kindvriendelijke Griffioen wonen7 NIEUW zL vrijdag 11 mei 2012 Sara van 't Westeinde en Raymond Stroucken voor hun nieuwe huis. foto's MarceiSe Davidse hoop woningen bekeken, maar na slechts drie weken hadden ze al hun keuze ge maakt. Ze hebben na de eerste bezichtiging direct een bod uitgebracht. „We zagen het meteen voor ons, we wilden het gewoon heel graag hebben." Sara -is blij met hun spontane keuze. „Ik weet ook niet hoe men sen het gewoonlijk doen, maar het voelde heel goed." De ligging van het huis vindt het stel heel belangrijk. „Het is hier rustig en veilig. En er ligt een goede basisschool in de buurt, dat is ook niet onbelangrijk. Verder waren we erg blij dat het een doorzonwoning is. Hierdoor komt er veel licht in het huis. Zo wel voor als achter hebben we behoorlijk grote ramen." En dan de tuin van de woning: een voor- en een achtertuin, én een vrije achterom. „Het is wel jammer dat de achtertuin op het noorden ligt, maar dan gaan we wel in de voortuin zitten. Verder kijken we uit op twee grote satellietschotels, maar daar wen nen we vast wel weer aan", zegt Sara la chend. Bovendien is het huis best ruim in vergelij king met de huizen die Raymond en Sara hadden bekeken aan bijvoorbeeld de Torentrans. „Deze vonden we heel leuk, maar veel te klein. Dit huis is gewoon prakti scher." Een ander huis waar het koppel se rieus over heeft nagedacht staat aan de Stad houderslaan in Middelburg, maar ook dit was niet helemaal naar hun wens: „Dit huis was gewoon 'te af. Je betrekt dan echt het huis van een ander, terwijl we juist een ei gen huis wilden maken." Gisteren is de offerte van de hypotheekver strekker getekend. Op 25 april is de koopak te al getekend, en vanaf 25 juni hebben ze de sleutel. Ze hebben dan precies vijf weken om het hele huis naar hun smaak te maken. Sara vertelt dat er nog veel moet gebeuren: „Het is nu echt nog niet naar onze wens. We willen een nieuwe keuken, badkamer en vloer beneden. Het is best spannend, maar we laten het maar gewoon allemaal op ons afkomen. Mijn vader gaat ons hel pen en hij is bezig met een planning. Geluk kig, want ik heb daar geen kijk op." De keuken heeft het stel al gekocht. Sara: „Hij is tweedehands, maar met een paar aanpassingen is het helemaal onze smaak." Het stel heeft nog wel meer wensen, zoals een schuifpui in de eethoek naar de tuin: „Maar dat heeft geen prioriteit, dat komt al lemaal wel. Eerst de belangrijkste dingen maar eens", vertelt Sara. Het is tenslotte al een flinke klus om de badkamer, keuken en vloer voor elkaar te krijgen in de korte tijd die het stel er voor heeft. Het stel denkt dat de verbouwing en met een beetje hulp vast wel zal lukken. Sara: „Het moet gewoon een beetje tussendoor, dan moet de kleine maar wat vaker naar opa en oma. Doordat het allemaal zo snel is gegaan beseffen we het nog niet zo goed, maar we zijn nu gewoon heel erg blij." De L-vormige woonkamer geeft een ruimtelijk gevoel. De sombere keuken wordt vervangen. De achtertuin van de woning in de Mazzinilaan. De nieuwe bewoners willen een schuifpui in de achtergevel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43