uistra ten onder aan interne kritiek Turnster Van Gerner toont vormbehoud De Graafschap niet langs FC Den Bosch Geen winnaar bij RCK tegen FC Twente NEC in slotfase naar winst op Vitesse Foeke Booy per direct weg bij FC Utrecht 'Ik vond het extreem mooi om me leeg te mogen rijden voor lelie Vanendert en Jurgen van den Broeck' Brian Bulgac Teammanager Mare Sergeant van Lotto-Belisol roemt Brian Bulgac. „Het is een renner waarin het prettig investeren is." foto Edward Swier assess# uwmmm door Jan Mennega GRONINGEN - Algemeen directeur Hans Nij land kan met smaak ver halen over het ontslag van Wim Rijsbergen, de eerste trainer die hij als directeur de laan uitstuurde. „Ik reed naar- Leiden waar hij woonde, maar voordat ik hem kon zeggen waarvoor ik was gekomen, nam hij mij mee de stad in. We gingen van het ene café naar het andere. Het was heel gezellig. Toen ik hem om twee uur 's avonds zei dat hij ontslagen was, begon hij hard te lachen. 'Dat wist ik allang', zei hij." „Ik mocht van hem niet meer terug naar Groningen - we hadden beiden te veel gedronken - en moest bij hem blijven slapen. Cille, zijn vrouw moest nog een ei tje bakken, daarna gingen we naar bed. De volgende dag gingen we naar Groningen. Wim bracht de spelersgroep op de hoogte dat hij was ontslagen en ging 's middags nog met mij mee naar een wed strijd van onze Ai." „Een paar da gen later belde ik hem om hem te vragen hoe het met hem ging. 'Met Hans', zei ik, toen ik Cille aan de lijn kreeg. 'Jaah', zei ze. Vond ik al wat vreemd. Anders reageerde ze altijd enthousiast met: 'Hee Hans, hoe gaat het met je'. Ik vroeg: 'Is Wim er ook?'. 'Jaah', zei ze, 'die zit hier naast mij op de bank, maar wil nooit meer iets met iemand van FC Groningen te maken hebben. En zeker niet met jou'. Heel bijzonder, vond ik dat." Gisteren schoof de clubleiding van de dit seizoen zo verbleekte Trots van het Noorden Pieter Huistra aan de kant. Ging het ontslag van Rijsbergen nog gepaard met nogal wat jolijt, het voortijdige vertrek van Huistra was een bloedserieuze aangelegenheid, met volgens Nij- land 'de nodige emoties'. „Pieter is een grandioze kerel. Hij is 24 uur per dag bezig met voetbal. Voet bal, voetbal, voetbal, daar draait het bij hem om." Huistra wordt vooral een gebrekki ge communicatie verweten. Veld mate: „Met de overige leden van de technische staf, met de spelers groep' in de breedste zin van het woord." Het gaat daarbij volgens hem niet in de eerste plaats om slecht gekozen woorden tijdens persconferenties - zo nam Huistra na wéér een nederlaag het woord crisis in de mond - maar veel meer om het 'binnenkomen bij men sen', het 'raken van mensen' en 'de juiste snaar raken'. Nijland vertelt dat Huistra het niet eens was met het oordeel van de clubleiding, verrast was door de be slissing en ook teleurgesteld. De vertrokken trainer had ook kritiek geleverd. „Pieter heeft letterlijk ge zegd dat hij, achteraf gezien, voor de doelstelling had moeten gaan liggen waaraan wij ons met elkaar hebben geconformeerd." FC Groningen had het bereiken van Europees voetbal als doelstel ling, maar eindigde door een slech te tweede seizoenshelft op een te leurstellende veertiende plaats. Huistra had nog een één jaar door lopende verbintenis. Zijn verbinte nis werd in november vorig jaar verlengd. Nijland wil niet zeggen hoeveel het ontslag van Huistra de club gaat kosten. „Maar daarover kan geen discussie ontstaan. Wij hadden in het contract al een af koopregeling opgenomen." BRUSSEL Céline van Gerner heeft donderd- dag op het EK turnen in Brussel voldaan aan de eis tot vormbehoud van NOCNSF. Zij kwam op de balk tot een score van 14,233. De limiet stond op 14,166. Daarmee heeft Van Gerner, net als Wyomi Masela, aan alle eisen voor olympische deelna me voldaan. In eerste instantie had de KNGU Masela al voorgedragen, maar Van Gerner vocht die beslis sing bij de rechter met succes aan. De vrouwenploeg plaatste zich op het EK niet voor de landenfïnale. DEN BOSCH De Graafschap zal zondag nog flink aan de bak moeten om FC Den Bosch van zich af te schudden. De eredivisionist speelde donderdag in Den Bosch met 0-0 gelijk in de play-offs om promotie/degradatie. De Graafschap had de handen vol aan de nummer zes van de Jupiler League. Van een krachtsverschil was op het veld weinig te merken. In de slotfase moesten de Doetin- chemmers zelfs met tien man ver der, toen Ties Evers zijn tweede ge le kaart kreeg. WAALWIJK RKC en FC Twente hielden elkaar donderdag in het eerste duel van de play-offs in evenwicht In Waal wijk werd het 1-1. Douglas bracht Twente in de veertiende minuut op voorsprong. In de 25e minuut maakte Rick ten Voorde gelijk uit een strafschop. Bij Twente ontsnap te Leroy Fer aan rood na een elle boogstoot. De return is zondag in Enschede. De winnaar van het tweeluik speelt tegen de winnaar van het dubbele duel tussen NEC en Vitesse om het laatste ticket voor de Europa League. NIJMEGEN NEC heeft donderdagavond de eer ste wedstrijd van de play-offs te gen Vitesse met 3-2 gewonnen. De thuisploeg boog in de slotfase een achterstand van 1-2 om. Voor Vites se kwamen Nick Hofs (0-1) en Wilf- ried Bony (1-2) tot scoren. De doel punten van NEC kwamen op naam van Navarone Foor, Lasse Schone (strafschop) en een dubieus eigen doelpunt van Frank van der Struijk. Na bijna een uur spelen werd het duel een kwartier ge staakt vanwege hevig onweer. UTRECHT Foeke Booy vertrekt bij FC Utrecht. Aanleiding tot de breuk met de technisch directeur zijn de tegen vallende resultaten. Eind vorig sei zoen vertrokken bepalende spelers als Michel Vorm, Ricky van Wolfs winkel, Dries Mertens en Kevin Strootman. Ondanks investeringen wist de club dat onvoldoende op te vangen. FC Utrecht eindigde dit sei zoen als elfde en miste de play-offs. Eerder werd bekend dat trainer Jan Wouters wel langer blijft. Begin dit seizoen stapte diens voorganger Er- win Koeman op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79