KAR 'VEI Nachtlichtjes Artiest en 's-Heerenhoek gingen niet goed samen Brand in Tholen maakt indruk op omstanders 23 Bréde discussie over beheer van de bioemdijken aoefer - RECLAME Vier Britten opgepakt om mogelijk stroperij Avondvierdaagse JbiUllPLUS vrijdag 11 mei 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele stelt het beheer van de bioemdijken in de Zak van Zuid-Beveland aan de orde. Dat alles gebeurt tijdens een excur sie later dit jaar op initiatief van Rien van Hekken (Lokale Partij Borsele). Daarbij worden ook de beheerders van de dijken uitgeno digd om met elkaar van gedachten te wisselen. Van Hekken is eige naar van enkele dijken bij Oude- lande. „Ik nodig de raad uit voor een excursie op deze dijken om te zien hoe ze beheerd dienen te wor den", zei hij donderdagavond tij dens de raadsvergadering. De raad ging op zijn uitnodiging in. De discussie over het beheer van de bioemdijken is actueel van wege de kaalslag op een aantal dij ken bij de Zwaakse Weel. De bo men waren kaprijp en mochten daarom worden gerooid, maar de manier waarop dat is gebeurd, zorgde voor commotie in de streek. Van Hekken pleit voor een betere afstemming over het beheer tussen de verschillende eigenaren. vrijdag en zaterdag: Voor moederdag Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44, GOES Tel. (0113)21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl 'S-HEER ARENDSKERKE Vier Britten zijn woensdagavond rond 21.30 uur aangehouden op de Peigersweg in 's-Heer Arendskerke op verdenking van stroperij. Bijde groep was een jongen van vijftien jaar, de overige drie zijn 21 en 29 jaar oud. Ze zijn ingesloten. Om u nog beter van dienst te zijn vernieuwen wij onze winkel reStanbe 'Wolstrqol 197 vlissingen Karwei Middelburg Openingstijden: Mortiereboulevard 8 ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, A 58 afslag Middelburg za van 9.00 uur tot 20.00 uur - Telefoon 0118-628844 zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. B 'Hoe ik zondag 27 en maandag 28 mei onderweg te herkennen ben? In het donker aan een heleboel lichtjes, knipperend en overal op meOverdag aan het rood-wit-zwarte tenue van tourclub Endura. Ik draag geen slogans'. MIDDELBURG - Als kunstenaar viel hij behoorlijk op in het conserva tieve 's-Heerenhoek, zo zei raads man A. Bals donderdag toen hij het had over zijn dient (53). Vol gens de advocaat vonden de inwo ners van 's-Heerenhoek hem maar lastig omdat hij niet voldeed aan het ideale beeld dat inwoners van het Bevelandse dorp hebben van een medebewoner. Hij zou na ru zie met de buren gedreigd hebben om hun woning in brand te ste ken. Ook had hij in de nacht van 26 november 2011 vanuit een gara ge in Kloetinge een fles wijn gesto len. Volgens de raadsman kon de kunstenaar die nacht niet bij zijn vriendin slapen, was hij gaan wan- COLIJNSPLAAT - In Colijnsplaat be gint maandag de avondvierdaagse. Tot en met vrijdag kan er elke avond vijf of tien kilometer gelo pen worden vanaf Dorpshuis De Brug. De'start is om 18.30 uur. Vrijdag beginnen de vijf kilometer lopers om 19.00 uur, zodat beide afstandsgroepen samen door de fanfare onthaald kunnen worden. delen, zag de deur van een garage open staan en ontdekte zo de fles rosé waaruit hij wat dronk. Officier van justitie G. van der Hof stede eiste een celstraf gelijk aan het voorarrest (33 dagen) en een voorwaardelijke ISD-maatregel. Als de man nog eens in de fout gaat wordt hij opgenomen in een Inrichting voor Stelselmatige Da ders. Bals zei ook dat de man in 's-Heerenhoek is aangevallen. „Po ging tot doodslag. Daar is echter door de politie niets mee gedaan." Bals zelf heeft, zo zei hij, vele mails naar het Openbaar Ministe rie gestuurd over die zaak maar nimmer kreeg hij een bevredigend antwoord. Uitspraak 24 mei. Frank Rammeloo, kort voor vertrek naar Sierra Leone, bouwt aansturingskasten voor installaties, foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - De grote brand in het voormalige postkantoor aan de Hoogstraat in Tholen maakte giste ren indruk op omstanders en om wonenden. Jacolien Deurloo van de nabijgele gen Vlinderbloem, een winkel en lunchroom waar verstandelijk ge handicapten werken, dacht in eer ste instantie dat het wel meeviel. „Ik zag enkel wat rook onder het dak vandaan komen. Maar later sloegen de vlammen eruit. Het was dus toch wel wat erger." Deurloo besloot vrij snel de cliën ten weg te halen uit de winkel, om dat ze uit hun doen waren door de brand. „We zijn lekker iets gaan drinken bij mij thuis." Een bewoonster van de Hoog straat stond gisteren een paar uur na het uitbreken van de brand nog steeds verschrikt te kijken. „Wat zonde van zo'n prachtig pand en wat erg voor de bewoners. Geluk kig waren ze niet thuis op het mo ment dat de brand uitbrak, maar ze waren wel hevig geëmotio neerd. Ik heb met ze te doen." De gemeente liet donderdag we ten dat bij de brand geen gevaarlij ke stoffen zijn vrijgekomen. De grijze stukjes die op straat lagen, kwamen van de dakpannen. Kiö'inelweg 5- Middelburg T 1 1-8 -.028 707 www.alkuplus.nl ieder mens past een kunststof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65