Zeelandia moet aan de bak sport 135 GPC kan het niet bolwerken Heinkenszand vernedert DHV Zaamslag heeft nog werk te doen maandag 14 mei 2012 'Mijn lot heeft wel drie keer aan een zijden draad gehangen. Maar wat ik erger vond was dat er ook heel veel druk bij de jongens werd neergelegd' Ruud Pennings, trainer van Hoek Guillaume Clinckemaillie probeert zijn directe tegenstander uit te spelen. foto Mark Neelemans door Bob Maes MIDDELBURG - Zondag-derdeklas- ser Zeelandia Middelburg slaagde er zondag in de eerste nacompeti- tiewedstrijd tegen Rijen niet in een gat te slaan met de Braban ders. De Walchenaren kwamen niet verder dan een 3-3-gelijkspel. Daardoor ligt alles nog open voor de return van komende zondag. En dat heeft het team aan zichzelf te wijten. De ploeg van trainer Arjo den Dek ker kon na tien minuten al jui chen. Alberto Conde Morgado zet te een actie in op links, speelde twee Brabantse verdedigers uit en schoot raak. De Middelburgers wa ren nog niet klaar met juichen of de gelijkmaker lag al in de touwen. Na een inschattingsfout in de ver dediging van Zeelandia profiteerde Toby Slager. Ook bij de 1-2, tien minuten later, zorgde gepruts in de Middelburgse defensie voor een goal. Dirk Aben bracht Rijen de voorsprong. Dank zij Lunven Vermeer kwam Zeelan dia toch weer langszij. Na een over treding in het zestienmetergebied scoorde hij de toegekende penalty. Een kwartier voor tijd kwamen de Brabanders weer op voorsprong. Rutger van den Heuvel schoot een houdbare bal van twintig meter binnen. „We dicteerden de wedstrijd. Dan is het stom om drie goals gewoon weg te geven", was trainer Arjo den Dekker teleurgesteld.. Vlak voor het einde schonk Niels Luteijn Zeelandia de gelijkmaker. Na een scrimmage maakte hij de derde Walcherse goal. Ondanks het gelijkspel kon Den Dekker nog genoeg positieve punten ontdek ken. „We kwamen twee keer op achterstand, maar de koppen ble ven de goede richting op staan. We gaven niet op en gingen voor de gelijkmaker. Daarom gaan we gewoon met een goed gevoel naar Brabant." De oefenmeester laat zijn ploeg ko mende zondag waarschijnlijk in een andere formatie beginnen. „We gaan misschien spelen als Rijen vandaag. Zondag mogen zij het spel maken en gokken wij op onze snelheid voorin." Of Zeelandia volgend jaar nu in de tweede klasse speelt of niet, de Middelburgers zijn al druk bezig met de selectie voor volgend sei zoen. Keeper Rick Wiegmans keert na een uitstap naar Terneu- zense Boys en RCS na drie jaar te rug. Datzelfde geldt voor aanvaller Jerfey Booij, die na een jaar bij Kloetinge terugkeert. Tenslotte ver sterkt ook Guust Malcorps Zeelan dia. De middenvelder speelde dit seizoen bij Excelsior. Met hoofd trainer Ruud Pennings, assis tent-trainer Mike But en leider Ar jen Visser is ook de technische staf voor volgend seizoen ingevuld. HEINKENSZAND - Heinkenszand heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de nacompetitie met 7-0 ge wonnen van DHV. De ploeg van trainer Adil Fertoute speelde voor het eerst sinds weken een goede wedstrijd. De derdeklasser kende een bliksemstart en stond na vijf minuten al met 2-0 voor. Rens Baas kopte de 1-0 binnen en na een blunder van de DHV-goalie kon Kevin Jacobusse voor 2-0 zor gen. Tien minuten later profiteer de Baas van een verdedigingsfout bij de ploeg uit Zevenbergschen- hoek. Jacobusse kopte eerst nog de 4-0 binnen voordat Heinkens- zand-doelman Stefan van Beveren pas zijn eerste redding moest ma ken.' DHV begon sterk aan de tweede helft, maar een voorzet van Matthijs van den Dries werd gepromoveerd tot doelpunt. DHV ging alles of niets spelen en Ruud La Grand kon 6-0 maken. Met een schot maakte Jacobusse er 7-0 van. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - GPC Vlissingen had zaterdag tegen Sliedrecht nog een waterkansje op de derde-periodeti- tel, maar kampte andermaal met problemen in de afwerking. De moeizaam scorende Vlissingers kregen opnieuw het deksel op de neus: 1-2. De formatie van Jurriaan van Poel je verzuimde voor rust tal van kan sen te benutten en ging daardoor met een o-o-stand de rust in. „De laatste twee wedstrijden waren on ze beste van het seizoen", vond de trainer. „Dat is misschien een beet je laat om mee te doen voor een periodetitel, maar we hebben een prima seizoen gehad. Volgend sei zoen speelt GPC Vlissingen ge woon weer in de eerste klasse." De thuisploeg domineerde voor rust en wist vanuit het veldover- wicht diverse mogelijkheden te creëren. Ricardo de Nooijer ver scheen alleen voor de doelman, Grigor Sahakjan mikte op de paal. Niet veel later hadden Sahakjan en Jord Vermeer ook prima kansen, maar het vizier niet op scherp staan. GPC Vlissingen, dat bij winst en puntverlies van WGZ en Oranje Wit de derde periode had kunnen winnen, ging na de hervatting ver der met waar het aan de rust geble ven was. De tegenstoten van de be zoekers bleken na de hervatting vlijmscherp. Uit het niets kwamen de gasten door twee snel uitgevoer de counters op 0-2. Van Poelje: „Toen ook nog eens doorsijpelde" dat WGZ en Oranje Wit voor stonden, was de spirit eruit." GPC Vlissingen nam afscheid van Maar ten Peene, Remon van Geersdaele en Jeroen van Ommen. Leo de Groot tekende voor de eni ge Zeeuwse treffer: 1-2. ZAAMSLAG - In een wedstrijd met twee gezichten duurde de ontmoe ting met Almkerk voor Zaamslag net iets te lang. De Zeeuws-Vla mingen werden na de hervatting teruggedrongen, maar Juriën Dam leek met een treffer voor rust toch matchwinnaar te worden. In de voorlaatste minuut dompel de Waker Peljekaan van Almkerk de thuisploeg echter in diepe rouw (1-1). Zijn gelijkmaker be zorgde Zaamslag een dreun. Toen ook nog bekend werd dat Rijsoord in blessuretijd bij Alblasserdam de winnende treffer had gemaakt uit een strafschop, vochten ongeloof en wanhoop om voorrang. De realiteit is dat Zaamslag op He melvaartsdag op het veld van WC'68 in Halsteren een beslis singsduel speelt tegen SC Everstein. De verliezer van die wedstrijd de gradeert, de winnaar speelt nacom petitie tegen Pelikaan om een plaats in de eerste klasse. Zaamsllag-Almkerk 1-1 (1-0). 17. Juriën Dam 1-0, 89. Wouter Pellekaan 1-1. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19