De Schelde kampioen Tennissers MLTC verrassen met g il jkspe tegen titelkandidaat FM Sranang verliest eerste wedstrijd Drie nieuwe spelers voor GPC Vlissingen Poolbiljarters Sportpub veroveren de titel maandag 14 mei 2012 MIDDELBURG - Voor de zevende keer in negen jaar tijd is het tennis- team van De Schelde kampioen ge worden in de hoofdklassse van de districtscompetitie. De Vlissingers sloten het laatste duel uit in Mid delburg af met een 6-o-overwin- ning op MLTC. De Schelde werd in 2004, 2005, 2006, 2007, 2010 en 2011 ook al kampioen in de hoofd klasse. Alleen Drive uit Sas van Gent wist in 2008 en 2009 de hegemonie te doorbreken. Michel Kokelaar, in 2004 ook al spelend in het team, gaf aan dat kampioen worden nog allerminst begint te vervelen. „Wij moeten er elke week gewoon weer heel hard voor werken om de .par tijen naar ons toe te trekken", zei Kokelaar. „Kijk maar naar de uitsla gen, er zitten genoeg spannende partijen tussen." Genoeg uitdaging dus nog voor De Schelde om ook volgend jaar weer een gooi te doen naar de ti tel. Als districtskampioenen van Zeeland mag het team het over en kele weken wellicht ook gaan pro beren in het landelijk kampioen schap tegen de kampioenen van de andere veertien KNLTB-distric ten. Voordat het zover is vindt er echter nog een loting plaats waar door De Schelde nog niet geheel zeker is van deelname aan dit lan delijk kampioenschap. In Middelburg werd de 6-o-zege in de wacht gesleept dankzij zeges in enkelspelpartijen van Sven Bakker, Michel Kokelaar en Rogier van Housselt en in het dubbelspel van Jurjen Mooibroek en Ruben Hen- drikse. De andere twee partijen werden opgegeven door MLTC. „Maar ondanks dat we op de laat ste speeldag met 6-0 op ons kloten kregen, hebben we toch onze doel stelling van lijfsbehoud weten te halen", aldus Roelof van Gilst, die met MLTC met één punt verschil in de hoofdklasse bleef door Sven Bakker MIDDELBURG - Het eerste gemeng de tennisteam van MLTC had zich geen betere competitiedag dan gis teren kunnen voorstellen. Het was voor het eerst sinds weken weer eens flink zonnig tijdens de com petitie en bovenal werd er met 4-4 gelijk gespeeld tegen de gedood verfde kampioenskandidaten van BLTV uit Breda. Een zeer verrassende uitslag, want BLTV had tot nu toe drie partijen overtuigend gewonnen en slechts gelijk gespeeld tegen de nummer twee Lobbelaer. Dat middenmoter MLTC ook een 4-4 uit het vuur sleepte tegen BLTV was daarom „heel onverwachts", zoals Dmitri van Hoof het na afloop omschreef. „En ik ben zwaar tevreden over on ze prestaties. Zij kwamen toch uit Breda met het idee hier wel even te gaan winnen en waren aller minst blij met het gelijkspel. Ze hebben hier misschien wel het kampioenschap verspeeld." Eigenlijk ging het de gehele dag ge- lijkop tussen beide teams. Milou Flohil en Ingrid Weegels verloren allebei hun enkelspelpartij, maar Dmitri van Hoof en Stijn Sprink- huizen deden weer wat terug voor MLTC. Van Hoof stond drie uur op de baan tegen Lennart Gouka en zege vierde in drie sets. Even later werd het dubbelspel bij de mannen in drie sets gewonnen, maar werd wel het vrouwendubbelspel verlo ren. Jonas Patist en Ingrid Weegels waren in het gemengddubbelspel verantwoordelijk voor het vierde punt, terwijl Raymond Barten en Jantien Bruijnzeel verloren. In diezelfde poule in de landelijke derde klasse deden de Vlissingers van De Schelde geen goede zaken. Thuis werd er met 2-6 verloren van Eeckenrode, de concurrent in de strijd tegen degradatie. De enkelspelpartijen van Stepha nie Vermeulen, Shura Poppe, Sven Bakker en Ferry Sonnemans gin gen alle vier kansloos verloren en ook de dubbelspelen van Poppe/Marjolein Meulenberg en Bakker/Sonnemans leverden geen punten op. De eer werd gered in het gemengddubbelspel want zo wel Meulenberg en Bakker als Ver meulen en Vermeulen sloten de dag af met een overwinning. Aanstaande donderdag staat de Walcherse derby tussen MLTC en De Schelde op het programma. Deze confrontatie is een vervolg op de verregende eerste speeldag toen er vanwege de regen slechts enkele games konden worden ge speeld. 4| 'En nu maar meteen proberen om éba I' a# deze zegereeks tot het einde toe vol Tjoba kwam in twaalf competitie- te houden' wedstrijden tot nog toe aan 215 treffers Bram van Geffen, coach Tjoba Tjoba viert op het veld van Fortis de titel in de eerste klasse C. foto Izaak Verkeste van de sterke Niels Westmaas en Dennis Broerse op een ruime zege uitkwam: 12-20. Beide clubs moe ten nu de spelersmutaties ade quaat op zien te vangen. Aan For- tis-zijde zullen Jessica de Boer, Es ther Kasse en Niels Bebelaar stop pen en heeft Stormvogels-speler El- mar Gabriëlse zijn komst inmid dels aangekondigd. Ook Bram van Geffen zal bij Tjoba enkele jnuta- ties door moeten gaan voeren. „Want ik voorzie het vertrek van Carina Westmaas en Maaike van de Plas." Fortis-Tjoba 12-20 (6-8). Scores For tis: Kim Baas 3, Remco Crucq 3, Demi Mondeel 2, Remy Quist 2, Joyce Schoonaard en Rens van den Driest. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Niels Westmaas 5, Manon Braam 3, Remco de Dreu 2, Maaike van de Plas, Esmee Walraven, Carina Westmaas en Patrick de Bruine. MAASTRICHT De zaalvoetballers van FM Sranang leden vrijdagavond in hun eerste wedstrijd in de nacompetitie een nipte nederlaag. In Maastricht werd met 5-4 van ZWM Campus verloren. De ruststand was 3-2. Na de hervatting kwamen de Goesena- ren nog wel op 3-4, maar toen zij verzuimden om verder weg te lo pen sloeg Campus met nog eens twee treffers hard toe. Voor FM Sra nang scoorde Jordi Matondo, Ros- anno Acton, Ali Eryürük en Salim Sandee. Volgende week vrijdag speelt Sranang de terugwedstrijd. VLISSINGEN GPC Vlissingen heeft drie nieuwe spelers aan de selectie voor vol gend voetbalseizoen toegevoegd. Lunven Vermeer (Zeelandia Mid delburg), Flamur Maloku (Kloetin- ge 2) en doelman Tim Blind (tus sentijds gestopt bij Zeelandia Mid- delburg) komen naar de zater dag-eersteklasser. In een eerder stadium werden Da vy van Geersdaele (VC Vlissingen), Sander Goedegebure (VC Vlissin gen), Daan van Belzen (Arnemui- den) en Daniël Jansen (JVOZ Ai) al aangetrokken. Eersteklasser GPC Vlissingen heeft de selectie voor volgend seizoen nu rond. ROTTERDAM Sportpub Goes werd na een sterk gespeeld seizoen verdiend kam pioen in de derde divisie van de na tionale poolcompetitie. Op de slot dag werd van Emo Squad (5-2) en The Untouchables (6-1) gewonnen. Hierdoor bleven de Goese poolbil jarters buiten bereik van naaste concurrent Roadhouse Poolteam dat ook twee keer won maar deson danks genoegen moest nemen met de tweede plaats. Volgend jaar mag Sportpub Goes zich zien te handhaven in de twee de divisie. Teamcaptain George Dorka heeft alle vertrouwen in een goede afloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25