2 zeeland 4De tijd dringt, we moeten nu frezen' Voor twee miljoen aan cocaïne in vrachtschip vrijdag Neus De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 11 mei 2012 door Ondine van der Vleuten Het is maar goed dat mijn partner stiekem rookt en daardoor min der goed ruikt Anders was het helemaal onmogelijk sa menleven, met hem en zijn Neus. Dagelijks geeft hij gevraagd en on gevraagd commentaar op luchtjes die zijn goed geproportioneerde reukorgaan bereiken. „Hoe ruik ik?", vroeg ik in het pril le begin van ons samenzijn, toen ik een nieuw luchtje had opgespo ten. Daar kon hij kort over zijn. „Naar pis." „Pis?", vroeg ik de eerste keer dat hij dit oordeel velde nog vertwij feld. „Bedoel je soms civet?" Het merendeel van mijn parfums heeft voor hem de allure van een urinoir. Na de zoveelste keer 'Ruikt naar pis' begon ik me af te vragen of ik soms zélf onaange naam riek. De grootste weerzin roept Grey Flannel op - één van mijn favorie ten. Desondanks grijp ik soms toch die fles. En recht mijn rug. Want ik weet wat er dan op mij af komt. De Neus: „Wat een stank! Wat een vies, goedkoop geurtje! Ik durf te wedden dat het niet meer dan 2 euro gekost heeft!" Kalm werp ik tegen dat het hier gaat om een klassieker, bijna veer tig jaar geleden ontworpen en nog altijd zeer gewaardeerd. Voor heren, dat wel. „Wel ja!", fulmineert hij verder. „Een ouwemannenluchtje! Nou, het stinkt Naar pis." „Niet!", repliceer ik. „Grey Flannel is een compositie van viooltjes, ci troen, sinaasappel, salie, kaneel, geranium, ceder, patchouli, sandel hout en eikenmos." „En pis", vult hij onverstoorbaar aan. Jarenlang was het ondenkbaar dat ik voor Moederdag een parfum ca deau zou krijgen. Alles rook naar pis, immers. Maar deze keer is er hoop. Meneer heeft namelijk - bij een andere vrouw - een parfum geroken dat niet stinkt Ange ou demon, van Givenchy. Voor de zekerheid maar even op gezocht wat er in zit: witte tijm, mandarijn, saffraan, lelie, ylang-ylang, orchidee, tonkaboon, vanille en houtextracten. Inderdaad. Géén pis. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns PZC Pa rk Veldzigt 3 5, Middel bu rg Postbus 9'1, 4330 A6 Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 A8 Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcherén@pze.nl Redactie Bevelanden-Tholen - Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: t 088-0139999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900-6743 836 Krant niét ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) na bezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Familieberichten: Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant» onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave! van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen .prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (nA28) D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening Pe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. Vorig jaar was het te droog, nu is het veel te nat. De Zeeuwse boeren kunnen het land niet op, terwijl er juist in mei bergen werk moeten worden verzet. Wat dat betekent voor de oogst, is nog niet te voorspellen. door Frank Balkenende Van Oostburg tot Ooster- land staan akkers hier en en daar blank. Vooral in het oostelijk deel van Zeeland is veel regen gevallen, het meeste van Nederland. In vergelij king met andere jaren is er in april en de eerste helft van mei 60 tot 120 millimeter meer regen geval len dan normaal in deze tijd van het jaar. Voorzover ze dat nog niet hebben gedaan, kunnen boeren niet plan ten, niet frezen en niet spuiten. „De grond is verzadigd. Je kunt weinig doen, behalve sikkeneurig zijn", zegt akkerbouwer André Nattigheid in Zeeland Slootmaker uit Nieuwerkerk, voor zitter van de ZLTO-afdeling Agra risch Schouwen-Duiveland. Er is de afgelopen week veel regen gevallen en de weersverwachtin gen voorspellen weinig goeds: er komt meer neerslag aan. Dat is vooral voor de geplante aardappe len slecht nieuws. Slootmaker: „Als je nu nog moet planten, heb je een probleem, maar de meeste boeren hebben de aardappelen al wel in de grond zit ten. De planten beginnen boven te komen, dus moeten we nu frezen om aardappelbedden te maken om ze straks te kunnen rooien. He laas kun je op een doorweekte ak ker niet frezen. Het is een pro bleem is dat nu in heel Zeeland speelt. De tijd begint te dringen, want als de aardappelen verder uit groeien, kun je niet meer frezen, want dan vernietig je de planten." Te nat om te frezen in mei. Het is een uitzonderlijke situatie die geen enkele akkerbouwer zich kan herinneren. Er is een archaïsch al ternatief: aanaarden zoals ze dat ze ventig jaar terug deden. Hendrik Jan ten Cate van de ZLTO-afdeling Tholen en boer in Poortvliet zou echt niet weten hoe ze dat deden. „Ik denk dat je die kennis hooguit nog in het bejaardenhuis vindt. Het zou bovendien een hels kar wei zijn." Los daarvan zijn de ma chines om aan te aarden allang ge sloopt, op een enkel museaal exem plaar na. Ten Cate hoopt dat er snel een dro ge, periode komt. Nu het land op gaan en met oogkleppen op door crossen, is geen optie. Rinco de Koeijer van de ZLTO West-Zeeuws-Vlaanderen:. „Je hebt toch een dag of twee, drie droog weer nodig, eer je het land op kunt zonder de bodemstruc tuur kapot te maken." Geen boer durft nu een slag te slaan naar de gevolgen voor de aardappeloogst. „Het kwakkelt al te lang, maar als het over een week droog wordt en blijft, kunnen we nog een prima oogst hebben", zegt De Koeijer. Ten Cate: „Als de regen aanhoudt, loopt je het risico dat aardappelen op zeer natte landbouwgronden gaan rotten. En we moeten snel kunnen frezen, anders leidt dat tot schade." Slootmaker: „Ik waag me niet aan een voorspelling. Vorig jaar was het extreem droog en hadden we uiteindelijk toch een topoogst." VLISSINGEN - Op een vrachtschip in de Bijleveldhaven in Vlissin- gen-Oost is door de douane een grote partij cocaïne aangetroffen. De partij van 33 kilo heeft volgens de politie een straatwaarde van ze ker 1,7 miljoen euro. De vondst werd vorige week dins dag al gedaan, maar is donderdag pas bekendgemaakt. De drugs zijn in beslag genomen. De douane doet samen met marechaussee, po litie en Openbaar Ministerie onder zoek naar de drugsvangst. Zij wer ken steeds nauwer samen bij het opsporen van criminaliteit in de havens. Het is de tweede keer in korte tijd dat een grote hoeveelheid cocaïne is gevonden op een schip in de Bij leveldhaven. Twee weken geleden ging het om een partij van 45 kilo. Monnikenwerk Oosterland ademt een deftige sfeer Weer een nieuwe aflevering op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2