Mooi voorproefje voor de Roparun 3i Een marathon lopen als verjaardagscadeau Van Keulen derde Zeeuw in marathon Organisatie zoekt opvolger Marlon Roels maandag 14 mei 2012 mjl 1 door René van Stee terneuzen - De vier lopers van Worstel en Kom Boven Ropa 2 uit Wolphaartsdijk hadden geen idee wat hen zaterdag in de aflossings marathon van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen te wachten stond. Tenminste, ze wisten niet dat zo'n vijftien kilometer van de route tussen Hulst en Terneuzen over onverhard terrein zou gaan. „We hadden onze loopvolgorde hier niet op aangepast of zo. Echt schrikken deden we er ook niet van, al was het op sommige stuk ken best zwaar met al die hobbels en plassen", zei teamcaptain Frans Geijs, tevens sponsor namens NNZ packaging network. De onverwachte omstandigheden weerhielden Hans Geus (48), va der Leo (50) en zoon Danny de Leeuw (21) en Thomas Wander (46) er niet van om de zege te grij pen. De totaaltijd van het winnen de kwartet bedroeg 2.50.16 uur. De familie Vervaet uit Walsoorden, be staande uit oom Frits en de neven Patrick, Jeroen en Mark Vervaet, eiste in 2.53.44 de tweede plaats voor zich op. Het team van het Reynaert College in Hulst (Koen Koutstaal, Jan van Bellen, Sander d'Hondt, Eddy Schwegler) eindig de als derde in 2.59.03. De deelname aan de aflossingsma- rathon, waaraan meer dan hon derd teams van maximaal vier per sonen meededen, was voor Ropa 2 een voorproefje op het huzaren stuk dat op 26 mei op het program ma staat. Ten bate van de kanker bestrijding lopen ze dan de Ro parun, een estafetteloop over ruim vijfhonderd kilometer van Parijs naar Rotterdam. De reden voor deelname is duidelijk, stelde Geus. „Wij hebben allemaal wel iemand in onze familie-, vrienden- of ken nissenkring verloren aan deze ake lige ziekte. Dan hoef je echt niet meer gemotiveerd te worden om mee te lopen", vertelde hij. Wor stel en Kom Boven doet in de Ro parun mee met twee teams, Ropa 1 en Ropa 2 (dat zaterdag als negen de eindigde). Elke ploeg loopt met vier personen in blokken van vijf tig kilometer. De atleten in beide teams wisselen elkaar om de kilo meter af „Inderdaad een "zeer vermoeiende bezigheid. Maar we zijn er klaar voor. Vandaag was een laatste test. En die is uitstekend verlopen, mag ik wel zeggen", zei Leo de Leeuw. Net als zijn ploeggenoten beschik te hij over marathonervaring. Zoon Danny voltooide al op zijn negentiende de Kustmarathon. Vooralsnog is hij niet van plan om dit vaker te doen. „Het ging toen om een weddenschap met m'n va der. En die kon ik niet weerstaan. Gelukkig heb ik 'm ook gewon nen. Maar voorlopig hou ik het bij evenementen als deze, de Ro parun of trimlopen", verklaarde De Leeuw junior. Ook Geus, Leo de Leeuw en Wan der hebben geen marathonambi ties meer. Leo de Leeuw: „Ik hoor de vandaag regelmatig dat de aflos singsmarathon voor sommige mensen een opstapje is naar de echte marathon. Voor ons geldt dat niet. Weliswaar is de Roparun een monstertocht waarbij ieder een gemiddeld 65 kilometer loopt, maar je zou ook kunnen zeggen dat wij de omgekeerde weg bewan delen. Van de lange afstand terug naar kortere afstanden." Worstel en Kom Boven haalde in middels zo'n tienduizend euro bin nen ten behoeve van de Roparun. Meer informatie over het team is te vinden op http://www.worste- lenkomboven.nl/. Uitslag. 1Worstelenkom boven Ro- pa2, Goes, 2:50.16, 2. Familie Vervaet, Walsoorden, 2:53.44, 3. Reynaert Colle ge, Hulst, 2:59.03. MIDDELBURG Adriaan van Keulen finishte zater dag als derde Zeeuw. De Middelbur ger liep een ijzersterke race en maakte vooral in het tweede deel van de wedstrijd veel goed. Uitein delijk eindigde hij als zevende over all in een tijd van 2.54.21. „Als ik niet vier keer een sanitaire stop had hoeven maken, had er nog meer ingezeten", zei de Middelbur ger vlak nadat hij de finish was ge passeerd. TERNEUZEN Voor Marlon Roels was het zater dag zijn laatste marathon als orga nisator. De Terneuzenaar stopt we gens tijdgebrek als voorzitter van het organisatiecomité. Wie hem op volgt, is nog niet bekend. Roels liep zelf zaterdag ook de marathon in 3.33.06 uur. Frederika de Boey, Jean Coppens en Sandra van Hove (vlnr) liepen de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen op hun verjaardag. foto Camile Schelstraete door René van Stee terneuzen - Frederika de Boey, Sandra van Hove en Jean Coppens waren zaterdag opvallende ver schijningen in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Niet vanwege hun flamboyante kapsels, kledij of prestaties, maar omdat het Bel gische trio jarig was. ,We zien het voltooien van de ma rathon vandaag als een cadeautje voor onszelf', verklaarde De Boey na afloop. Zij werd 45. Net als haar (loop)vriendin Van Hove, die haar 42e verjaardag vierde, komt De Boey uit Stekene. Het duo werd zo'n twee jaar geleden besmet met het marathonvirus. Zij debuteer den vorig jaar in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. De Boey en Van Hove doen heel veel samen, zoals trainen en naar wedstrijden gaan. De Boey eindigde in 4.23.04 uur op de 319e plek. Van Hove kwam op de de 320e plek twee se conden later binnen. ,Dat is be wust zo gebeurd. We kennen el kaar van haver tot gort. Zelfs ons looptempo is exact hetzelfde. Van daar dat we bij elkaar in de buurt blijven", zei Van Hove. Volgend jaar is het duo wederom van de partij. En dan op 11 mei, een dag voor hun verjaardag. Jean. Coppens mocht 75 kaarsjes uitblazen. Hij finishte in 4.24.34 uur op de 323e plaats, vlak achter zijn eveneens jarige landgenotes. De*vitale veteraan uit Ranst kende hen niet, maar feliciteerde hen ui teraard hartelijk. Coppens had een curieuze aanleiding om op zijn 57e met marathonlopen te beginnen. „Voordien was ik fietstoerist. Maar dat werd te gevaarlijk. Na twee her senschuddingen en een gebroken arm na valpartijen heb ik er een punt achter gezet." Coppens ging op zijn 57e even eens met vervroegd pensioen. Daardoor had hij volop tijd om voor de marathon te trainen. Zater dag liep hij er voor de dertigste keer één uit. Het was meteen ook zijn laatste. „De jaren beginnen echt te tellen. Dus ik doe een stap je terug", vertelde hij. Met gevoel voor understatement voegde Cop pens eraan toe dat hij voortaan voor het kortere werk gaat. „De halve marathon en wedstrijden zo als de Ten Miles in Antwerpen. Dat soort werk." Elïsa Rijk 'Ik liep bijna elke dag tien a vijftien kilometer. Blijkbaar is dat een goede basis om een marathon te lopen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15