blijft het een kras op de ziel dat Frans Bevers drie wedstrijden met drie spelers moest afwerken. Ze bereikten sterk en scherp spelend de halve fi nale door in de laatste poulewed strijd met 6-2 te winnen van Aardexpress/Thekes. Vooral Eddy Leppens steeg in dit duel tot grote hoogte en noteerde 3.000 gemiddeld. De sympathieke Belg was met afstand de beste spe ler van Frans'Bevers. Ook in de halve finale toen hij Murat Naci Coklu van DBL met 3-1 versloeg. Glenn Hofman won met 3-2 van Jelle Rijl, maar de 0-2-achterstand en de nederlaag van Jean Paul de Bruijn die het op het moment surprême liet afweten (4-4 en een slechter setsaldo) zorgde ervoor dat de finale buiten bereik bleef. „Ondanks een man minder bleef het team wel ongeslagen en dat mag ook een topprestatie worden genoemd", zei teamleider Jan Kik ken na afloop. De andere Zeeuwse halve finalist, Lands Welvaren/Visjes, groeide tij dens het toernooi uit van Visjes naar Vissen zoals speaker Jan van Kerkoerle terecht opmerkte. De ploeg die met een grote neder laag tegen Frans Bevers begon won daarna van Aardexpress en speelde - gelijk tegen Ai Biljarts. Daarmee zorgden zij voor dé sur prise van de bekerfinale en voeg den zich bij de 'grote' jongens. In de halve finale bleek het verschil met de echte top nog wel te groot want TOW, de latere winnaar, walste over de Bevelandse forma tie heen met 8-0. Toch was Richard de Bruin ape trots: „Niemand had hier iets van ons verwacht maar we hebben aangetoond dat we niet onder schat móeten worden. De teams in de eredivisie volgend seizoen zijn in ieder geval gewaarschuwd." Meest opvallende man van het toernooi werd Frans van Kuyk van TOW. Hij maakte als enige een set in één beurt uit (15). MECHELEN - Voor de Zeeuwse inli- neskaters op het hoogste niveau stonden afgelopen weekeinde twee wedstrijden gepland, waaruit een keus gemaakt moest worden. In Beilen reden de Zeeuwen goed voorin mee tijdens de marathon wedstrijd. Het leek uit te draaien op een massasprint, maar vlak voor het einde ontstond een kop groep van zes. De winst ging naar Karlo Timmerman, terwijl Erwin Mesu uit Middelburg net de sprint van het peloton verloor. Hij eindig de op de achtste plaats. Niels Steenbakker werd achttiende, Ant- wan Tolhoek 25e. In het algemeen klassement klimt Erwin Mesu naar de zesde plaats. Leider in het klassement blijft Cris- pijn Ariëns. Niels Mesu zakt terug naar de derde plaats, omdat hij koos voor een baanwedstrijd in Mechelen. Daar stond hij aan de start voor de puntenkoers over vijf kilometer en behaalde daar de ze vende plaats. In de andere wed strijd over tien kilometer moest hij halverwege de koers verlaten. Voor het Nederlands kampioen schap baan waar hij aan meedoet was dit echter wèl een goede trai ning. Het NK start 17 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26