Naar Dirk dus! Besluit over dijk leidt tot onvrede Tijdelijke Lidl 241 zeeland PZC Iedere dag om 19.00 uur 4-pack Nng 2 dagen geldigi Onderhoudsweg GZOCO u ZCÖ?> ZOZX- '22^2*0 .w.-i HECMtxwea .HO pitfnt! naWSSf»" Spinale a ïa crème vrijdag 11 mei 2012 Geldig t/m zaterdag 12 mei 2012 Pampers Active fit, Easy up of Baby dry. Ariel grooiverpakking Grolsch Po.eder of vloeibaar. s, re] Krat 16 of 24 flesjes Pepsi,Sisiof7 i Fles 1.5 liter Iglo spinazie A la crème. Pak 500 gram Sperziebonen Zak 400 gram Duitse biefstuk door Rob Paairdekam SINT-ANNALAND - Het besluit om op de dijk ten westen van Sint-An- naland een onderhoudsweg aan te leggen waar geen fietsers op kun nen, is slecht gevallen op Tholen. „Er wordt weer eens niet naar de inwoners geluisterd", verzucht SP-statenlid Roland van Tilborg uit Sint-Maartensdijk. Het waterschap gaat de dijk langs de Hollarepolder en de Joanna Ma- riapolder volgend jaar versterken en wil graag een onderhoudsweg aanleggen, zodat reparaties en an der onderhoud in de toekomst ge makkelijk kunnen worden uitge voerd. De gemeente en veel ande re Thoolse groeperingen zien zo'n onderhoudsweg ook wel zitten, omdat er dan buitendijks kan wor den gefietst. De provincie is echter huiverig voor al te veel mensen op de dijk vanwege de aanwezigheid van na tuurgebied de Krabbenkreek. Met het waterschap is nu een soort compromis gesloten. Er komt een weg met grof open steenasfalt. Dit asfalt zal binnen drie jaar begroeid raken. Wandelaars en ruiters kun nen van de onderhoudsweg ge bruik maken, maar hij is onge schikt voor fietsers. De Watersportvereniging Sint-An- naland baalt. Dat was één van de partijen die bij de provincie had aangedrongen op een weg die ook voor fietsers toegankelijk is. „Ik denk dat natuur en recreatie pri ma samen gaan", zegt voorzitter Caroline van Doorn. „Ze hadden toch een proef kunnen doen? Als de fietsers dan echt te veel overlast veroorzaken, kun je de weg altijd nog afsluiten. Er gaat hier een gro te kans op een prachtig stukje fiets pad verloren. Op dit deel van het eiland zijn al zo weinig mooie fiets routes. De paden lopen voorname lijk langs de hoofdwegen." Nota bene de natuurvereniging Tholen is ook niet blij met het compromis dat nu gesloten is. Voorzitter Erwin Raas denkt ook dat er best buitendijks gefietst kan worden bij de Krabbenkreek. Om het helemaal zeker te weten gaat de vereniging deze zomer zelf on derzoek doen naar mogelijke ver storing voor de vogels. „Het is te leurstellend dat de provincie niet heeft gewacht op de uitkomsten er van", stelt Raas. Hij benadrukt dat de natuurvereniging niet hoe dan ook een buitendijks fietspad wil. „Maar als het kan, kan het. Dan moet je mensen de mogelijkheid niet onthouden om te genieten van de mooie natuur." Statenlid Roland van Tilborg zegt dat er totaal niet naar inwoners en organisaties uit Tholen is geluis terd. „Tholen probeert het toeris me te stimuleren. De houding van de provincie in deze kwestie staat haaks op dat voornemen." De inwoner van Sint-Maartensdijk sluit niet uit de de SP in provincia le staten nog op de kwestie terug komt. door Adriënne Glasbergen De nieuwe, tijdelijke loca tie van de Lidl in Goes, op bedrijventerrein Klein-Frankrijk, wordt al druk bezocht in de eerste week. De voormalige werkplaats van de Opelgarage is begin deze week om getoverd tot een supermarkt. „Aan de vloer is het te zien dat het een werkplaats was, maar ik kom al leen mijn boodschappen doen, dus daar stoor ik me niet aan", zegt mevrouw Marinissen. Voor haar is de supermarkt nog steeds goed bereikbaar. „Het ligt aan de grote weg, dus je kan mak kelijker wegrijden." Veel klanten zijn positief over de locatie van de tijdelijke Lidl. „De parkeerplaats is veel ruimer. Op die andere locatie stond je vaak dubbel geparkeerd. Wat mij be treft mogen ze hier blijven", zegt meneer Kole. Mevrouw Korsuize is het hier mee eens. „Eerst was de Lidl toch nog een beetje verstopt in de bebouw de kom. Dit is een geschikte plaats, lekker centraal." Miranda van Rikxoort woont in Goes-Noord en vindt het jammer dat ze nu zo ver moet fietsen wan neer ze een boodschapje is verge ten. Ze vindt de Lidl wel een fijne winkel. „Het lijkt ruimer opgezet, dat komt denk ik door de langere wandelgangen." Toch verklaart de filiaalmanager van Lidl Goes, Cyril Wubben, dat deze locatie 36 vierkante meter kleiner is dan de oorspronkelijke Lidl, die gevestigd is in winkelcen trum De Spinne. „We horen veel dat het hier groter lijkt. Het oogt groter omdat er geen plafond in zit." Mevrouw Van Zuilekom lijkt de ruimte goed in te schatten. „Ik vind het nog steeds erg smal bin nen. Je kan niet met twee winkel karretjes langs elkaar heen." Toch vindt ook zij de locatie geschikt, vooral door de ruime parkeergele genheid. Volgens mevrouw Van de Berg was het donderdag drukker bij de Lidl op Klein-Frankrijk dan in de vestiging in het noorden van Goes. „Dat is waarschijnlijk omdat de tijdelijke locatie net geopend is. De kassa's zijn hier ook goed be zet. Het personeel helpt me altijd vriendelijk als ik wat vraag." De locatie is volgens haar beter be reikbaar. „De Lidl in Goes-Noord was vlak bij een school, daar moest je heel goed uitkijken." het PZC videojournaal www.pzc.nl AC I7.9OO,- - OLOV1' heeft een prachtige verzameling Vólvo occasions. Op dit moment hebben wij een gedeelte van onze voorraad fiks afgeprijsd Kunnen wij ook rekenen op uw komst? C' I OLOV® Goes Pearyweg 17 (Car Village®) Tel. 0113 - 275000 olov.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66