'Desnoods werken we 's nachts door' zeeland 13 Rib Rally Terneuzen probeert het opnieuw 'Agenten aan dood ontsnapt' commentaar Loonfront vrijdag 11 mei 2012 'Ik waag me niet aan een voorspelling. Vorig jaar was het extreem droog en hadden we uiteindelijk toch een topoogst. Akkerbouwer André Slootmaker uit Nieuwerkerk De Vereniging Neder landse Gemeenten houdt vast aan de be scheiden loonstij ging die vorige maand met de gemeenteambtenaren is afge sproken. Zo komt er niets te recht van de nullijn die WD, CDA, D66, Groenlinks en de Christenunie met elkaar nastre ven. Wie alleen oog heeft voor het terugdringen van het over heidstekort, zal dit jammer vin den. Maar de VNG geeft het juis te advies. Afspraak is afspraak. Zeker als de omstandigheden gelijk blijven. Een maand gele den wisten alle betrokkenen ook al dat Nederland er slecht voorstaat. Een maand geleden was er ook geen peil te trekken op de politieke ontwikkelingen en voorkeuren. De gemeenten en de ambtena ren hebben een akkoord geslo ten over een procentje meer in 2012 én in 2013. De inflatie mee gerekend, betekent dit een lich te achteruitgang in koopkracht. Daarmee tonen deze cao-part ners veel meer financiële be heersing dan de regering zelf kan opbrengen. door Frank Balkenende Strontnat is het', bromt biolo gische boer Alex van Hoote- gem uit Kruiningen. Rei- merswaal ligt met oostelijk Tholen en Oost-Zeeuws-Vlaanderen in de regenzone. Daar viel de afgelopen anderhalve maand de meeste neer slag van Zeeland. Net als reguliere akkerbouwers kan hij het land niet op, maar voor een hioboer is dat net even een tandje erger. „Als je onkruid op een mechanische manier be strijdt, moet je in de grond zijn en dat kan op dit moment gewoon weg niet. Ik dacht dat we woens dag wel iets konden doen, maar ook die dag kregen we een 'blaaie' water." Van Hootegem heeft zijn aardappelen geplant en luzerne ge zaaid. Hij moet nog frezen voor de aardappelen en 'ruggen' maken voor de witlof, wortelen en chicho- rei. „Bij biologische akkerbouw is het van belang dat je zo vroeg mo gelijk freest. Als je meteen daarna onkruid bestrijdt, is dat veel effec tiever dan wanneer het gewas al tot wasdom is gekomen." Al het werk dat hij gewoonlijk be gin mei doet, schuift nu op. „Dat betekent dat we zwaar achter ko- TERNEUZEN - De organisatoren van de rally voor supersnelle rubberbo ten (rib's) proberen het weer op de Westerschelde bij Terneuzen. Vorig jaar lukte het hen niet een vergunning te krijgen. Ze moesten noodgedwongen uitwijken naar de Noordzee. Dit jaar beginnen ze veel vroeger met de voorbereidin gen, in de hoop dat ze wel een voor het grote publiek goed zicht- men te liggen met het werk. En dat werk moet toch een keer ge beuren. Ik heb al met mijn mede werker besproken dat als het weer opklaart, we langer moeten door werken. Desnoods ook 's nachts, dan wisselen we elkaar maar af." Uitstel van werk kost ook geld. Van Hootegems lcweekgoedplanning is in de war geschopt. „Uiteraard pro beert mijn leverancier het kweek- goed in kassen zo goed mogelijk te bewaren, maar daarvoor maak je wel extra kosten." Los van de directe waterschade op het land, houdt Van Hootegem re kening met opbrengstderving. Al is op dit moment moeilijk te voor spellen hoe ernstig die schade zal zijn. Het enige wat nog geen averij heeft opgelopen, is Van Hoote gems gevoel voor humor. „Ik heb nu een slecht humeur, kan niet echt genieten van mijn vrije tijd. De helft van je boerenleven slijt je toch vooral in het deurgat om te kijken of er goed weer in aantocht is. Maar ach, als het over drie we ken mooi weer is en je zit lekker ergens op terras, ben je dat weer al lemaal vergeten. baar spektakel kunnen neerzetten. Rib Rally Terneuzen heeft zater dag 29 september alvast in de agen da gezet voor een Corporate De mo Rally voor bedrijventeams. De echte Rib Rally Race met teams uit Nederland, België en Duitsland is zondag 30 september gepland. De deelnemende rib-boten kun nen snelheden halen van rond de honderd kilometer per uur. door Emóle CaSorn MIDDELBURG - De beide agenten zijn echt aan de dood ontsnapt, zo zei officier van justitie G. van der Hofstede donderdag tijdens de strafzaak tegen een Gentenaar (63). Die man was eind vorig jaar ernstig in de war en veroorzaakte met z'n auto een reeks van inci denten rondom Axel. Hij probeer de een achtervolgende politiewa gen van de weg te drukken en reed in Sas van Gent met volle vaart in op een politiewagen die de weg blokkeerde. De agenten, die in die auto zaten, zagen hem met grote vaart op zich afkomen, sprongen uit de auto en 3 tot 5 se conden later werd volgens hen hun voertuig geramd, kantelde het en raakte total loss. De Gentenaar hoopte met zijn actie zelfmoord te plegen maar hij werd betrekkelijk ongedeerd uit z'n auto gehaald. Hij verzekerde de rechtbank dat hij de auto ramde omdat 'er nie mand inzat'. De officier eiste een celstraf van 15 maanden waarvan 8 voorwaarde lijk en opname in een psychia trisch ziekenhuis voor minimaal 6 maanden. Raadsman M. Dunsbergen betwij felde of de agenten heel kort voor de aanrijding uit hun auto waren gesprongen. Hij wees daarbij naar de verklaring van een getuige die de agenten al iets eerder naast de auto had gezien. Uitspraak 24 mei. Akkerbouwer Hendrik Jan ten Cate uit Poortvliet toont hoe zompig zijn al wel gefreesde akker is. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3