Vernieuwing in Watersnoodmuseum SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwe directie gaat aan de slag met innovatieve ontwikkelingen in zuidwestelijke Delta Vier vissers betrapt zonder vispas Werkbezoek Rabelink aan Wereldvrouwen almanak Knopjes VRIJDAG 11 mei 2012 21 Je zittend op de sofa laten verrassen 22 door Melita Lanting OUWERKERK - Het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk krijgt een tweekoppige directie. Siemco Lou- werse uit Rotterdam en Lianne van der Beemt-Kooiman uit Zierik- zee gaan samen het museum lei den. Louwerse wordt (parttime) al gemeen directeur en Van der Beemt wordt operationeel mana ger. „Dat komt door de extra taak die het museum er bij gaat doen", legt voorzitter Rinus Platschorre van het Watersnoodmuseum uit. Er zijn veel nieuwe ontwikkelin gen ingezet nadat de Deltawerken zijn voltooid. Alleen is er nergens een plek waar de samenhang over al deze projecten duidelijk wordt en waar mensen de nieuwe ont wikkelingen kunnen zien en bele ven. „Dan gaat het over de getijcen trale, de zeeboerderij, de kweek van vis en zilte groente of Water- dunen", somt Platschorre op. „Bij de Zeeuw en bij de toerist is be hoefte aan deze informatie." Het Watersnoodsmuseum gaat deze rol met financiële steun van Rijks waterstaat oppakken door het vier de caisson, helemaal te vernieu wen. Daarbij wordt verder geke ken dan Zeeland alleen, want de informatie richt zich op de hele Zuidwestelijke Delta, inclusief Zuid-Holland en Brabant. Het is niet de bedoeling óm er een traditionele presentatie van te ma ken. Er wordt gebruik gemaakt van geavanceerde computerpro gramma's waar mensen zelf kun nen werken aan kustversterking zoals matten op de zeebodem leg gen en daar steen op storten. En er komt ook een programma waarbij mensen kunnen zien hoe hun eigen wijk of huis er voor staat als er weer een overstroming komt. „Virtueel bekijken en bele ven. Dat hebben Rijkswaterstaat en de Provincie altijd gewild." Siemco Louwerse zal zich vooral met deze vernieuwing bezighou den. Hij is in zijn huidige functie bij GZH (Groenservice Zuid-Hol land) nauw betrokken bij de ont wikkelingen rond de Brouwers- dam, Grevelingen en Haringvliet. Hij blijft dat doen naast zijn partti me functie bij het Watersnoodmu seum. Lianne van der Beemt gaat zich be zig houden met de dagelijkse gang van zaken in het museum. Ze stuurt de 120 vrijwilligers en be taalde krachten aan en bewaakt de missie 'herinneren, leren en voor uitkijken', want de Ramp blijft cen traal staan bij het watersnoodmu seum. Ook Van der Beemt gaat werken aan verdere vernieuwing van het museum. „We blijven kij ken wat er nog beter kan. Daar naast worden we steeds vaker be naderd voor congressen en bijeen komsten. Daar gaan we ons meer op richten, maar we doen geen feesten en partijen." De vernieuwing van het vierde caisson wordt dit jaar gerealiseerd en volgend jaar 1 februari officieel in gebruik genomen. Siemco Louwerse en Lianne van der Beemt op de lange loopbrug in het Watersnoodmuseum. foto Ronald den Dekker BROUWERSDAM Tegen vier personen is woensdag een proces-verbaal opgemaakt om dat ze zonder vispas visten. Het kwartet was aan het vissen op de Brouwersdam, aan de kant van het Grevelingenmeer. De controle op naleving van de vis- serijwet is uitgevoerd bij alle viswa teren van Schouwen-Duiveland waarbij tientallen personen is ge vraagd hun vispas te tonen. ZIERIKZEE Burgemeester Gerard Rabelink brengt woensdag een werkbezoek aan de Zeeuwse Wereldvrouwen. Deze organisatie werd deze week genomineerd voor een van de Vier Vrijheden Zeeland: Vrijheid van Re ligie voor de strijd wereldwijd te gen huiselijk geweld. Tijdens het bezoek van Rabelink houdt een van de Wereldvrouwen een presen tatie over haar geboorteland Polen. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw uit Zierikzee gaat er nog al prat op dat ze de nodige kennis in huis heeft op het gebied van tech niek. Zodra er ergens een apparaat kapot gaat staat ze met haar neus vooraan. Onlangs was het weer eens raak. Het koffieapparaat thuis viel telkens uit. Wie een kopje koffie wil de drinken moet eerst minuten lang het knopje indrukken tot de koffie was doorgelopen. Met een kenners blik boog de vrouw zich over het de fect en na een paar minuten was het gefikstHet aan en uit knopje func tioneerde weer. Althans, dat dacht ze. Want net toen ze pochend naar haar man riep dat zij dat toch maar even had gedaan hoorde ze een ver dachte klik. Het appraat ging nu niet uit, maar sloeg spontaan aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53