Wietpas zorgt nog niet voor meer overlast Frans jacht twee keer in problemen WALCHEREN Oude beuk staat er nog mooi bij Weinig animo maar ook weinig hinder PvdA Vlissingen wil kunstgras Irislaan deze zomer vervangen almanak Kokkin ZATERDAG 12 mei 2012 21 Op zoek naar naam van Waterparels: kijken achter het slachtoffer 22 en 23 de dijken 24 en 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - De invoering van de wietpas verloopt in Vlissingen zon der veel problemen. Dat consta teert burgemeester René Roep twee weken nadat de pas verplicht is gesteld voor klanten van coffee shops. Wie een wietpas wil hebben, moet een uittreksel uit het bevol kingsregister hebben om aan te to nen dat hij in Nederland woont. De stormloop die de gemeente Goes kreeg te verwerken, blijft in Vlissingen uit. Volgens Roep wor den er niet veel van die uittreksels extra aangevraagd. Ook de belang stelling voor de wietpas is nog klein. Tot nu toe zijn ruim zeshon derd klanten geregistreerd door de Vlissingse coffeeshops Aarden en Purple; Homegrow is momenteel geslóten wegens vakantie. „Mensen zijn dus terughoudend", concludeert Roep. Hij snapt dat ook wel. „Als jongen van achttien die af en toe blowt maar ook poli tieagent wil worden, wil je niet door de wietpas als gebruiker gere gistreerd staan." Van meer overlast rond de coffee shops of een toename van straat handel is ook al geen sprake, zegt Roep. „Er was voor de invoering van de wietpas al niet veel overlast en die is er nu ook niet echt veel. Ook verderop in de stad niet. Er zijn geen aanwijzingen dat het gro ter aan het worden is." Roep heeft voor de invoering van de wietpas een gesprek gehad met de coffeeshophouders. Daarin heeft hij hen beloofd dat ze een 'reële tijd' krijgen om alles goed te regelen, omdat er, aldus de burge meester, 'ook nog veel onduidelijk is'. Tegenover die flexibiliteit van de gemeente staat ook de waar schuwing dat zeer streng wordt op getreden als coffeeshophouders de regels overtreden. „Op de andere criteria zullen we keihard handha ven. Als er minderjarigen binnen zijn, of als er harddrugs worden ge vonden. Dan is het meteen over en sluiten. Dat weten ze en dat snappen ze ook." In mei of juni volgt een integrale controle op de registratie van klan ten, kondigt Roep aan. Dat ge beurt in samenwerking met Goes en Terneuzen. In oktober zal de burgemeester bovendien weer een overleg hebben met de coffeeshop houders. Overigens merken de coffeeshops wel dat de wietpas er inderdaad toe leidt dat er minder buitenlan ders komen, stelt Roep. „Belgen bijvoorbeeld blijven meer weg en kiezen nu toch voor het kopen van softdrugs in eigen land." VLISSINGEN - De PvdA in de ge meente Vlissingen wil dat de twee kunstgrasvelden van het sportcom plex aan de Irislaan nog deze zo mer vervangen worden. De partij dient daartoe in de raadsvergade ring van 31 mei een initiatiefvoor stel in. Komende maandag praat de commissie maatschappelijke za ken erover. Gebruikers van de kunstgrasvel den - vier voetbalverenigingen en het Scheldemond College - spra ken ruim een jaar geleden al hun bezorgdheid uit over de slechte kwaliteit van de kunstgrasvelden. Door de slechte velden nemen de blessures toe. Vorige maand zei de gemeente op zoek te gaan naar geld voor vervan ging van de kunstgrasvelden. Dit kost zo'n 400.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE - Vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) zijn vrijdag twee keer uitgerukt om een Frans jacht te helpen dat voor de Zeeuw se kust in de problemen was ge raakt. De eerste roep om hulp kwam om 8.30 uur binnen bij het Kustwacht centrum in Den Helder. Het Fran se jacht Maritzu, met een lengte van ongeveer dertien meter, lag ten anker op ongeveer vijf kilome ter ten noorden van Westkapelle. Aan boord was één persoon en de ze kreeg het anker niet opgehaald. De tedders van station Westkapel le zijn er heen gegaan en hebben het anker omhoog gehaald. Om 11.50 uur kwam er weer een noodoproep vanaf hetzelfde jacht: het schip was aan de grond gelo pen op de Zeehondenplaat, onge veer vier kilometer ten westen van - Schouwen. Het schip hing scheef en de opvarende was in paniek. De redders van Neeltje Jans wis ten het jacht rond 13.15 uur los te trekken. Vervolgens bleek de mo tor niet te starten. Om verdere problemen te voorko men, heeft de reddingboot het jacht naar Neeltje Jans gesleept. Hij had haar nooit eerder gezien in het restaurant. Kennelijk was ze nieuw, want ze had veel moeite om de Belgsiche biertjes uit elkaar te houden. Het was erg druk en blijk baar kon ook de keuken het amper bijgebeend krijgen. „Kom hier even helpen", gebood de bazin haar van achter het fornuis. Of ze de panha ring maar wilde schoonmaken. Zo gezegd, zo gedaan. De nieuwe ser veerster haalde alles wat haar te veel leek van en uit de vis, inclusief de kuit. Dat die desgewenst als delicates se bij de gebakken panharing wor den geserveerd, wist ze niet. Toen de kokkin het gerecht wilde afmaken, zocht ze dan ook vergeefs naar de kuit. In wanhoop kreet ze: „Mijn kui ten, waar zijn mijn kuiten?" MIDDELBURG - Eric Huijsman hangt in de bijna driehon- Daar hoef je niet veel aan te snoeien. De dode takken derd jaar oude beuk in de tuin van het pand van de zijn eraf gehaald en de zwaarbelaste takken ontlast." Zeeuwse Volksuniversiteit in de Spanjaardstraat in Mid- Ook een tweehonderd jaar oude vleugelnoot en een delburg. Huijsman heeft de boom vrijdag samen met acacia in de tuin kregen een onderhoudsbeurt. Stefan Heerspink gesnoeid. „De beuk staat er mooi bij. zie ook www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21