Geluidsscherm langs spoor door Goes BEVELANDEN/THOLEN Garage Augustijn in Kortgene al 75 jaar BOVAG-lid Burgemeester en wethouders zien definitief af van aanleg spoorbak wegens te weinig rendement Auto botst op skelter, meisje (8) gewond Hondenbezitters krijgen poepzakjes almanak Knopjes VRIJDAG 11 mei 2012 21 Etmaal op de fiets voor Sierra Leone 22 door Luc Oggel GOES - Goes ziet definitief af van de aanleg van een spoorbak om ge- luid- en trillingshinder van goede rentreinen tegen te gaan. In plaats daarvan komt er nu onder meer een één meter hoog geluids scherm door de stad. Goes is al jaren bezig met een op lossing voor de spoorproblema- tiek. De hoop was uiteindelijk ge vestigd op een spoorbak op maai veldniveau, maar uit onderzoeken is gebleken dat die voorziening te weinig soelaas biedt. Voor Goes was een reductie van vijftig pro cent van de trillingen en decibel len het minimum om groen licht te geven voor de aanleg (kosten 40 miljoen euro), maar volgens de bu reaus TNO en Peutz is het rende ment 'slechts' 37 procent. Tegen de verwachting in levert ook een per manente snelheidsverlaging te wei nig op. De geluid- en trillingshinder zal wat burgemeester en wethouders betreft nu te lijf worden gegaan met andere maatregelen, zoals een scherm van een meter hoog langs een aanzienlijk deel van het spoor. Verder zal de kruiswissel ter hoog te van het voormalige Ockenburgh worden verwijderd en zal er groot onderhoud aan het spoor worden uitgevoerd. Daarbij wordt de lig ging van het spoor verbeterd en is er extra aandacht voor de overweg aan de Buys Ballotstraat door bij voorbeeld het aanpassen, verwijde ren of verplaatsen van zogeheten elektrische scheidingslassen. On danks herhaalde verzoeken wil spoorwegbeheerder ProRail de tril lingshinder niet specifiek aanpak ken, omdat wetgeving onbreekt. Het bedrijf vreest voor precedent werking in den lande als het dat in Goes wel doet. Aanwonenden van de spoorlijn zijn schriftelijk op de hoogte ge steld van het collegebesluit. In die- brief wordt het woord 'geluids scherm' overigens vermeden. De Belangenvereniging Aanwonen den Spoorlijn (BAS) is niet blij met het besluit van het college. De vereniging heeft eerder al aangege ven genoegen te nemen met een reductie van 37 procent van de ge luid- en trillingshinder en vindt daarom dat de spoorbak \yel moet worden aangelegd. Overigens heeft de gemeenteraad het laatste woord. Die zal zich tij dens de raadsvergadering van 31 mei buigen over het voorstel om het spoorbakboek te sluiten. KORTGENE - Autoberijf Augustijn aan de Hoofdstraat in Kortgene heeft donderdag een BOVAG-schild gekregen wegens het 75-jarig lidmaatschap van die organisatie. Het is bijzon der dat een onderneming al zo lang bij de brancheorganisatie is aangesloten, zegt Maar ten van Hoof (links) van de BOVAG. Augustijn is een familiebedrijf dat wordt gerund door de bijna 70-jarige Jacobus Augustijn, zijn doch ter Monique en haar man Hans van Eijk. Waar veel andere, grotere garagebedrijven last heb ben van de recessie, heeft Augustijn baat bij die kleinschaligheid. „We merken dat mensen de dealer gaan mijden, omdat die toch vaak hogere prijzen hanteert", zegt Monique Au gustijn. foto Willem Mieras THOLEN Een achtjarig meisje uit Tholen is woensdagavond gewond geraakt toen een auto op haar skelter botste. Het meisje reed op de skel ter over de Windsingel en nam de bocht erg ruim. Een 39-jarige auto mobilist uit Tholen kwam met haar in botsing. Het meisje liep ern stig beenletsel op en is met de am bulance naar een ziekenhuis in Rot terdam vervoerd. wm&mmmmmimmmstBS&m&mueffigBBeBmi REIMERSWAAL Alle hondenbezitters in de gemeen te Reimerswaal krijgen een setje hondenpoepzakjes. Veel mensen er geren zich aan hondenpoep. Bin nen de bebouwde kom moeten hondenbezitters de hondenpoep opruimen. Ze zijn verplicht bijvoor beeld een schepje en/of plastic of papieren zakje bij zich te hebben. Er zijn afvalbakken genoeg om het zakje met poep in te gooien. mmmmstrnmestm-'* 'mmmm&sm. Tip? redactie@pzc.nl Die vrouw uit Zierikzee gaat er nog al prat op dat ze de nodige kennis in huis heeft op het gebied van tech- niek. Zodra er ergens een apparaat kapot gaatstaat ze met haar neus vooraan. Onlangs was het weer eens raak. Het koffieapparaat thuis viel telkens uit. Wie een kopje koffie wil de drinken, moest eerst minuten lang het knopje indrukken tot de koffie was doorgelopen. Met een kenners blik boog de vrouw zich over het de fect en na een paar minuten was het gefikst. Het aan en uit knopje func tioneerde weer. Althans, dat dacht ze. Want net toen ze pochend naar haar man riep dat zij dat toch maar even had gedaan, hoorde ze een ver dachte klik. Het appraat ging nu niet uit, maar sloeg spontaan aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63