gaan op deze kruising voor niet zie je die paaltjes 3 spectrum Zaterdag 12 mei 2012 zijn." Beukert weet waar ze het over heeft, want ze geeft fietsles aan buitenlanders en ouderen. Dat zijn nu juist groepen die zich niet zo snel bewegen op een fiets en dus uiterst kwetsbaar zijn, is haar ervaring. „De verkeerssituatie voor fietsers is rommelig en onoverzichtelijk. Ook het feit dat fiet sers geconfronteerd worden met tegemoet komende fietsers maakt het er niet veiliger op. Denk maar aan moeders die hun fiet sende kinderen begeleiden." Wethouder Simons herkent het beeld wel. „De Schroebrug is bekend. Ongeveer an derhalfjaar geleden hebben we dat veran derd. Aan de ene kant is het gemakkelijker geworden voor fietsers om over te steken. Aan de andere kant kan ik me voorstellen dat het bijvoorbeeld voor moeders met kinderen onveiliger voelt omdat de situa tie veranderd is. Dat is nog wel een punt van aandacht. Zo zijn de opstelrijen wel aan de korte kant." Een andere opmerking over de fietssituatie in Middelburg is de aanwezigheid van bus sen op het fietspad. Voor gebieden waar 30 kilometer de maximum snelheid is, heeft de wethouder er wel een verklaring voor. Op de wegen in die gebieden is ieder een te gast en moet iedereen zijn eigen ver antwoordelijkheid kennen. Dat betekent dat je je moet aanpassen aan andere wegge bruikers. Als er dan eens een keer een bus stopt, kan het gebeuren dat een auto of een fietser daar omheen moet rijden of er even voor moet wachten." Simons wijst erop dat ook fietsers last heb ben van bepaalde gewoonten. Als er dan eens wat verandert in de verkeerssituatie, zoals bijvoorbeeld in de Middelburgse bin nenstad, dan dringt dat niet altijd meteen tot de mensen door. Hij heeft het in dat ka der over 'ingeslepen fietsstructuren, die we niet zomaar kunnen aanpassen'. In Middelburg staat nog wel het een en an der op de rol als het gaat om fietsroutes. Het plan is, legt de wethouder uit, om een doorgaande route voor fietsers te maken als een soort ring rond de binnenstad. Die ring moet langs de grachten gaan voeren en aantrekkelijk gemaakt worden voor fiet sers. Volgend jaar moet dat gerealiseerd zijn. En dan wordt de Stationsbrug voor auto's afgesloten, om de veiligheid van fiet sers te bevorderen. Riet Beukert houdt haar hart vast. Zo'n ring gaat dan weer verschillende doorgaan de wegen kruisen die naar het centrum van de stad voeren. Als voorbeeld noemt ze de Koestraat, waar volgens haar nu al ge vaarlijke situaties bestaan. Auto's staan daar op de plek waar de bus zou moeten stoppen. Die stopt op zijn beurt op de fiets strook en de fietsers moeten een plekje midden op de weg zoeken. geld is en dat geld was er op dat moment niet. Dagelijks bestuurslid Sophie van 't West einde van het waterschap Scheldestromen legt uit dat het waterschap niet zomaar luk raak paaltjes op fietspaden plaatst. Ze zijn vooral te vinden op plekken waar veel toe risten naartoe plegen te gaan. Dat wil zeg gen op Walcheren en in de buurt van het Veerse Meer: „Toeristen hebben nu een maal de neiging hun auto zo dicht moge lijk bij het water te parkeren en dat is niet altijd gewenst. Vooral aan de Walcherse kust zien we dat. Dan proberen toeristen er wel eens tussendoor te glippen. Ons be leid is eigenlijk geen paaltjes te plaatsen. Daar houden we niet zo van. Maar soms kan het niet anders. Dan moet je kiezen uit twee kwaden. Want een paaltje op een fietspad vinden mensen misschien gevaar lijk, maar geparkeerde auto's op een fiets pad zijn misschien nog wel gevaarlijker. Als het anders kan, zetten we geen paal tjes. Maar een bord lost ook niet alles op. Dat betekent dat je weer een blik handha vers open moet trekken om te kunnen con troleren. Dat is dan meteen ook weer een probleem want dat kost ook geld", aldus Van 't Westeinde. „Het liefst hebben we een duidelijk van de rijbaan gescheiden fietspad met een stevi ge berm er tussen. Maar dat kan niet over al." Het fietsverkeer op de kruising bij de Schroebrug loopt wat door elkaar, foto Lex de Meester Daan Bommeljé zet vraagtekens bij de zin van fietspaaltjes. foto Lex de Meest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55