Michael Cabenda wil SP0(R)TS Driebanders Frans Bevers fileren Visjes 301 Braam favoriete in Lewedorp Tijdrit TMZ in en rond Waarde Vierde Beachcross Zoutelaotde Routinier denkt dat Zeelandia Middelburg toe is aan tweede klasse Regenbogen weer naar Grevelingen Zwemmers gaan voor zomer ZK vrijdag 11 mei 2012 Kijk voor de volledige agenda op Wfvw$j$cjil/spoitagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl .zaterdag'12- mei Het veroveren van een periodeti- tel geeft zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg het recht om mee te doen in de nacompe- titie. Hoewel de jonge Middel burgse ploeg nog wisselvallig presteert, verwacht routinier Mi chael Cabenda dat zijn team wel degelijk iets te zoeken heeft in de tweede klasse. door Rogier Veenstra MIDDELBURG - Waar veel Zeeuwse ploegen al uitgevoetbald zijn, daar maakt Zeelandia-Middelburg zich op voor de nacompetitie, waarin een plek in de tweede klasse te ver dienen valt. De Middelburgse zon dag-derdeklasser won een periode- titel en neemt het op tegen Rijen. Volgens Michael Cabenda, de routi nier die in het verleden al regelma tig in de tweede klasse uitkwam, heeft zijn ploeg voldoende poten tie om de stap naar een hoger ni veau te maken. Hij zal er dan ook alles aan doen om deze kans te grij pen. Zeelandia-Middelburg, de grootste voetbalvereniging van Zeeland, kwam sinds de fusie tussen Mid delburg en Zeelandia nog nooit uit in de tweede klasse. De club vond dat daar maar eens verandering in moest komen. Na het aantrekken van een aantal spelers werd de doelstelling om te promoveren al snel uitgesproken. Het liefst door het winnen van de titel. Maar doordat er te wisselvallig werd ge presteerd, moest de ploeg van ver trekkend trainer Arjo den Dekker genoegen nemen met een periode- titel. Deze werd Zeelandia-Middel burg toebedeeld, nadat Axel zowel de titel als de eerste periodetitel greep en de Middelburgers de tweede periodetitel overnamen van de kampioen. Volgens Michael Cabenda een mooie kans om ein delijk eens de stap naar boven te maken: „Zeelandia Middelburg is een hele grote vereniging met veel potentie en een aantal grote talen ten. Ik denk dan ook dat wij het ni veau van de tweede klasse aankun nen en hopen dat via de nacompe titie te bewerkstelligen." Cabenda keerde begin dit seizoen terug bij de vereniging waar hij als A- en B-junior al eens speelde. De centrale verdediger speelde zowel met RCS en Goes een aantal jaren in die tweede klasse en hij ver wacht dat ook Zeelandia-Middel burg dat niveau aankan: „Je ziet door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De opening van de na tionale bekerfinale driebanden was er een om niet snel te verge ten. Twee Zeeuwse teams, die de afgelopen week lijnrecht tegenover elkaar stonden in een bittere dis cussie, vochten het nu op de bil jarttafel uit. Dat bekwam 's Lands Welvaren/Visjes slecht. Het werd een kansloze 6-2-nederlaag tegen Frans Bevers. In een ijzige sfeer werd het duel af gewerkt. De ploeg uit Kwadendam- me onder leiding van Richard de Bruin was een van de gangmakers van het protest tegen de dispensa tie van Berry Dallinga. Dit was niet met gejuich ontvangen in Sluiskil! Frans Bevers had maar één doel: de tegenstander op zijn plaats zetten en hanteerde scherp geslepen messen om de tegenstan der te fileren. Alleen Frédéric Caudron kon namens Frans Be vers niet imponeren en werd met 2-1 verslagen door Francis Forton. De Brusselaar bijna verontschuldi gend na afloop: „Ik heb wat geluk gehad, maar ik heb al eens tegen hem gelijkgespeeld hè. Het is dus verrassend, maar geen wonder." Voor Kees Wittens en Ronny Daniels viel er niet meer te halen dan een set. Wittens verloor met 2-1 van Jean Paul de Bruijn. De Bruijn begon flitsend en won de eerste set met 15-3. De tweede ging naar Wittens met 9-15, omdat De Bruijn even niet scherp was. Dat was hij in de derde set weer wel, waarna het in drie beurten ge daan was. De Hulstenaar noteerde 2,052. De Bruijn: „Het moest nu ge beuren en gelukkig begon ik goed. De tweede set was minder, maar in de derde heb ik hem geen kans gegeven." Voordien had Glènn Hofman al vernietigend uitgehaald naar Ri chard de Bruin. De jonge Hage naar begon stroef, maar al snel was er geen houden meer aan: 15-13, 15-1 en 15-4. Eddy Leppens schoof Ronny Daniëls met 2-1 ter zijde. Net als bij de Bruijn stokte het ritme in de tweede set, maar was hij weer snel bij de les: 15-7, 5-15 en 15-2. Bij de jaarlijkse individuele tijdrit van Trimbelan- gen Midden-Zeeland (TMZ) zullen zo'n zestig renners van start gaan. Het evenement wordt op nieuw in de omgeving van Waarde gehouden. Er bestaat telkens een behoorlijke belangstelling, omdat het aantal tijdritten met een lengte van om en nabij de dertig kilometer in zowel Neder land als in België niet al te groot is. De laatste ja ren ging de overwinning naar Belgische renners. De winnaar van vorig jaar, Michael Hilgers uit het Belgische Sankt-Vith, zal er door een schorsing niet bij zijn. De eerste start nabij het gemaal Waarde is om 13.30 uur. Michael Cabenda (links) mikt met Zeelandia Middelburg op promotie. vrijdag 11 tót «n met ïomdëg Mtnêr Voor de tweede keer in het 94-jarig bestaan van de Regenboogklasse varen deze zeilschepen een klassewedstrijd op zout water. Plaats van hande ling is het Grevelingenmeer met jachthaven Mari na Port Zélande als uitvalbasis. De Regenboog behoort tot de houten nationale eenheidsklasse van kieljachten die in 1917 is opgezet. De regen bogen varen normaal gesproken alleen op het zoete water, waaronder op de Kaag, Braassemer- meer en Sneekermeer. Vorig jaar is met succes de overstap gemaakt naar zout, groot vaarwater. Meer info staat op www.regenboogclub.nl. zstèrdag 12! 1B mei; Het buitenbad van sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen vormt het decor van de Zeeuwse zomerkampioenschappen zwemmen. De eerste twee sessies worden komend weekein de afgewerkt. De aanvang is telkens om 10.30 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 mei zijn de sessies drie en vier. Op dinsdag 22 en donderdag 24 mei wordt het ZK afgesloten met de sessies vijf en zes. Ruim veertig vrouwen vormen zaterdag het da mespeloton als afsluiting van de jaarlijkse Ronde van Lewedorp die voor de 32e maal wordt gehou den. Eén van de favorieten voor de zege is Joukje Braam van het Zeeuwse Team Nutswerk. Begin vorige maand behaalde zij prima resultaten met een derde plaats in Oploo en de overwinning in Waddinxveen. Naast de vrouwen starten ook de nieuwelingen en de junioren. De nieuwelingen beginnen om 12.45 uur. De vrouwen besluiten om 16.00 uur het pro gramma. Vrijdagavond is er een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg is één van de Zeeuwse troeven tijdens de vierde Beachcross in Zoutelande. De wedstrijd wordt vanaf 15.30 uur verreden op het strand na bij strandpaviljoen De Branding Van Kempen was in de befaamde beachcross van Le Touquet de beste Nederlander. In zijn eigen klasse legde de negentienjarige Walchenaar beslag op de tweede plek. De concurrentie komt van een aan tal sterke Franse rijders. De winnaar van vorig jaar, Ton van Grinsven, is afwezig vanwege een blessure. Meer info: www.mcdepekelinge.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30