sport 133 City's feestelijkste slotminuten ooit Manchester City kroont zich voor het eerst in 44 jaar tot kampioen van Engeland Galatasaray wint fC Twente Zet krOOII Turkse titel voor achttiende keer Op mislukt SeiZOen Dortmund klopt Bayern in bekerfinale Van Bommel kondigt vertrek naar PSV aan Leekens trainer Club Brugge Guardiola prijst weer fitte Afellay maandag 14 mei 2012 Manchester City is de nieuwe kampioen van Engeland. De ploeg van trainer Roberto Manci- ni buigt tegen QPR in blessure tijd een 1-2-achterstand om in een 3-2-overwinning. Concur rent Manchester United heeft het nakijken. door Geert langendorff DEN HAAG/MANCHESTER - De slot dag van de Premier League kreeg een zinderende ontknoping. Dank zij een goal van Sergio Aguero ging de landstitel in extremis niet naar Manchester United maar naar City. Wanhopig verlieten enkele suppor ters van Manchester City voortij dig hun zitplaats. Het verloop van het duel met Queens Park Rangers ontnam hun de lust om de ploeg verder te zien zwoegen. Met een achterstand van 1-2 en alleen de blessuretijd voor de boeg leek de landstitel naar de gehate buur Man chester United te gaan. Het liep echter anders. City won de wed strijd in extremis (3-2) en kroonde zich tot kampioen. De bizarre verwikkelingen maak ten de slotdag van de Premier Lea gue tot een van de meest memora bele ooit. City, waarbij Nigel de Jong inviel, begon volgens plan aan de belangrijkste ontmoeting van de club in 44 jaar. Stroperig maar vastberaden ging de ploeg op zoek naar een treffer. Kort voor rust nam Pablo Zabaleta die voor zijn rekening. Met dank aan een blunderende doelman van de te genstander verdween zijn slappe schot over de lijn. Alles zat mee. Niemand twijfelde meer aan de goede afloop. The Ci tizens zouden zich voor het eerst sinds 1968 de besten van Engeland mogen noemen. Plotseling sloeg de stemming op de tribunes dras tisch om. Joleon Lescott kopte vroeg in de tweede helft de bal nonchalant naar achteren, recht in De gekte breekt los als Sergio Aguero (midden) ver in blessuretijd de winnende treffer heeft gescoord. de voeten van Djibril Cisse. De spits zette even aan en maakte zon der aarzelen gelijk (1-1). Bij deze tussenstand mocht stadge noot United - dat won van Sunder land (1-0) - zich voor de twintig ste maal in de geschiedenis laten huldigen als kampioen. Vreugde maakte in één klap plaats voor af grijzen. Joey Barton verzachtte de pijn enigszins. De middenvelder van QPR moest met rood van het veld, nadat hij Carlos Tevez had ge veld met een elleboogstoot. Tegen tien man van de Londense club hoefde City zich toch geen zorgen te maken? Het herwonnen optimisme hield niet lang stand. Volwassen mannen sloegen hun vuisten stuk op het beton, toen Ja- mie Mackie uit een afgemeten voorzet van invaller Arman Traore via de grond raak kopte. QPR, vooraf gezien als kanonnen- voer, stond voor en verdedigde in het vervolg als leeuwen. Ongeacht de uitslagen op de andere velden zou degradatie bij winst zeker wor den afgewend. En daar liepen ze graag een stapje harder voor. Ondertussen tikten de minuten weg. Wat City ook probeerde, de defensieve muur van QPR bleef in tact. De frustratie nam toe. Bij de fans en de technische staf. Mana ger Roberto Mancini schold dat het een aard had, terwijl de ogen van zijn assistent David Platt van woede uit hun kassen leken te schieten. Plotseling veranderde al les diep in blessuretijd. Edin Dze- ko maakte gelijk, waarna Sergio foto Peter Powell/EPA Aguero in de 95e minuut uit het niets 3-2 binnen schoot. De kleine Argentijn bezorgde Man chester City in de laatste tellen van het seizoen de titel. Boosheid en verdriet veranderden in vreug de en euforie. De club, nieuw le ven ingeblazen door een sjeik uit de Verenigde Arabische Emiraten, kreeg de beloning voor een sei zoen waarin het gat met traditione le top definitief gedicht werd. Op het succes van City viel niets af te dingen. BERLIJN Borussia Dortmund heeft na de landstitel ook de Duitse voetbalbe ker veroverd. De ploeg van trainer Jürgen Klopp versloeg Bayern Mün- chen met overtuigende cijfers: 5-2. Drie doelpunten kwamen op naam van de Poolse spits Robert Lewan- dowski. Arjen Robben scoorde na mens Bayern vanaf de strafschop stip. Het andere Bayern-doelpunt kwam van Ribéry. MILAAN Hoewel er officieel nog geen con tract getekend is, liet Mark van Bommel zaterdag weten dat naar PSV verkast. De 35-jarige Van Bom mel is de vierde ervaren speler na Gattuso, Inzaghi en Nesta die zijn vertrek aankondigt. Van Bommel: „Ik verlaat Milan. Ik was hier maar anderhalf jaar, dus het is voor mij makkelijker afscheid te nemen dan die andere jongens." BRUSSEL Georges Leekens stopt als bonds coach van België. De trainer maak te zondag bekend een contract voor drie jaar bij Club Brugge te hebben getekend. Hij volgt de Duit ser Christoph Daum op. Aan de samenwerking met de Bel gische voetbalbond en Leekens komt daarmee per direct een ein de. De-Belgische bond reageerde verrast op het besluit van Leekens. SEVILLA Ibrahim Afellay kreeg dit weekein de na het duel met Barcelona bij Be- tis (2-2) veel lof van trainer Josep Guardiola. „Ibrahim speelde goed. Met het oog op het EK is dat goed nieuws voor het Nederlands elf tal." Afellay was voor het eerst ba sisspeler na lang blessureleed. Vori ge week werd bekend dat bonds coach Van Marwijk Afellay heeft opgeroepen voor Oranje. ISTANBUL - Galatasaray heeft zater dag voor de achttiende keer in de clubgeschiedenis de Turkse titel ge wonnen. Het voetbalelftal speelde op bezoek bij aartsrivaal en stadge noot Fenerbahce met 0-0 gelijk en dat was voldoende voor het kam pioenschap. De teams uit Istanbul eindigden de beladen wedstrijd beide met tien man. Na afloop bra ken rellen uit in Istanbul. Fenerbahce had het duel moeten winnen om Galatasaray af te troe ven, maar kwam niet tot scoren. Daardoor behield Galatasaray in de eindstand één punt voorsprong op zijn grootste concurrent. In Hongarije ging de landstitel voor de zesde keer in acht jaar naar Debrecen. De équipe bleef het gehele seizoen ongeslagen. Slovan Liberec werd kampioen van Tsjechië, nadat uittredend kampioen Viktoria Plzen zaterdag op een doelpuntloos gelijkspel werd gehouden. ENSCHEDE - FC Twente heeft een grotendeels mislukt seizoen in stijl afgesloten. De Tukkers, al zeker van een ticket voor de Europa Lea gue dankzij het Fair Play-klasse- ment, gingen voor eigen publiek troosteloos onderuit tegen RKC Waalwijk: 0-1. Daarmee plaatste de Brabantse ploeg zich verras send voor de finale van de play-offs om Europees voetbal, met Vitesse als tegenstander. Voor het zwaar teleurstellende FC Twen te rest slechts een relatief korte va kantie, omdat komende zomer al weer snel de eerste voorronde van de Europa League wacht. Vitesse versloeg NEC in het Gelre- dome met 2-0. Dat was na de 3-2-nederlaag in Nijmegen genoeg om door te mogen. NEC speelde bijna een helft met negen man. Bram Nuytinck kreeg na een half uur rood van scheidsrechter Kui pers en Navarone Foor ontving kort na rust twee gele kaarten. De Graafschap verdwijnt uit de eredivisie. De Doetinchemse club slaagde er niet in de beslissende ronde van de play-offs te bereiken. In eigen huis speelde het gelijk te gen FC Den Bosch, 1-1. Dat was te weinig na de eerdere 0-0 in het Brabantse land. Graafschap-trai ner Roelofsen sprak van een mo kerslag. „Dit is pijnlijk, voor ieder een die de club een warm hart toe draagt. Wij zijn verantwoordelijk voor heel veel dingen die nu gaan gebeuren en dat is een zware last. Die zullen we moeten dragen." Ook de rol van Eindhoven en Sparta is uitgespeeld. Eindhoven verloor opnieuw van Helmond Sport: 0-2. Sparta werd door Wil lem II uitgeschakeld. In Rotterdam werd het 1-1 nadat de Tilburgers met 2-1 gewonnen hadden. VW gaat verder ten koste van Cam- buur en dankzij Michael Uchebo. De'Nigeriaan scoorde in blessure tijd de beslissende treffer: 4-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17