Kijk allemaal maar naar mij, ben ik een hij of een zij? HAVENDAG 241 zeeland 2JUNI2012 SCHELDEPOORT VLISSINGEN-OOST The Chimney in finale Radio 538 Demo Duel zaterdag 12 mei 2012 s Travestielady Liz Richards uit Sas van Gent trekt ander half uur uit om met gebruik van schminkspullen van een bijna vijftiger te trans formeren naar een elegante diva op het podium. door Raymond de FreB Een zucht, een hele die pe. Daar gaat-ie dan maar weer. Denk niet dat Richard het gewel dig vindt om zich op te maken. Het hoort erbij, het is ont zettend belangrijk. Maar oh wat is-ïe blij als de poederdoos weer dicht kan. Na anderhalf uur is de Sassenaar klaar. Er kan weer een lachje van af Je bent nog eerder klaar met een muurtje te stucen dan mijn ge zicht, haha! Die jonge gasten sme ren er een beetje lippenstift op en ze zijn vrouw. Maar ik, ouwe man van bijna vijftig, moet de hele boel dicht plamuren. Schminken is het ergste wat er is, maar als het er eenmaal op zit, dan kan mij de avond niet lang genoeg duren. Zeg, voor welk bedrijf moeten wij vanavond eigenlijk optreden?" Heros, Richard. De personeelsvere niging van het recyclingsbedrijf uit Sluiskil heeft in De Mauritshof in IJzendijke een feestje op poten ge zet. Zanger Jacco Ricardo en de tra- vestieladies Ginger, Chatteloe, La Plume en Liz Richards luisteren het feest tijdens en na het buffet op. „Oh, een recyclingbedrijf Nou, aan mijn lijf zou er ook best eens wat gerecycled mogen wor den", grapt Richard. Amsterdamse humor, in de puur ste vorm. Richards partner en ma nager Peter Kienhuis is er ook niet vies van. Ook hij heeft zijn roots in de hoofdstad, maar tien jaar ge leden streek het stel neer in Sas van Gent. Na turbulente jaren in de top van de travestie in Duits land zochten ze wat meer rust. Maar eigenlijk kwam het daar niet van. Nog steeds is het 'gekken huis', nog steeds sjouwt Richard zijn jurken naar feesten in Neder land, België en Duitsland. En tel kens weer moet hij uitleggen dat hij geen travestiet (een omgebouw de man) is, maar een man in tra- 'Dag dames en heren, gaan we meedoen of gaan we hier vanavond allemaal dood?' vestie. „Ik word er niet seksueel op gewonden van om in een jurk rond te lopen. Ik trek bovendien ook niets uit op het podium. Dat zou trouwens ook helemaal nie mand willen zien. Ik zeg altijd maar zo: van seks in travestie krijg je vlekken in je panty!" We leven anderhalf uur voor het eerste deel van de show. Terwijl Ginger en Chatteloe nog voor de spiegel zitten te tutten, is Richard al lang en breed getransformeerd tot Liz Richards. Nou ja, groten deels dan. De pruik en jurk volgen pas vlak voor het eerste liedje. T acco Ricardo heeft maar drie I minuten nodig om zich te poe- I deren. Hij is vanavond de eni- ge artiest die in mannenkle ding ten tonele verschijnt. „Ries, dit is de man van Heros. Hij wil dat je twee mensen feliciteert die vandaag jarig zijn", roept Peter. Pri ma, Ries is de beroerdste niet. Hoe wel... Als even later ook nog het verzoek komt of hij tijdens de show bij ie mand op schoot wil gaan zitten, schudt hij resoluut 'nee'. „Ik zit dan bij hem op schoot. En dan? Nee, kom zeg. Ik ben geen kermisattractie." Het is geen alledaags ge zicht; vier mannen die zich in panty's hijsen. Heel veel meer hebben ze tien mi nuten voor aanvang nog niet aan. Het is een kwestie van de juiste jurk over de schouders gooien, naargelang de maat even de buik inhouden, dichtritsen en de büh ne op. Dat ritueel herhaalt zich na elk nummer. Bij elk liedje hoort namelijk een andere jurk. Terwijl Jacco de zaal met een klei ne zeventig mensen opwarmt met de foute knaller Amarillo, hijst Liz zich in haar groene jurk. „Op mijn nieuwe cd komt een nummer van Kermit de Kikker. Dat liedje oefen ik vanavond alvast even", geint ze. Nog even wat haarlak over de pruik en Liz is klaar om te zingen als een nachtegaaltje. Ze is de eni ge die live zingt, de andere drie da mes playbacken. Zelf zingen is een extraatje. Playbacken is niet zo erg, de travestie is immers vooral de wereld van de betovering. Kijk maar naar mij, ben ik een hij of een zij? In het eerste nummer komen alle artiesten aan bod, daar na wisselen ze elkaar af. Dat biedt de anderen de mogelijkheid om van outfit te wisselen. La Plume en Ginger kissebissen nog wat' over hun eerste verschijning. Liz loopt weg. „Jullie doen maar, ik ben hier veel te oud voor." Daar gaat-ie. Zo meteen lek ker een vorkje meeprik- ken van het buffet, maar nu eerst even de toon voor de rest van de avond zetten. „Dag dames en heren", buldert de vrouw met mannenstem de zaal in. „Gaan we lekker meedoen of gaan we hier vanavond allemaal dood?" Nou, het kost moeite om de boel los te krijgen. Misschien dat het na het beenhammetje en vispotje be ter gaat. „Zijn we er weer klaar voor", geeft Peter de dames weer het sein tot actie. Liz staat nog in haar panty, maar roept instem mend: „Ja hoor, want mijn tieten en heupen zijn toch in mijn jurk genaaid!" BRUINISSE - Het gaat goed met de Zeeuwse poprockband The Chim ney. Deze formatie met Bruinisse als thuisbasis is doorgedrongen tot de finale van het Radio 538 Demo Duel. The Chimney won met 58,2 pro cent van de stemmen van de band The Jacobites. Het Bruse vijftal deed mee met het nummer Sexy Taste, dat ze hebben opgenomen met producer Stephen van Haest- regt (onder meer bekend van Within Temptation). The Chim ney is nu door naar de finale die op 8 juni plaatsvindt in poppo dium P60 in Amstelveen. Een pro fessionele jury beslist daar welke formatie een platencontract be machtigt en 'airplay' krijgt op Ra dio 538. Wie The Chimney live wil horen, kan vanavond terecht in De Stulp in Renesse. Daar speelt de 3" band, evenals Left uit Eindhoven. SCHELLEPOORT Beleef de haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die er voor zorgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. Bedrijven zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open! Ontdek de mogelijkheden van een baan die je nooit dacht in de haven te kunnen vinden. Of adem gewoon de sfeer en dynamiek van de haven in door zelf mee te maken wat er in de haven speelt. Havennummer 1010 zeeland seaports Port Promotion Schi Council Repai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96