83 Zeeuwse prijzen vier vi heden uitgereikt commentaar Oude Zeeuwse radio duikt op Jodiumpillen niet langer houdbaar zaterdag 12 mei 2012 procent van de Zeeuwse bestuur- ders ziet niet veel in een referen- RcisdOCUVfieYltCTl dum over de Hedwigepolder Moet een nieuw kabinet een referendum in Zeeland organiseren in het kader van de Hedwigepolder? Stemverhoudingen per partij CU/SCP GroenLinks/SP Zo ja, waar dient het referendum over te gaan? 1 De hele Hedwigepolder. Een derde van Hedwigepolder, Appelzak Reimers- I waal en deel Welzinge Schorerpolder Ritthem. I Anders Lokale Partij Zeeland Wel of geen goede voedselproducerende gronden vernietigen; ontpolderen zonder lokaal belang; opzeggen Scheldeverdrag; wel of geen polders onder water; nooit ontpolderen; niet ontpolderen t.b.v. België. Stemverhoudingen per partij Moet een nieuw kabinet een tweede kerncentrale definitief uitsluiten? Stemverhoudingen per partij CU/SGP CU/SGP GroenLinks/SP Lokale Partij GroenLinks/SP Lokale Partij Zeeland VOETBAL AWARDS Bestel nu kaarten voor het grootste en leukste voetbalfeest van Zeeland op vrijdag 1 juni. www.zeeuwsevoetbalawards.nl EN VERDER Lees alle columns nog eens terug op: www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Vlissingsestraat 38-40 Koudekerke Tel.: 0118-55 30 03 www.huysterschelde.nl Bedrijfsfeest Brjjiloft Receptie Diner Congres -.Hotel Slordig, slordig. Heel wat ouders zijn traag met het regelen van reisdo cumenten voor hun kin deren. Wie komende zomer met zijn kind jonger dan veer tien naar het buitenland wil en nu nog niets heeft geregeld, is te laat. De bijschrijvingen in de paspoorten van ouders zijn tot 26 juni geldig. Daarna, moeten kinderen eigen reisdocumen ten hebben. Maar wie pas nu zo'n nieuw paspoort of een id-kaart voor een kind aan vraagt, krijgt het na de zomer. De fout zit niet bij de overheid. Die is al drie jaar geleden bego- nen met voorlichting. Binnen landse Zaken en de gemeenten hebben de betreffende ouders regelmatig tot actie gemaand. Toch zou het netjes zijn als de overheid de getroffen gezinnen alsnog helpt. Bijvoorbeeld met een tijdelijk reisdocument dat in een paar dagen is te produce ren. Veel simpeler, maar afhan kelijk van de goede wil van Brussel, is het verlengen van de geldigheid van kinderbijschrij- vingen tot begin september. Dan is de kou uit de lucht. OVEZANDE - Radioliefhebber Tom Rentmeester uit Ovezande is na een publicatie in de PZC (einde lijk) in bezit gekomen van een ra dio van Zeeuws fabrikaat, een Van der Meer-toestel uit 1929. Een 83-ja- rige verzamelaar uit Terneuzen bood hem deze week het radiotoe stel voor een zacht prijsje aan. Rentmeester pluist voor het Radio Historisch Tijdschrift de geschiede nis van de eerste Zeeuwse fabriek van radiotoestellen uit: de firma H.J. van der Meer uit Vlissingen. Er waren tot deze week nog vier bestaande Van der Meer-radio's be kend. Daar is nu een vijfde, punt gaaf exemplaar aan toegevoegd. VLISSINGEN - Oud-presentatrice Helge Prinsen van Omroep Zee land heeft de Zeeuwse vrijheid- prijs in de categorie vrijheid van meningsuiting gekregen. Prinsen werd onlangs ontslagen na een lan ge loopbaan bij de zender, na een conflict met de directie en hoofdre dactie over haar optreden. De prijs werd vrijdag uitgereikt in de Tim merfabriek, tot voor kort het be oogde nieuwe onderkomen van de omroep. De Zeeuwse vrijheidsprijs is een provinciale afgeleide van de inter nationale Four Freedoms Awards, die vandaag in Middelburg wor den uitgereikt. De lokale winnaars in de drie andere categorieën zijn: COC Zeeland (vrijwaring van angst), Stichting Hond Kan De Was Doen (vrijwaring van gebrek) en de Zeeuwse Wereldvrouwen (vrijheid van religie). Vier andere genomineerden vielen buiten de prijzen. De lokale onderscheidin gen werden toegekend door een ju ry met twee winnaars van vorig jaar en de Law Society van de orga niserende Roosevelt Academy Stu dent Association. De uitreiking vormde de afsluiting van een vol programma in de Tim merfabriek dat in het teken stond van mensenrechten, vrijheid, duur zaamheid en kinderrechten. MIDDELBURG - De jodiumtabletten die in 2010 zijn uitgereikt aan in woners van Zeeuws-Vlaanderen, Reimerswaal, Goes, Middelburg, Borssele en Vlissingen naderen hun uiterste houdbaarheidsdatum. In juni moeten er weer nieuwe ta bletten zijn. De pillen dienen als bescherming tegen radioactieve stoffen die bij een kernongeval kunnen vrijkomen. De Veiligheids regio Zeeland zegt dat wordt ge streefd naar een tijdige versprei ding van een nieuwe voorraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3