Oud-doelman Braam MTSP0(R)TS Driebanders Frans Bevers fileren Visjes Braam favoriete in Lewedorp Tijdrit TMZ in en rond Waarde Aanvaller ziet kansen voor Apollo'69 in nacompetitie Vierde Beachcross Zoutelande Regenbogen weer naar Grevelingen Zwemmers gaan voor zomer ZK vrijdag 11 mei 2012 De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Bij de jaarlijkse individuele tijdrit van Trimbelan- gen Midden-Zeeland (TMZ) zullen zo'n zestig renners van start gaan. Het evenement wordt op nieuw in de omgeving van Waarde gehouden. Er bestaat telkens een behoorlijke belangstelling, omdat het aantal tijdritten met een lengte van om en nabij de dertig kilometer in zowel Neder land als in België niet al te groot is. De laatste ja ren ging de overwinning naar Belgische renners. De winnaar van vorig jaar, Michael Hilgers uit het Belgische Sankt-Vith, zal er door een schorsing niet bij zijn. De eerste start nabij het gemaal Waarde is om 13.30 uur. Door een blessure hing Robin Braam zijn keepershandschoenen aan de wilgen. In de spits scoort hij er nu op los. Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg is één van de Zeeuwse troeven tijdens de vierde Beachcross in Zoutelande. De wedstrijd wordt vanaf 15.30 uur verreden op het strand na bij strandpaviljoen De Branding. Van Kempen was in de befaamde beachcross van Le Touquet de beste Nederlander. In zijn eigen klasse legde de negentienjarige Walchenaar beslag op .de tweede plek. De concurrentie komt van een aan tal sterke Franse rijders. De winnaar van vorig jaar, Ton van Grinsven, is afwezig vanwege een blessure. Meer info: www.mcdepekelinge.nl. Voor de tweede keer in het 94-jarig bestaan van de Regenboogklasse varen deze zeilschepen een klassewedstrijd op zout water. Plaats van hande ling is het Grevelingenmeer met jachthaven Mari- na Port Zélande als uitvalbasis. De Regenboog behoort tot de houten nationale eenheidsklasse van kieljachten die in 1917 is opgezet. De regen bogen varen normaal gesproken alleen op het zoete water, waaronder op de Kaag, Braassemer- meer en Sneekermeer. Vorig jaar is met succes de overstap gemaakt naar zout, groot vaarwater. Meer info staat op www.regenboogclub.nl. Het buitenbad van sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen vormt het decor van de Zeeuwse zomerkampioenschappen zwemmen. De eerste twee sessies worden komend weekein de afgewerkt. De aanvang is telkens om 10.30 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 mei zijn de sessies drie en vier. Op dinsdag 22 en donderdag 24 mei wordt het ZK afgesloten met de sessies vijf en zes. Robin Braam ziet de nacompeti tie voor Apollo'69 vooral als een smakelijk toetje op het seizoen. De aanvaller heeftvertrouwen in een goede afloop. De ploeg uit 's-Gravenpolder is volgens hem op zijn best tegen sterke tegen standers. door Bob Maes 'S-CRAVENPOLDER - Als zesde eindi gen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal en toch 'gewoon' mee mogen doen om promotie naar een klasse hoger. Apollo'69 overkomt het. Na een beslissings wedstrijd tegen Kruiningen haalde de clubs uit 's-Gravenpolder de tweede periodetitel. Zaterdag is het eerste nacompetitieduel tegen Kogelvangers in het Brabantse Wil lemstad. Robin Braam (21) was tot twee jaar geleden nog doelman, maar staat tegenwoordig in de aanval. Sterker nog: met vijftien goals is hij dit seizoen topscorer bij zijn club. Van zijn vierde tot zijn negen tiende was Braam de man die de ballen tegenhield, in plaats van ze in het doel te schieten. Twee jaar geleden stopte hij daarmee. Nood gedwongen, dat wel. Braam stapte van Apollo'69, waar hij zijn hele jeugd had gespeeld, over naar SSV'65, om het doel op een hoger niveau te verdedigen. Een fikse schouderblessure gooide roet in het eten. Zo erg zelfs dat Braam het tenue van de Goese club nooit aantrok. Een illusie armer keerde Braam te rug naar het oude nest. „Het was met mijn schouder een groot risi co geworden om nog verder te gaan met keepen. Dus had ik iets van: 'zet me maar ergens neer, maakt niet uit waar'." Keeper Braam werd omgetoverd tot een veelscorende aanvaller. Apollo-aan- vallers Jeffrey Otten en Dennis Na- gelkerke moesten in het begin van het seizoen voor vier maanden het leger in, waardoor Braam de nieu we aanvalsleider werd. Na zes duels had hij er al acht in liggen. Later schoof hij een linie terug, maar scoorde nog zeven goals. „Het ging me van het begin eigen lijk goed af Ik vond het moeilijk om niet meer in het doel te staan, maar ik vond het ook prima om veldspeler te zijn." Helemaal vaar wel heeft de 21-jarige Braam het keepersvak nog niet gezegd. „Ik geef elke week nog keeperstraining aan de E's en D's." Braam als spits was niet de enige verandering aan het begin van het seizoen. Drie A-junioren maakten de overstap naar het eerste en dat waren voor de kersverse aanvaller geen onbekenden. „Ik had hen in de D's en C's ge traind. Wel grappig dat ik nu op eens met ze samenspeelde. In het begin waren er wat aanpassings problemen, maar in de loop van door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De opening van de na tionale bekerfinale driebanden was er een om niet snel te verge ten. Twee Zeeuwse teams, die de afgelopen week lijnrecht tegenover elkaar stonden in een bittere dis cussie, vochten het nu op de bil jarttafel uit. Dat bekwam 's Lands Welvaren/Visjes slecht. Het werd een kansloze 6-2-nederlaag tegen Frans Bevers. In een ijzige sfeer werd het duel af gewerkt. De ploeg uit Kwadendam- me onder leiding van Richard de Bruin was een van de gangmakers van het protest tegen de dispensa tie van Berry Dallinga. Dit was niet met gejuich ontvangen in Sluiskil. Frans Bevers had maar één doel: de tegenstander op zijn plaats zetten en hanteerde scherp geslepen messen om de tegenstan der te fileren. Alleen Frédéric Caudron kon namens Frans Be vers niet imponeren en werd met 2-1 verslagen door Francis Forton. De Brusselaar bijna verontschuldi gend na afloop: „Ik heb wat geluk gehad, maar ik heb al eens tegen hem gelijkgespeeld hè. Het is dus verrassend, maar geen wonder." Voor Kees Wittens en Ronny Daniëls viel er niet meer te halen dan een set. Wittens verloor met 2-1 van Jean Paul de Bruijn. De Bruijn begon flitsend en won de eerste set met 15-3. De tweede ging naar Wittens met 9-15, omdat De Bruijn even niet scherp was. Dat was hij in de derde set weer wel, waarna het in drie beurten ge daan was. De Flulstenaar noteerde 2,052. De Bruijn: „Het moest nu ge beuren en gelukkig begon ik goed. De tweede set was minder, maar in de derde heb ik hem geen kans gegeven." Voordien had Glenn Hofman al vernietigend uitgehaald naar Ri chard de Bruin. De jonge Hage naar begon stroef, maar al snel was er geen houden meer aan: 15-13, 15-1 en 15-4. Eddy Leppens schoof Ronny Daniëls met 2-1 ter zijde. Net als bij de Bruijn stokte het ritme in de tweede set, maar was hij weer snel bij de les: 15-7, 5-15 en 15-2. Ruim veertig vrouwen vormen zaterdag het da mespeloton als afsluiting van de jaarlijkse Ronde van Lewedorp die voor de 32e maal wordt gehou den. Eén van de favorieten voor de zege is Joukje Braam van het Zeeuwse Team Nutswerk. Begin vorige maand behaalde zij prima resultaten met een derde plaats in Oploo en de overwinning in Waddinxveen. Naast de vrouwen starten ook de nieuwelingen en de junioren. De nieuwelingen beginnen om 12.45 uur. De vrouwen besluiten om 16.00 uur het pro gramma. Vrijdagavond is er een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70