TOP wint op het tandvlees Tjoba zet kroon op het werk 401 sport Doelpuntenfestival bij Walcheren Van de Braak en Nieuwenhuifse prolongeren doorgeefschaaktitel maandag 14 mei 2012 door Jaapjan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van TOP boekten zaterdag een zwaar bevochten zege in de overgangs klasse. GKV werd nipt verslagen. Tweedeklasser Swift zal nog wei eens terug denken aan het gemor ste punt in De Lier. Met nog twee Zeeuwse tegenstanders te gaan moet het KCR naast zich dulden en mag dus geen misstap meer be gaan. TOP-GKV 18-17: Ondanks de wind schotelden TOP en GKV een aantrekkelijke en spannende wed strijd voor. Tevredenheid was.er over het resultaat. „We waren de gelukkigste", aldus een realistische coach Erik Maljers. Door het gelijk spel tussen de twee koplopers kan TOP zich focussen op de laatste twee wedstrijden van het seizoen. Scores TOP: Corné Bezemer, Jeanine Marijs, Petra de Ridder en Anita de Rid der 4, Peter van Belzen 2. Valto-Swift 12-12: Swift was teleur gesteld en blij tegelijk met een punt in De Lier. Twee keer keken de Middelburgers aan tegen een gat van vijf punten achterstand, maar repareerden dat. In de con- stematie van de slotminuut werd een 11-12-voorsprong uit handen gegeven. Twee wedstrijden voor het eind deelt Swift nu de kopposi tie met KCR. Scores Swift: Naomi Zuidweg 4, Vera Kuiper, Mathijs Pagé en Richard Geidof 2, Eefje van de Berg en Katrien Volle man 1. Ondo-KCR 12-16: Titelpretendent KCR had tot de rust (6-10) het bes te van het spel. Op de tenen leek Ondo na 45 minuten toch echt mee te gaan doen. Een moppe rend KCR zag de Sint Laurenaren naderen tot 9-11. Door twee slor digheden kregen de bezoekers de 9-12 en 9-13 in de schoot gewor pen en ging het kaarsje langzaam uit bij Ondo, dat zich in de laatste twee wedstrijden van de degrada tieplaats af zal moeten spelen. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 3, Jeroen Mesu 2. Stormvogels-Weidevogels 7-10: Na rust (4-3) leek Stormvogels op de eervolle eerste overwinning af te stevenen. Het overwicht was er naar om Weidevogels met de ze vende treffer te ontmoedigen, maar daar zat de crux. Dat doel punt bleef maar uit. Alsof de angst er in sloop lukte er barweinig meer bij de thuisploeg. Scores Stormvogels: Arjen Schoe, Niek Peene en Elmar Gabriëlse 2, Kris Gabriëlse 1. Melmac-TOGO 14-15: De opluch ting straalde van coach Carlo de Waele af na de zwaar bevochten overwinning op de Tilburgse stu denten: „Nu kunnen we eindelijk zeggen dat we een goed seizoen ge draaid hebben." Scores Togo: Marianne van Delsen 4, Niek Meerman 3, Mijke Tahapary en Anouk Hazelaar 2, Wendy Uitterhoeve, Marten Postema, André Goossens en Marcel Viergever 1 ADO-Seolto 8-13: „Als je met van alles bezig bent behalve met korf bal dan kan je op zo'n erbarmelij ke eerste helft wachten", brieste coach Harry Kerkhof voor de rust (2-3). De uitwerking was er naar. Seolto speelde een puike tweede helft waarin het tempo aanzienlijk omhoog ging en kansen afgedwon gen werden. Omdat ook KVK won, stelden de Vlissingers in 35 minuten het derdeklasseschap vei- lig- Scores Seolto: Dennis Goedegebuur en Timme Provoost 4, Chris Mol 2, Tom Harthoorn, Ralf Dourlein en Mayel- la Kuizinga 1 door Peter Snelders HULST - Het vrouwenhockeyteam van Walcheren moest zondag bui gen voor koploper DES. In een zin derend duel won het mannen- team van Walcheren met 5-4 van Tempo. Vooral de uitstekende doel man Pepijn van der Zanden droeg een belangrijk aandeel bij in deze winst. De mannen, van Goes kwamen niet in actie in verband met forse personele problemen. Vrouwen. Walcheren-DES 0-3 (0-2): Deze nederlaag tegen het sterke DES had de thuisploeg inge calculeerd. Zeker omdat het enkele basiskrachten miste en het een be roep moest doen op een viertal meisjes A. Die bleven in dit ge weld overigens knap overeind. Al leen in de eerste helft was het over wicht van DES zeer groot. Door enkele omzettingen speelde Wal cheren na de doelwisseling meer georganiseerd. Mede dankzij goed keeperswerk hield het de nul vast tot in de 64e minuut. Toen viel pas de 0-3. Mannen. Walcheren-Tempo 5-4 (2-1): Tempo is een lastige tegen stander voor Walcheren. De uit wedstrijd eerder dit seizoen werd zelfs verloren. Nu was het op de valreep dat Wal cheren de winst veilig stelde. In de toegevoegde tijd na een strafcor- ner scoorde Joost Jiskoot de bevrij dende 5-4. Daarvoor had zich een leuk en en erverend duel afgespeeld. Walche ren stond steeds aan de positieve kant van de score. Voor die ploeg scoorden Victor Reinders (1-0 en 3-2), Jonathan van der Zanden (2-0) en Joost Jiskoot (4-3 en 5-3). Aan de basis van die treffers ston den acties van Koen Waasdorp, Tim Wouters en Boudewijn Ja gers. Vlij men- Olympia 8-0 (2-0): In de eerste helft ging het nog enigs zins gelijk op. De thuisploeg ging wel met een voorsprong van 2-0 rusten, maar Olympia kreeg in die periode kansen om de aansluitings treffer te scoren. Die kansen bleven echter onbe nut. Toen ook nog het blessure- spook toesloeg was het in de twee de helft snel gebeurd met Olym pia. OOST-SOUBURG - Het Goese duo Remco van de Braak en Louis Nieuwenhuijse heeft zaterdag de doorgeefschaaktitel met succes ver dedigd. Het koppel toonde zich de sterkste in Oost-Souburg en haal de 21 punten. Met 21 punten had het team weilis- waar net zoveel punten als het duo Roeland Alders en Paul van Dijke, maar vanwege het onderlin ge resultaat bleven de Goesenaren het Souburgse tweetal de baas. Het Open Souburgs doorgeef- schaak kampioenschap werd voor de 33e keer georganiseerd. De 're- cordmeisters' René Tiggelman en Rudi de Smit waren outsiders. Tig gelman had nogal last van een och tendhumeur en daarmee was het tweetal halverwege het toernooi ei genlijk al kansloos voor de titel. Het duo Hekhuis/Bosters had de afgelopen jaren laten zien dat het 'erg sterk speelt. Dit jaar liet het team echter wat steken vallen, waardoor het achter de feiten aan liep. Wel hielp het tweetal het duo Alders/Van Dijke nog bijna aan de titel. Van Dijke en Alders hadden onderling verloren van Van de Braak en Nieuwenhuijse, maar doordat laatstgenoemde nog in de fout ging werd het slot nog span nend. Het duo Alders/Van Dijke had een overwinning nodig tegen over een nederlaag van de Goese naren. De Goesenaren verloren welis waar, maar doordat het tweetal Alders/Van Dijke niet verder kwam dan een puntendeling te gen het sterke team van Collin Boelhouwer en Albert Vermue werden Van de Braak en Nieuwen huijse kampioen en moesten Al ders en Van Dijke genoegen ne men met een tweede plaats. De derde plek was voor Jeroen Hek huis en Robin Bosters. Dit duo kwam aan een puntentotaal van 20. Eindstand na 13 ronden: 1. Rem co van de Braak/Louis Nieuwen huijse 21,0, 2. Roeland Alders/Paul van Dijke 21,0, 3. Jeroen Hekhuis/Robin Bosters 20,0, 4. Rien de Böck/Maxim le Clercq 17,0, 5. René Tiggelman/Rudi de Smit 17,0, 6. Collin Boelhouwer/Albert Vermue 16,0, 7. Adinda Serdijn/Thomas Thissen 14,0, 8. Rogier van Gemert/Ronald Steijn 13,0, 9. Henrik Porte/Jean-Pierre van Gerhert 10,5, 10. Henrik Westerweele/Willy Meulblok 9,5,11. Olaf Cliteur/Kees Koper, David en Niels de Feijter 8,0, 13. Kedem Gutkind/Dennis van Driel 6,0, 14. Jo van Klooster/Alex Jonkheer 1,0. IMP" iJLs; \/MÈl De korfballers van Tjoba komen volgend veldseizoen uit in de overgangsklasse. De Bevelandse ploeg wint met 20-12 bij Fortis en mag zich twee speeldagen voor het einde al kampioen noemen in de eerste klasse C. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Met nog twee speelronden te gaan mogen de korfballers van Tjoba de kam- pioensvlag al hijsen. Slechts één punt uit de laatste drie wedstrij den was nodig voor de felbegeerde titel in de eerste klasse C. In de der by tegen Fortis werd zaterdag de kroon op het werk gezet: 12-20. De twaalfde overwinning op rij be tekende voor de ploeg uit 's Heer Hendrikskinderen meteen de titel in de eerste klasse C. „En nu maar meteen proberen om deze zege reeks tot het einde toe vol te hou den", zei een tevreden trainer Bram van Geffen, nadat hij door zijn ploeg op de schouders was ge nomen. „Het is heerlijk dat we nu al verzekerd zijn van de titel. Het hoefde in principe vandaag nog niet eens, want er zouden zich nog enkele herkansingen aandie nen." In de volgens Van Geffen moeilijk ste van de laatste drie wedstrijden was het echter meteen al raak. „Mooi meegenomen, want het wordt steeds lastiger de motivatie voldoende vast te houden. Maar dat heeft ook veel te maken met het programma dat ons nog wacht. Een week spelen, een week rust en nogmaals spelen. Eigenlijk knap 'waardeloos." Zoals zo vaak in een kampioens wedstrijd het geval is, begon ook Tjoba nerveus aan de ontmoeting met Fortis. Dat de bezoekers daar bij niet al te veel schade opliepen had het grotendeels te danken aan Fortis. De ploeg van Leonard Deb- baut en Robin Wisse deed in de eerste helft zeker niet onder voor Tjoba, maar verzuimde dit in de score uit te drukken. „We misten te veel opgelegde mogelijkheden", moest Debbaut na afloop beken nen. De thuisploeg, die Niels Bebe- laar en Patrick Koppejan moest missen, zag vooral Remy Quist worstelen om zijn vizier op scherp te krijgen. Desondanks bracht diezelfde Quist de thuisploeg van grote af stand langszij: 6-6. Scores van Ma- non Braam en Niels- Westmaas brachten Tjoba daarna voor het eerst met een marge van twee aan de positieve kant van de score bij rust: 6-8. Na de hervatting ging het gas er even vol op bij Tjoba, hetgeen meteen de genadeklap was voor Fortis. Onder meer door twee treffers van Remco de Dreu stond er plots een 6-13-tussen- stand op het scorebord. ,Het punt was in eerste instantie wel dat Remy Quist er geblesseerd af moest, maar je zag na die grote voorsprong van Tjoba wel dat bij ons het geloof verdween", zei Deb baut, bij wie wel even de angst be stond voor een grote afstraffing. Toch rechtte de thuisploeg de rug weer even en krabbelde onder meer door Demi Mondeel (ax) te rug tot 9-13. Het slotakkoord was weer voor Tjoba, dat door toedoen De tennissers van De Schelde werden zaterdag kampioen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24