23 Ik weet niet eens waar grootvader begraven ligt' Nieuwe basisschool in Vlissingen in oprichting GERARD* Lentefeest Rommelmarkt Herinneringsboek JP2G beschrijft Zeeuwse postgeschiedenis zaterdag 12 mei 2012 De Markt in 1939 met op de hoek De Roode Toren. door Theo Giele Gerard Klaasen werd in 1951 geboren, elf jaar nadat de grootvader naar wie hij vernoemd is, de dood vond in Middelburg. Hij kent de Zeeuwse hoofdstad goed. Als verslaggever van KRO-radio is hij regelmatig in Middelburg geweest om over de uitreiking van de Four Freedoms Awards te berichten. Maar dit jaar komt hij niet naar Middelburg. Het telefoontje van Daan Dron- kers was aanleiding om vandaag, op de sterfdag van zijn grootvader, een familiebijeenkomst te houden. Aan Dronkers is gevraagd te vertel len over de speurtocht naar de identiteit van de neergeschoten man. „Ik wist wel dat mijn groot vader aan het begin van de oorlog in Middelburg was doodgescho ten. Maar ik ken het verhaal niet tot in de finesses. Het was een zo intens treurige geschiedenis, dat onze familie er als het ware om heen is gelopen", zegt Gerard Klaasen. Zijn grootvader had vijf kinderen. Zijn vader is daarvan de jongste. Van de vijf kinderen is nog één dochter in leven. Zij is in middels negentig jaar en was dus achttien toen haar vader overleed. Of zijn grootvader vaak in Zeeland kwam en wat hij er deed: klein zoon Gerard weet er eigenlijk heel weinig van. „Ik weet niet eens waar hij begraven ligt." Gerard Klaasen kan de inspanningen van Daan Dronkers zeer waarderen. „Het is al geweldig dat iemand met zo veel doorzettingsvermogen op zoek is gegaan naar de feiten." verhuizingen en meubeiopsiag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland MIDDELBURG - In Speelhof Hooger- zael in Middelburg wordt vandaag een lentefeest gehouden. Tussen 10.00 en 16.30 uur vinden tal van activiteiten plaats. Zo is er de hele dag een groenmarkt, waarop een tiental 'groene organisaties' zich presenteert en producten te koop aanbiedt. Er worden ook verschil lende workshops gehouden. Om 15.30 uur wordt het Speelhof .ook officieel geopend door burge meester Erik van Heijningen en wijkwethouder Chris Simons. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl MIDDELBURG - In en om de Ont- moetingskerk aan de Oosterschel- destraat in Middelburg wordt van daag een rommelmarkt gehouden van 9.30 tot 14.00 uur. Daarnaast is er een opbodverkoping. Voor de kinderen is er een springkussen, zijn er diverse spelletjes en is er een workshop cupcakes versieren. De opbrengst is bestemd voor het gemeenteproject Zending. De werkgroep is met een stand aanwe zig waar meer informatie over dit goede doel te verkrijgen is. VLISSINGEN - Op een grote postten- toonstelling in Vlissingen wordt vandaag een herinneringsboek ge presenteerd. Het boek heet 'Post- kroniek van Zeeland' en gaat over alle aspecten van de post in Zee land vanaf 1910. Het boek telt bijna driehonderd bladzijden en bevat honderden fo to's van postzegels en poststuk ken. Het meeste materiaal komt van Jan Hintzen, de vorig jaar over leden voorzitter van de Vlissingse Filatelisten Vereniging. De tentoonstelling wordt om 11.00 uur geopend door wethouder Jac ques Damen. De expositie is te be kijken in het gebouw van de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. De tentoonstelling is zaterdag te bezichtigen tot 18 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal '.pzc.nl Gaastra Mc.Gregor NZA MAC YaYa Stanfield Vingino Cyeïï Angels Falcon Sperry City of Sails RW Maier Ipanema etc. 800m- vernieuwde winkel 7 dagen per week geopend! www.zuidschor.nl zandkreekweg 5 Wolphaartsdijk 0113-582310 geldig tot en met 31 mei door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een groep Vlissingse ouders wil een nieuwe basisschool oprichten die is gebaseerd op het concept 'boeiend onderwijs', met een christelijke grondslag. Boeiend onderwijs gaat uit van be tekenisvol leren, het. ontwikkelen van hersenen, coöperatief samen werken en systeemdenken. Een ba sis vormt de uitspraak van de Bra ziliaanse pedagoog en onderwij s- hervormer Paulo Freire: „Boeiend onderwijs heeft als doel kinderen niet alleen de woorden te leren le zen, maar meer nog om ze te leren de wereld te lezen." De Vlissingse ouders voegen daar 'Laat de kinderen tot Mij komen' (Lucas 18:16) aan toe, omdat ze het belangrijk vinden dat de leerlin gen een christelijke onderwijsbasis hebben. Echter, alle kinderen, van welke religieuze of culturele achter grond dan ook, zijn welkom. Maar het is de resultaatgerichtheid van het reguliere onderwijs die de ouders heeft doen besluiten om dan maar zelf een school op te richten. „We vinden het huidige onderwijssysteem te strak", legt Corry de Jong uit. „Er mag zo wei nig. Wij willen dat onze kinderen meer zelf denken. En ook meer na denken over hun toekomst en de wereld." In den lande is al een aantal basis scholen op basis van boeiend on derwijs van de grond gekomen. De Vlissingse ouders, nu nog vere nigd in een groep van twaalf wil len zien hoe ver ze hier kunnen komen. Daarom organiseren ze voor alle belangstellenden een in formatieavond op dinsdag 5 juni in de Schaapskooi, in de wijk Pape gaaienburg in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23