Suite Sofa Festival zeeland 123 Levende bomen te zien en Freedomcyde te noren in Bewaerschole Vja FiKS-borden Auto botst op skelter, meisje (8) gewond Uitbundige meimarkt voor schoolspullen Hondenbezitters krijgen poepzakjes Buitenbios vertoont All Stars 2: Old Stars Gospelrock- en praiseband Exodus Beestjes tegen de plakkerige luizen over Walcheren JbïiCtlPLUS vrijdag 11 mei 2012 THOLEN Een achtjarig meisje uit Tholen is woensdagavond gewond geraakt toen een auto op haar skelter botste. Het meisje reed op de skel ter over de Windsingel en nam de bocht erg ruim. Een 39-jarige auto mobilist uit Tholen kwam met haar in botsing. Het meisje liep ernstig beenletsel op en is met de ambulance naar een ziekenhuis in Rotterdam ver voerd. DREISCHOR Basisschool De Klimop in Dreischor houdt vandaag, vrijdag een Meimarkt. Met de opbrengst •worden schoolspullen gekocht. Er zijn kramen met o.m. aardbeien, as perges en stekjes en er is een kraam met knutselwerken die door leerlingen zijn gemaakt Ook zijn er oud-Hollandse spelen te doen en kunnen kleintjes een ritje maken op een wandelpony. Verder worden 300 prijzen verloot De markt duurt van 16.30 tot 19.00 uur. REIMERSWAAL Alle hondenbezitters in de gemeen te Reimerswaal krijgen een setje hondenpoepzakjes. Veel mensen er geren zich aan hondenpoep. Bin nen de bebouwde kom moeten hondenbezitters de hondenpoep opruimen. Ze zijn verplicht bijvoorbeeld een schepje en/of plastic of papieren zakje bij zich te hebben. Er zijn af valbakken genoeg om het zakje met poep in te gooien. MIDDELHARNIS Het Diekhuusplein in Middelhar- nis wordt vanavond, vrijdag, inge richt als buitenbioscoop. Het is de bedoeling dat bezoekers met hun' eigen stoel aanschuiven om van de film te genieten. Dat is de Neder landse film AU Stars 2: Old Stars Het verhaal gaat over zeven vrienden die al van jongs af aan ieder week end een potje voetbal spelen bij hun club Swift Boys. Bij slecht weer wordt de buitenbios verzet naar een andere datum. Aanvang 21.00 uur. De toegang is gratis. Om u nog beter van dienst te zijn vernieuwen wij onze winkel restanb<>n foto Dirk-Jan Cjeltema heid in de stad", vult Scheepstra aan. „Zierikzee is een monumen- tenstad. Daar hoort wat leven bij." Maar ook het binnen kunnen kij ken in verschillende panden, is een aantrekkelijke factor. Scheeps tra: „En het mooie is natuurlijk de kleinschaligheid. Geen grote bands, waardoor alles makkelijk is te verplaatsen." Met maximaal 120 bezoekers (30 per groep) zit je bo vendien dicht op de muzikant. Het drietal kwam op het idee om het Suite Sofafestival te organise ren door het succesvolle klapstoel tjesconcert in Goedereede. Met een klapstoeltje in de hand trekt het publiek daar langs vier gehei me locaties om vervolgens op een concert te worden getrakteerd. „Zoiets wilden we ook gaan doen. Maar toen we er mee bezig waren dachten we opeens: wat doen we toch moeilijk? Al dat gesleep met die stoeltjes. We zetten mensen ge woon op de sofa. Suite slaat op de muziek, maar ook op 'kamers en suite', verklaart Geluk. Tussen twee concerten door is er een drankje en na afloop kan worden nageborreld in het stadspaleis. „De sfeer met elkaar is ook van belang. Met elkaar loop je van plek tot plek. Dat brengt gezelligheid en draagt bij aan de sfeer in de stad." Kaarten voor het festival zijn voor 20 euro (inclusief hapje en drankjes) verkrijgbaar bij Irene Geluk (0111-414695), Matthijs Mijnders (0111-450187) en info@suitesofafestival.nl Het programma begint om 20 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 BURGH-HAAMSTEDE Gospelrock- en praiseband Exodus uit Sliedrecht begeleidt zondagoch tend de dienst in de Gereformeer de kerk aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede. Het eigen reper toire van deze band bestaat uit een breed spectrum aan stijlen, van rock tot ballad en van pop tot prai se. Exodus brengt Engels- en Neder landstalige nummers. De dienst be gint om 10.00 uur. Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. ZIERIKZEE Verspreid over heel Schouwen-Dui- veland worden lieveheersbeestjes ingezet tegen bladluizen in linden, eiken en esdoorns. Een volwassen lieveheersbeestje eet ongeveer hon derd bladluizen per dag. Volgende week worden zakjes met larven opgehangen in de bomen. Daarna verspreiden de beestjes zich in de bomen. Deze methode wordt al jaren met succes gebruikt. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Kijken, maar vooral ook luisteren naar bomen. Dat kan vanaf zaterdag in de Be- waerschole in Burgh-Haamstede. Broer en zus Esther en Gerben Kokmeijer geven daar een presen tatie in het kader van het project Open Call 2012. Deze twee kunste naars hebben zich laten inspireren door bomen in Schouwen, die op de nominatie stonden gekapt te worden. Voordat het zover kwam, hebben zij zo'n boom gefotogra feerd en er geluidsexperimenten op los gelaten. Het resultaat is te horen in de Bewaerschole en is vastgelegd in een 7 inch vinyl sin gletje m dubbele hoes. De geluids opname en de publicatie BOOMtfooi zijn zaterdag voor 20 euro ter plekke verkrijgbaar. Boomhuttenbouwer Imre Klein- lugtenbelt verzorgt zaterdag om 16.00 uur de officiële opening van deze presentatie. Verder kunnen belangstellenden op zondag 24 juni met Gerben Kokmeijer verborgen geluiden ont dekken in een wandeling rondom de Bewaerschole. De wandelingen duren circa een uur en beginnen bij de ingang van deze expositieruimte om 11.00, 13.30 en 15.00 uur. WESTENSCHOUWEN - De Fietsers bond JZeeland houdt zaterdag 12 mei vanaf 10 uur de Freedomcycle- trip rond Walcheren. Vertrekpunt is Natuurinformatiepunt/ Trampo linecentrum Westerschouwen, waarna een ronde van 96,5 kilome ter kan worden gemaakt. Wie de tocht op Walcheren start, hoeft niet eerst heen en weer over de Stormvloedkering. De tocht voert fietsers langs 'littekens' in het Wal- cherse landschap die zijn ontstaan na de bombardementen van de ge allieerden. De route is te fietsen via het Zeeuwse Fietsknooppun- tensysteem (FIKS). Meer info via www.jantrampoline.nl In tegenstelling tot hetgeen ver meld stond in het artikel in de krant van donderdag over de fo to-expositie van Leon Leijdekkers in de bibliotheek in Zierikzee, moet gemeld worden dat Leijdek kers naast zijn hobby voor zijn be roep werkzaam is als manager van het Nederlands Symfonie Orkest. Klormetweg 5 -Middelburg T 01 1 8 - 628 707 ww, alfcaj>Sws ral Bij ieder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55