De Bruine heeft zin in 301 sport HQTSPO(R)TS Driebanders Frans Bevers fileren Visjes Middenvelder van Duiveland vindt zijn ploeg nog te wisselvallig Braam favoriete in Lewedorp Tijdrit TMZ in en rond Waarde Vierde Beachcross Zoutelande Regenbogen weer naar Grevelingen Zwemmers gaan voor zomer ZK vrijdag 11 mei 2012 Kijk voor de yoiledige agenda op www.pic.JiJ/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Ruim veertig vrouwen vormen zaterdag het da mespeloton als afsluiting van de jaarlijkse Ronde van Lewedorp die voor de 32e maal wordt gehou den. Eén van de favorieten voor de zege is Joukje Braam van het Zeeuwse Team Nutswerk. Begin vorige maand behaalde zij prima resultaten met een derde plaats in Oploo en de overwinning in Waddinxveen. Naast de vrouwen starten ook de nieuwelingen en de junioren. De nieuwelingen beginnen om 12.45 uur. De vrouwen besluiten om 16.00 uur het pro gramma. Vrijdagavond is er een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. Bij de jaarlijkse individuele tijdrit van Trimbelan- gen Midden-Zeeland (TMZ) zullen zo'n zestig renners van start gaan. Het evenement wordt op nieuw in de omgeving van Waarde gehouden. Er bestaat telkens een behoorlijke belangstelling, omdat het aantal tijdritten met een lengte van om en nabij de dertig kilometer in zowel Neder land als in België niet al te groot is. De laatste ja ren ging de overwinning naar Belgische renners. De winnaar van vorig jaar, Michael Hilgers uit het Belgische Sankt-Vith, zal er door een schorsing niet bij zijn. De eerste start nabij het gemaal Waarde is om 13.30 uur. Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg is één van de Zeeuwse troeven tijdens de vierde Beachcross in Zoutelande. De wedstrijd wordt vanaf 15.30 uur verreden op het strand na bij strandpaviljoen De Branding. Van Kempen was in de befaamde beachcross van Le Touquet de beste Nederlander. In zijn eigen klasse legde de negentienjarige Walchenaar beslag op de tweede plek. De concurrentie komt van een aan tal sterke Franse rijders. De winnaar van vorig jaar, Ton van Grinsven, is afwezig vanwege een blessure. Meer info: www.mcdepekelinge.nl. Voor de tweede keer in het 94-jarig bestaan van de Regenboogklasse varen deze zeilschepen een klassewedstrijd op zout water. Plaats van hande ling is het Grevelingenmeer met jachthaven Mari na Port Zélande als uitvalbasis. De Regenboog behoort tot de houten nationale eenheidsklasse van kieljachten die in 1917 is opgezet. De regen bogen varen normaal gesproken alleen op het zoete water, waaronder op de Kaag, Braassemer- meer en Sneekermeer. Vorig jaar is met succes de overstap gemaakt naar zout, groot vaarwater. Meer info staat op www.regenboogclub.nl. Hoewel Duiveland een seizoen met ups en downs beleeft, staat de formatie uit Oosterland op de drempel van de nacompeti- tie. Bij een zege op Zwaluwe strijdt de ploeg mee om promo tie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, door RCBaas Verspoor OOSTERLAND - Als het fanatisme van Marcel de Bruine zich gaat ver talen in prestaties op het veld, dan wacht de SV Duiveland nog een paar leuke duels. „We moeten ge woon winnen van Zwaluwe", be seft hij. Gebeurt dat, dan eist Dui veland de derde periode voor zich op. De Bruine denkt niet dat Zwalu- we-uit de laatste officiële wed strijd onder trainer Henk Schou ten zal zijn. „Daar ga ik niet van uit. We spelen minimaal nog drie wedstrijden." Het veroveren van een plek in de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal zou een bekro ning zijn op een grillig verlopen seizoen. „We hebben het nog be ter gedaan dan dat ik verwachtte. We staan vierde en maken kans op de periode. Het is een hele rare competitie. Iedereen kan van ieder een winnen." De Bruine beseft dat het seizoen van Duiveland de nodige ups en downs kent. „We zijn te wisselval lig. We spelen soms de sterren van de hemel, maar soms is ons spel om te janken. Zoals tegen Dauwen- daele. En thuis-tegen Yerseke ko men zij in de laatste vijf minuten langszij. Kloppen doet dat niet, als je in de tweede klasse speelt. En DFS-thuis was ook zoiets. We staat in de rust met 3-0 voor en mogen nog in onze handjes klap pen dat het 4-4 wordt. En waar dat aan ligt? Dat vragen we onszelf ook weieens af Ondanks onze 51 goals scoren we nog te weinig. Als we met twee goals voorstaan wil de helft van het team gaan verdedi gen en de andere helft gaan aanval len. En dan krijg je ergens een gat." En juist dat laatste irriteert Marcel de Bruine. Hij is onder Schouten getransformeerd tot ver dedigende middenvelder. „Op zes, zeg maar. Ik moet het vuile werk opknappen voor de jongens voor me: de halfs, Ronald Zwager en de ix p Marcel de Bruine mikt met Duiveland op de nacompetitie. spitsen. Ik speel op het randje en soms daar over." Het leverde De Bruine dit seizoen al drie schorsingen op. De toon werd al gezet in het eerste competi tieduel, toen hij bij Klundert tegen twee gele kaarten opliep. „En daar heb ik het hele seizoen 'plezier' van. Dat is jammer voor de ploeg, maar voor mezelf is het nog er ger." Tegen Nieuwdorp, afgelopen zaterdag, keek hij om die reden ook toe. „Maar ik ga er vanuit dat ik zaterdag weer speel." De Bruine kan dus het stempel waterdrager krijgen. „Ik weet waarom ik er sta. Ik barst niet van het talent, maar moet de ballen afpakken en inleve ren bij andere jongens. Ik heb wel een redelijk hard schot. Ik heb dit seizoen drie keer gescoord. Dat valt nog niet tegen, maar ik moet er eigenlijk nog meer mee doen." Voor Duiveland en De Bruine zou het niet verkeerd zijn als hij dat wapen tegen Zwaluwe zou inzet ten. Want dat het zaterdag span nend wordt, dat is duidelijk. Niet Het buitenbad van sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen vormt het decor van de Zeeuwse zomerkampioenschappen zwemmen. De eerste twee sessies worden komend weekein de afgewerkt. De aanvang is telkens om 10.30 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 mei zijn de sessies drie en vier. Op dinsdag 22 en donderdag 24 mei wordt het ZK afgesloten met de sessies vijf en zes. door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De opening van de na tionale bekerfinale driebanden was er een om niet snel te verge ten. Twee Zeeuwse teams, die de afgelopen week lijnrecht tegenover elkaar stonden in een bittere dis cussie, vochten het nu op de bil jarttafel uit. Dat bekwam 's Lands Welvaren/Visjes slecht. Het werd een kansloze 6-2-nederlaag tegen Frans Bevers. In een ijzige sfeer werd het duel af gewerkt. De ploeg uit Kwadendam- me onder leiding van Richard de Bruin was een van de gangmakers van het protest tegen de dispensa tie van Berry Dallinga. Dit was niet met gejuich ontvangen in Sluiskil. Frans Bevers had maar één doel: de tegenstander op zijn plaats zetten en hanteerde scherp geslepen messen om de tegenstan der te fileren» Alleen Frédéric Caudron kon namens Frans Be vers niet imponeren en werd met 2-1 verslagen door Francis Forton. De Brusselaar bijna verontschuldi gend na afloop: „Ik heb wat geluk gehad, maar ik heb al eens tegen hem gelijkgespeeld hè. Het is dus verrassend, maar geen wonder." Voor Kees Wittens en Ronny Daniëls viel er niet meer te halen dan een set. Wittens verloor met 2-1 van Jean Paul de Bruijn. De Bruijn begon flitsend en won de eersteset met 15-3. De tweede ging naar Wittens met 9-15, omdat De Bruijn even niet scherp was. Dat was hij in de derde set weer wel, waarna het in drie beurten ge daan was. De Hulstenaar noteerde 2,052. De Bruijn: „Het moest nu ge beuren en gelukkig begon ik goed. De tweede set wtis minder, maar in de derde heb ik hem geen kans gegeven." Voordien had Glenn Hofman al vernietigend uitgehaald naar Ri chard de Bruin. De jonge Hage naar begon stroef, maar al snel was er geen houden meer aan: 15-13, 15-1 en 15-4. Eddy Leppens schoof Ronny Daniëls met 2-1 ter zijde. Net als bij de Bruijn stokte het ritme in de tweede set, maar was hij weer snel bij de les: 15-7, 5-15 en 15-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60