sj ort31 Toto beslist in H Braam favoriete in Lewedorp Tijdrit TMZ in en rond Waarde Vierde Beachcross Zoutelande Regenbogen weer naar Grevelingen Mesto op podium en Baambrugge Zwemmers gaan voor zomer ZK VRIJDAG 11 T/fVf ZONDAG 13 MEI vrijdag 11 mei 2012 Kijk mm de volledig© agesida op wwWiffiz&M/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Ruim veertig vrouwen vormen zaterdag het da mespeloton als afsluiting van de jaarlijkse Ronde van Lewedorp die voor de 32e maal wordt gehou den. Eén van de favorieten voor de zege is Joukje Braam van het Zeeuwse Team Nutswerk. Begin vorige maand behaalde zij prima resultaten met een derde plaats in Oploo en de overwinning in Waddinxveen. Naast de vrouwen starten ook de nieuwelingen en de junioren. De nieuwelingen beginnen om 12.45 uur. De vrouwen besluiten om 16.00 uur het pro gramma. Vrijdagavond is er een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. ^1 Bij de jaarlijkse individuele tijdrit van Trimbelan- JjHHÉl gen Midden-Zeeland (TMZ) zullen zo'n zestig renners van start gaan. Het evenement wordt op nieuw in de omgeving van Waarde gehouden. Er bestaat telkens een behoorlijke belangstelling, omdat het aantal tijdritten met een lengte van om en nabij de dertig kilometer in zowel Neder land als in België niet al te groot is. De laatste ja ren ging de overwinning naar Belgische renners. De winnaar van vorig jaar, Michael Hilgers uit het Belgische Sankt-Vith, zal er door een schorsing niet bij zijn. De eerste start nabij het gemaal Waarde is om 13.30 uur. Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg is één van de Zeeuwse troeven tijdens de vierde Beachcross in Zoutelande. De wedstrijd wordt vanaf 15.30 uur verreden op het strand na bij strandpaviljoen De Branding. Van Kempen was in de befaamde beachcross van Le Touquet de beste Nederlander. In zijn eigen klasse legde de negentienjarige Walchenaar beslag op de tweede plek. De concurrentie komt van een aan tal sterke Franse rijders. De winnaar van vorig jaar, Ton van Grinsven, is afwezig vanwege een blessure. Meer info: www.mcdepekelinge.nl. vrijdag 11 tot en met xondag 13 mei MIDDELBURG - Skeeleraar Niels Me- su is tijdens een landelijke baan- wedstrijd in Baambrugge op de tweede plaats geëindigd tijdens de puntenkoers over tien kilometer. De Middelburger plaatste al vrij snel een aanval, waaruit een kop groep onstond. Mesu moest het af leggen tegen Crispijn Ariëns. Hij miste de eindzege op slechts drie punten. Antwan Tolhoek uit Yerse- ke en Niels Steenbakker uit Bigge- kerke eindigden op respectievelijk de achtste en tiende plaats. Op de duizend meter eindigde Me su in de finale als zesde. Tolhoek en Steenbakker reden in de halve finale naar respectievelijk de ne gende en de dertiende plek. UIT BASKETBAL NBA. Play-offs, eerste ronde (best-of-7). Miami: Miami Heat - New York Knicks 106-94. Eindstand: 4-1. Memphis: Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 92-80. Stand 2-3. WIELRENNEN Ronde van Italië. Vijfde etappe, Modena - Fa- no: 1. Cavendish (GBr) 199 km in 4.43.15, 2. Goss (Aus), 3. Bennati (Ita), 4. Hunter (ZAf), 5. Modolo (Ita), 6. Kristoff (Noo), 7. Favili (Ita), 8. Belletti (Ita), 9. Démare (Fra), 10. Jörgensen (Den), 47. Kreuziger (Tsj) 0.05, 54. Scarponi (Ita), 57. Rodriguez (Spa), 61. Cunego (Ita), 64. Basso (Ita), 68. Frank Schleck (Lux), 70. Hesje dal (Can), 101. Clement, 102. Slagter, 161. Leezer 2.02, 162. Van Winden, 170. Bulgac 9.14,171. Keizer, 190. Bos 12.02. Algemeen klassement: 1. Navardauskas (Lit) 14.45.13, 2. Hunter 0.05, 3. Hesjedal 0.11, 4. Goss 0.13, 5. Cavendish 0.14, 6. Thomas (GBr) 0.16, 7. Boaro (Ita) 0.19, 8. Vandevelde (VSt) 0.26, 9. Rodriguez 0.30, 10 Kristoff, 23. Kreuzi ger 0.40, 29. Basso 0.47, 62. Frank Schleck 1.09, 64. Clement 1.11, 75. Cunego 1.19, 77. Scarponi 1.22, 87. Slagter .1.34, 168. Bulgac 10.46, 171. Leezer 11.45, 184. Van Winden 16.11196. Keizer 20.16, 197. Bos 23.32. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Thomas Mattheijer en Björn den Hamer maken in een rechtstreeks duel uit wie de win naar wordt van de PZC-Toto. De voetballers van SSV'65 en Philippi ne krijgen, met onder meer zeven duels in de nacompetitie, een lasti ge opgave voor hun kiezen. Mattheijer en Den Hamer waren de beste van 25 deelnemers aan de voetbaltoto. Dat de twee voetbal lers als voorspellers aan elkaar ge waagd zijn, blijkt als hun toto-for mulieren van de finale met elkaar vergeleken worden. Het duo heeft maar liefst negen dezelfde kruisjes gezet, met allebei negen keer zeges voor de thuisploeg. Zo voorspellen zij winst voor eersteklasser Zaam- slag, dat thuis speelt tegen Alm- kerk. Mattheijer: „Zaamslag moet. Die moeten even vlammen om er in te blijven." Den Hamer: „Zaam slag moet de punten pakken." De apotheose van de PZC-Toto zal dit seizoen plaatsvinden op Hein- kenszandse bodem. De beslissende duels zijn die tussen de zaterdag derdeklassers Heinkenszand (3A) en het Zevenbergschen Hoekse DHV (3B), en die tussen de zon dag-vierdeklassers Luctor'88 (4B) en Hontenisse (4A). Mattheijer voorspelt bij het eerste duel een zege voor DHV. „Die za ten bij Krabbendijke in de competi tie. DHV heeft een technisch vaar dig ploegje. En Heinkenszand zit in een dipje. Die hebben het laten liggen. Je moet ook een beetje risi co durven te nemen, dus een twee." Den Hamer geeft de winst aan Heinkenszand. „Dit was een beetje gokwerk. Maar ik denk dat het thuisvoordeel erg belangrijk is." Bij het duel Luctor'88 - Hontenisse Hoek - Zwaluwen X Zaamslag-Almkerk X Heinkenszand - DHV X VCK - Noad'67 X ONI-SKNWK X Wemeldinge - Smerdiek X Goes - EFC X PSV - Vlissingen X Zeelandia M'burg - Rijen X Luctor '88 - Hontenisse X Sluiskil - Vosmeer 1 X verwacht Mattheijer een thuiszege. „Luctor heeft de laatste periode ge pakt, dus die zitten in een flow. En ik denk dat Hontenisse het gemiste kampioenschap nog voelt." Op zich een logische redenering. „Maar ik hoop dat het in het veld ook logisch wordt", blikt Matthe ijer vooruit. Den Hamer denkt juist dat Hontenisse gaat winnen in Heinkenszand. „Hontenisse is een topper in de vierde klasse en die schat ik hoger in dan de andere vierde klasse. En Hontenisse heeft gewoon een goede ploeg." Hoek - Zwaluwen X Zaamslag-Almkerk X Heinkenszand - DHV X VCK-Noad'67 X ONI-SKNWK X Wemeldinge - Smerdiek X Goes - EFC X PSV-Vlissingen X Zeelandia M'burg - Rijen X Luctor '88 - Hontenisse X Sluiskil-Vosmeer 1 X mzmmmmmmm HVoor de tweede keer in het 94-jarig bestaan van de Regenboogklasse varen deze zeilschepen een klassewedstrijd op zout water. Plaats van hande ling is het Grevelingenmeer met jachthaven Mari na Port Zélande als uitvalbasis. De Regenboog behoort tot de houten nationale eenheidsklasse van kieljachten die in 1917 is opgezet. De regen bogen varen normaal gesproken alleen op het zoete water, waaronder op de Kaag, Braassemer- meer en Sneekermeer. Vorig jaar is met succes de overstap gemaakt naar zout, groot vaarwater. Meer info staat op www.regenboogclub.nl. .saterdag 2-ehzrandag.13- mei: Het buitenbad van sportcentrum Vliegende Vaart in Temeuzen vormt het decor van de Zeeuwse zomerkampioenschappen zwemmen. De eerste twee sessies worden komend weekein de afgewerkt. De aanvang is telkens om 10.30 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 mei zijn de sessies drie en vier. Op dinsdag 22 en donderdag 24 mei wordt het ZK afgesloten met de sessies vijf en zes. Geniet van een heerlijk Saloniki de luxe arrangement voor twee personen bij Grieks Restaurant Saloniki in Goes. Bij Saloniki genietje van de lekkerste Griekse gerechten in een gastvrije, gezellig sfeer. Schuif nu aan en geniet met een vriend(in) van een Saloniki de luxe arrangement. Nu voor maar 30,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81