30 Pennings houdt goed gevoel over aan Hoek Valse start voor vrouwen Oostkapelle in nacompetitie Ma 341 sport Kloetinge zit met het hoofd al bij bekerfinale Björn Langeveld naar Jong Ambon maandag 14 mei 2012 door Jan Dagevos ROTTERDAM - Een illusie armer en een ervaring rijker keerde Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch zater dag terug uit Rotterdam. Zijn ploeg zat al met het hoofd bij de bekerfinale van komende zaterdag tegen Kozakken Boys en wilde zich in de laatste competitiewed strijd tegen Xerxes DZB sparen. Het gevolg was een ongenadig pak slaag: 8-1. „Spelen met de rem erop, gaat dus niet", realiseerde Diederik Hiensch zich na de wedstrijd. „Er stonden bij ons wat jongens op scherp. Ze zouden bij een volgen de gele kaart geschorst zijn voor de bekerfinale en hielden zich dus in. Achterafhad ik misschien beter met spelers uit het tweede kun nen spelen. Het is misschien de les voor de volgende keer." In de eerste helft ging het zaterdag nog wel. Kloetinge, dat Ingmar Quist in de warming-up met een rugblessure zag afhaken, creëerde drie goede kansen, waaruit slechts eenmaal werd gescoord. Corné Schilperoort zorgde voor de o-i. Op een moment dat Kloetinge-ver- dediger Timo Jansen aan de kant werd behandeld (hij liep een ge scheurde lip op) vielen er twee goals en stond het zomaar 2-1 voor de Rotterdammers. In de tweede helft gingen bij de thuisclub alle remmen los. Hiensch: „Drie man voorin ston den qua kaarten op scherp en ver tikten de duels vol aan te gaan. Niemand wil die finale missen. Be grijpelijk, maar als je op kunstgras tegen een technische ploeg als Xer xes de duels niet honderd procent kan aangaan, loop je dus tegen zo'n nederlaag aan. En was het nu maar bij 4-1 gebleven, dat had nog gekund, maar 8-1 is gewoon te veel." Hiensch spendeerde er vlak na de wedstrijd niet te veel woorden aan, maar sprak op de weg terug in de bus iedereen nog eens aan op het verlies. „We moeten de wedstrijd snel vergeten", aldus de trainer, „en ons richten op volgen de week. We gaan deze week scherp trainen en toewerken.naar de finale. We hebben iets recht te zetten en daar heb ik alle vertrou- XerxesDZB-Kloetinge 8-1 (2-1). 25. Corné Schilperoort 0-1, 39. Andrew Dias D'Ullois 1-1, 41. Kevin Vermeulen 2-1, 60. Jesper van den Bosch 3-1, 65. Nick Walbeek 4-169. Jesper van den Bosch 5-1, 74. Andrew Dias D'Ullois 6-1, 87. Kevin Vermeulen 7-1, 89. Ke vin Vermeulen 8-1. Scheidsrechter: J. C. C. Barrales Gele kaart: Niels van de Linde en Sjors Lankhaar (beiden Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Niels van de Linde; Sjors Lankhaar, Arjan van der Smissen (46. Jo- simar Pattinama), Michel Maaskant, Ti mo Jansen, Corné Schilperoort, Mats Willemse; Rogier Veenstra, Daan Esser, Bart Deprez (46. Jerfy Booy) en Mark Schuit. MIDDELBURG - Jong Ambon krijgt er volgend voetbalseizoen vier spe lers bij. De kampioen van de vier de klasse kan Remco Felius (RCS), Björn Langeveld _(VC Vlissingen), Steven Manz (GPC Vlissingen) en Anwar Roemeratoe (Zeelandia Middelburg) begroeten als aan winsten. Derdeklasser Zeelandia Middel burg krijgt versterking van drie spelers. Keeper Rick Wiegmans Samen met Scheveningen heeft Hoek de minst gepasseerde defensie (30 gaais) in de hoofdklasse B. door Jan Dagevos keert na een uitstapje bij Terneu- zense Boys en RCS terug op het oude nest. Datzelfde geldt voor aanvaller Jerfey Booij (Kloetinge). Verder gaat Guust Malcorps (JVOZ en Excelsior) weer bij Zeelandia Middelburg voetballen. Met hoofdtrainer Ruud Pennings, assistent-trainer Mike But en lei der Arjen Visser is' ook de techni sche staf voor volgend seizoen in gevuld. HOEK - De trainer drukte na afloop van het duel met Zwaluwen (3-1) één voor één de spelers tegen zijn borst. De beloning in de vorm van een periodetitel mocht dan voor Hoek zijn uitgebleven, Ruud Pen nings was trots op zijn volgelin gen. „Ze hebben op een waardige manier de competitie afgesloten", stelde de oefenmeester. Hoek deed zaterdag op de slotdag van de competitie in de hoofdklas se B van het zaterdagvoetbal wat het moest doen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg versloeg Zwaluwen en kwam daarmee in de laatste periode van negen wed strijden tot het respectabele aantal van 22 punten. Het bleek achteraf niet genoeg voor een periodetitel, omdat concurrent Scheveningen geen misstap beging. „Eigenlijk was het bij rust al gebeurd", zei Pennings. „Scheveningen leidde op dat moment met 3-0 tegen Ex celsior Maassluis. Dat zorgde voor een teleurstelling, maar we heb ben elkaar opgepept en wilden per se goed afsluiten." Hoek slaagde in die opzet. Nadat Zwaluwen in de 58e minuut op voorsprong was gekomen, leek de thuisploeg mentaal even geknakt, maar de spelers rechtten hierna de rug en gaven via Ferry Alfons (strafschop), Guillaume Clincke- maillie (goed aangesneden vrije trap) en Rachid Khali (fraai af standsschot) de veertiende compe titiezege gestalte. Hierdoor viel Hoek de gedeelde vijfde plek op de ranglijst ten deel. „Een plek bij de top vijf was de doelstelling", zei Pennings. door Robin Hamelink VENRAY - In de strijd om promotie naar de topklasse heeft Oostkapel le zaterdag onnodig met 4-2 verlo ren van SV Venray. De formatie van trainster Irma de Witte speel de een goede wedstrijd, maar ver loor door knullige verdedigingsfou- ten. „We begonnen heel goed en fel. We troefden de tegenstander afj maar we ging rusten met een veel te lage tussenstand", zegt De Witte. Na negen minuten gaf Mie- ke Nieuwenhuijze een perfecte voorzet en Shamila Hamers knal de bal binnenkant voet in het doel. Na een half uur maakte Ven ray gelijk, maar een minuut later frommelde Mariek Kwast de 1-2 in het doel. De Witte had er in de rust op gehamerd om scherp te be ginnen, maar binnen vijf minuten stond het 3-2 na persoonlijke fou ten. De 4-2 kwam er na niet goed opletten bij een corner. „Dat men tale dipje kwamen we niet meer te boven. Binnen vijf minuten gaven we het weg. Volgende week moe ten we ze pakken. We waren van daag beter, maar toch gaan we met 4-2 onderuit", aldus De Witte. Smerdiek heeft het zaterdag na gelaten om de titel te pakken in de eerste klasse. De ploeg van Servaas Brouwer -speelde teleurstellend met 1-1 ge lijk tegen Delta Sports. Directe con current Barendrecht verloor met 3-1 bij Berkel. Beide ploegen heb ben nu 52 punten. Smerdiek heeft een beter doelsaldo, maar een be slissingswedstrijd op neutraal ter rein gaat uitmaken wie er kam De trainer blies vorig jaar na de de gradatie uit de topklasse niet al te hoog van de toren. Pennings vroeg vooral om geduld. De spelersgroep bevatte dan wel veel nieuwelin gen, de selectie was ook krap en jeugdig. „We hadden een aanloop periode nodig. Jongens moesten aan elkaar wennen. Toch hebben we in die periodes ook onze punt jes gepakt." De eerste periode (acht duels) le verde Hoek tien punten op, de tweede serie (negen duels) was goed voor veertien punten. Het zorgde bij sommige beleidsbepa lers voor sombere gezichten. Zij konden maar moeilijk wennen aan de nieuwe status. „Mijn lot heeft wel drie keer aan een zijden draad gehangen", zei Pennings. „Maar wat ik erger vond was dat er ook heel veel druk bij de jon- Karakteristiek Hóek-Zwaluwen 3-1 (0-0). 58 Jus tin Perdijk 0-1, 66. Ferry Alfons 1-1 (strafschop), 87. Guillaume Clincke- maillie 2-1, 90 (+1). Rachid Khali 3-1Scheidsrechter: R. F. de Lima Schepens (Culemborg). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek) en Mario Nijgh (Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld (69. Lio nel Fitsch), Reguillo Vandepitte, Di- mitri van Oppens; Sebastien Her mans, Ferry Alfons (88. Maikel Krans), Tim de Meersman; jari Vyaene (58. Rachid Khali), Jorrit d'Haeseleer en Guillaume Clincke- maillie. gens werd neergelegd. Dat was niet terecht en ik heb geprobeerd de groep daarvoor af te scher men." „De mensen bij Hoek zijn kritisch. Dat mag en moet ook, maar ze hebben niet altijd beseft dat deze ploeg in opbouw was. Het geduld en inzicht om zo tegen de presta ties aan te kijken, waren er niet. Wat ik hier heb gemist is dat de vi sie werd afgestemd op het beleid. Nu werden op basis van emoties beslissingen genomen. Je mag na tuurlijk emotioneel zijn, maar je moet ook kunnen relativeren. Als je iets wilt opbouwen, moet je sta biliteit hebben." Hoewel de selectie gaandeweg het seizoen nog tal van wijzigingen on derging, bleef Pennings volharden in zijn filosofie en probeerde hij zijn bouwwerk te voltooien. Het resultaat was tastbaar: 22 punten uit de laatste negen wedstrijden op. „Ik ben heel trots op de ontwikke ling van de spelers, maar wat mischien nog wel het grootste compliment is, is dat deze groep nagenoeg intact blijft. Ik geloof dat er maar drie (Gilles Berckmoes, Ja ri Vyaene en Rachid Khali) weg gaan. In dat opzicht is er voor Hoek een mooie basis voor vol gend seizoen gecreëerd. Hier kun je echt verder mee." Dat is aan Eric Hellemons. De Bra bander neemt volgend seizoen het stokje over. Ruud Pennings zet zijn werk voort bij Zeelandia Mid delburg. En wie weet keert hij ooit nog eens terug bij Hoek. „Ik ben nooit voor mijn verantwoording weggelopen en kan iedereen recht in de ogen kijken." pioen wordt. „Dit is echt een grote tegenvaller. Nu laat Barendrecht een steekje vallen en dan laten wij het na om te winnen. We waren zaterdag veel beter, maar we scoor den niet", aldus een teleurgestelde Brouwer. De thuisploeg miste heel de wedstrijd veel kansen. Alleen Daisy Troost slaagde erin om het net te laten bollen. Een zeldzame uitval van de bezoekers leidde zelfs tot 1-1. „Wij hoorden in de rust dat Barendrecht achterstond. Toen sloop er spanning in de ploeg en nu moeten we een beslis singswedstrijd spelen. Heel jam mer, maar het is niet anders. Maar we kunnen nog steeds kampioen worden. Nacompetitie spelen we sowieso al, maar die titel moeten we gewoon pakken", stelt Brou- Een speler van Zeelandia Middelburg kopt de bal op doel. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18