o circuit Barcelona Brand geen vreugdevuur Toto-finale krijgt een drietje Tweede dagsucces John Degenkolh Discuswerper Cadée Tafeltennisteam op dreef in Hoorn naar Spelen «11 01 X «1 -X'! öf x qu xp X x|; q X maandag 14 mei 2012 door Koen de Vries MIDDELBURG - De vraag wie dit sei zoen tot de beste Zeeuwse voetbal wedstrijdenvoorspeller wordt uit geroepen, kan nog niet worden be antwoord. Thomas Mattheijer en Björn den Hamer, de spelers van respectievelijk SSV'65 en Philippi ne, waren samen met acht uit elf de besten van de 25 deelnemers die zich aan een voorspelling waag den. In de beslissingswedstrijd die ze dit weekeinde hielden, eindig den ze andermaal gelijk. Een driet je dus. Beide koplopers vielen daarbij wel een beetje van hun voetstuk. Ter wijl iedereen verwachtte dat deze experts een nagenoeg foutloos in gevuld formulier zouden inleve ren, bleven ze beiden op slechts vier goede uitslagen steken. Een tweede beslissingswedstrijd moet nu uitsluitsel brengen. Matt heijer en Den Hamer moeten zich erop voorbereiden dat ze hun her senen de komende dagen op nieuw moeten pijnigen op elf Zeeuwse voetbalwedstrijden die het weekeinde gespeeld worden. Overigens was er al een spannen de tweekamp verwacht. Liefst ne gen van de elf voorspellingen van Mattheijer en Den Hamer waren gelijk. Den Hamer nam zaterdag een voorsprong door Heinkens- zand-DHV (7-0) een één mee te geven. Mattheijer maakte zijn bloo per zondag echter weer goed. Hij dacht dat Luctor'88 Hontenisse zou verslaan, hetgeen inderdaad gebeurde: 3-2. mm 1 kmm wm mummmmm MAIGNELAY-MONTIGNY De Duitse sprinter van de Neder landse Argos-formatie John Degen- kolb heeft zijn tweede ritzege ge boekt in de Ronde van Picardië. De 23-jarige wielrenner bleef in Maig- nelay-Montigny de Nieuw-Zeelan- der Greg Henderson en Kenny van Hummel voor en won zodoende ook het eindklassement. Van Hummel werd zaterdag als winnaar in de boeken geschreven. De spurter van Vacansoleil-DCM profiteerde van de diskwalificatie van Nacer Bouhanni. HOORN DEN HAAG Discuswerper Erik Cadée heeft tij dens de Flynth Recordwedstrijden in Hoorn indruk gemaakt. De Bos schenaar, reeds geplaatst voor de Olympische Spelen, kwam tot een persoonlijk record van 67,30 meter. Daarmee klom hij naar de derde plaats op de wereldranglijst van dit jaar. Cadée's oude pr stond op 66,95 meter. Robert Lathouwers won de 800 meter in een tijd van 1.46,87 en toonde daarmee vormbehoud voor deelname aan de EK atletiek. Ondanks de mislukte missie van Elena Timina in Qatar krijgt het Ne derlandse vrouwen-tafeltennis- team vrijwel zeker een ticket voor de Olympische Spelen. Timina pro beerde afgelopen week in Qatar een startbewijs voor het individue le toernooi in Londen te veroveren, maar ze overleefde de voorronden niet. Daarmee kwam ook deelna me aan het teamtoernooi op losse schroeven. Op basis van de zesde plaats op het WK krijgt Oranje toch een van de zestien tickets. Jullie gaan wel effe goud winnen he? Dat krijg je voortdurend te horen. Van mensen die wat ver der van je af staan. Die geen benul hebben. Het foept er zo uit. Dat gaat irriteren. Zeilster Lobke Berkhout in de Volkskrant. Ik moest bij de eerste partij wel even wennen. Ik dacht: goh, apart. Op televisie valt de bal inder daad beter op. Maar zijn er de laatste tachtig jaar dan klachten geweest dat de bal op oranjerood gra vel niet te zien was? Voormalig toptennisster Kristie Boogert in de Volkskrant over de blauwe kleur die de gravelbanen hebben gekregen. Wijnaldum blijft hangen. Ik zie hem nog steeds de zelfde fouten maken als op zijn achttiende. Hij heeft geen overzicht, loopt constant met zijn hoofd naar beneden en speelt de bal lang niet altijd op het juiste moment af Sinds zijn achttiende heeft hij iets van vier trainers gehad. Maar niemand is erin geslaagd de minpunten uit zijn spel te halen. Co Adriaanse in NUsport over Wijnaldum. Frank en Ronald zullen me altijd bijblijven, ook vanwege het kaarten. Klaverjassen met hen was net even anders dan met mijn ouders. Gerald Sibon in NUsport. Hij beëindigde vo rig weekend zijn lange carrière. Ik had dit niet zien aankomen. Mijn voet voelde juist goed. Pas later kwam het besef dat ik niet naar het EK ga en dat mij weer een lange revalida tie wacht. Eerder dit seizoen had ik tijdens mijn her stelperiode juist het EK in het hoofd. Erik Pieters in het Algemeen Dagblad. veel aan Ajax te danken, maar ik heb ook mijn hele ziel en zaligheid gegeven. Mijn waardering voor de club en supporters is groot. Ik zou het verschrikkelijk vinden als mijn afscheid wordt ontsierd door verstoorde verhoudingen, om dat Ajax tot op het bot blijft vasthouden aan de hoofdprijs. Ajax-aanvoerder Jan Vertonghen in De Tele graaf. foto Alberto Estevez/AP In de laatste ronden was het juist Alonso die door versleten banden grip verloor, waardoor de Span jaard uiteindelijk nog ternauwer nood de snel opstomende Kimi Raikkonen voor kon blijven. Maldonado was de koning te rijk. „Ik kan het nauwelijks geloven", stamelde hij. „Het was prachtig om van pole te vertrekken. Het maakt het zoveel makkelijker." Alonso was ondanks de tweede plaats niet ontevreden. „We ko men van ver met Ferrari, Voor van daag kunnen we alleen maar blij en trots zijn." BARCELONA - De vreugde van For mule i-renstal Williams over de ze ge van Pastor Maldonado verander de -even in paniekstemming. Na een explosie brak er brand uit in de garagebox, waar op dat mo ment medewerkers van het team feest vierden. Dikke rookwolken verspreidden zich over het circuit van Barcelona en de brandweer rukte snel uit om het vuur te blussen. De tribunes waren al zo goed als leeg, omdat de race al een paar uur afgelopen was. Teammanager Frank Willi ams, zaterdag 70 jaar geworden, wist tijdig in zijn rolstoel de garage te verlaten, maar vier medewer kers van het team hadden medi sche hulp nodig wegens ademha lingsproblemen. Eén medewerker moest met ernstige brandwonden per helikopter worden vervoerd naar het ziekenhuis. De eerste vijf races van de Formule 1 dit seizoen kende vijf verschillen de winnaars. Hoek - Zwaluwen Zaamslag-Almkerk Heinkenszand - DHV ,x1 VCK-Noad'67 ONI-SKNWK Wemeldinge - Smerdiek Goes - EFC PSV - Vlissingen Zeelandia M'burg - Rijen Luctor '88 - Hontenisse Sluiskil - Vosmeer 1 Zaamslag - Almkerk Heinkenszand - DHV VCK- Noad'67 ONI-SKNWK Wemeldinge - Smerdiek Goes - EFC PSV-Vlissingen Luctor '88 - Hontenisse Cx) goede voorspelling 0 foute voorspelling x juiste uitslag Sluiskil - Vosmeer 1 Zeelandia M'burg - Rijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23