Provincie geeft weinig geld uit aan krimp bevolking ZCfciil Bijentelling brieven pekaar MIDDELBURG - In Speelhof Hooger- zael in Middelburg wordt zaterdag een markt je ingericht in het kader van het bijentelweekeinde 12 en 13 mei. Uitgelegd wordt onder meer hoe een bijenhotel te maken. v Vele soorten grind split 'W :£r n BigBag of losgcstort bestratinsfmaterialen bv Kanaal weg 83 4401 PE Vlnke 0113 38 16 62 info@pekaarxom wwww.pekaar.com Brieven (max, 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Pensioengat Het pensioengat; het voornemen is vanaf 2013 de AOW pas te laten ingaan met 65 jaar en één maand. Vele babyboomers zullen na ruim 40 jaar werken in 2013 met pen sioen gaan. Het overgrote deel is al met werken gestopt op 60-61 jaar, langer doorwerken is geen optie. Al snel kwam er de brief van het pensioenfonds dat door de ver slechterde economie geen prijscom pensatie meer mogelijk was tijdens hun vroegpensioen, vut. Een koop krachtverlies van 2-3 procent per jaar. Eind 2011 kwam daarbij dat ve le pensioenfondsen een korting aankondigden van 6 -7 procent voor 2013. Vanaf april 2012 wordt de AOW pas uitbetaald nadat men daadwerkelijk 65 jaar is geworden. Door één maand later ontvangen van AOW mist een echtpaar gauw meer dan 1000 euro aan inkomen! Gerard de Jong Goeman Borgesiusstraat 17, Vlissingen Bezuinigen Langzaam maar zeker wordt het duidelijk wat de consequenties zijn van de bezuinigingsoperatie die moet leiden tot een overheidste kort van 3 procent. Vreemd genoeg blijkt dat er helemaal niet bezui nigd wordt. Er is uitsluitend sprake van lastenverhoging. Zo zoetjes aan moeten overheden zich eens diep gaan schamen. Ze kiezen keer op keer de weg van de minste weerstand. En dat terwijl overhe den als regel uiterst inefficiënt wer ken en veelvuldig geld over de balk smijten. Als overheden eens begin nen met het lean-principe toe te passen waardoor allerlei overbodi ge activiteiten en verspillingen kun nen worden verwijderd. Waarom wordt bijvoorbeeld de omvang van de Tweede Kamer niet terugge bracht van 150 naar 100 leden. Dat scheelt veel onzinnige vragen waar in kamerleden zich menen te moe ten profileren en waar veel ambte naren voor nodig zijn om deze te kunnen beantwoorden. Als ik zie hoeveel managementlagen in de zorg en het onderwijs actief zijn, zonder toegevoegde waarde te leve ren. Zo kunnen miljarden ver diend worden. Maar ja, dan moet je kritisch zijn op jezelf en dan is lastenverhoging veel eenvoudiger. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Hernia Ik vind het mooi dat er artikelen in de krant verschijnen die wat die per ingaan op sport en gezond heid. Dit keer ging het over de her nia die niet altijd een hernia is. Goh, denk ik dan, wat dan wel? Er wordt het een en ander uitge legd en altijd gaat het over een bio mechanische oorzaak en dit blijft maar doorgaan. Tot nu toe schijnt niemand op het idee te komen dat lichamelijke problemen ook ande re oorzaken kunnen hebben. (Post)traumatische of enorme stress of ernstige emoties! Ik vind het onbegrijpelijk dat ondanks tal loze wetenschappelijke onderzoe kingen over het samenspel tussen lichaam en geest dit binnen de sportrevalidatie nog steeds gene geerd wordt. Het mentale aspect wordt enorm onderbelicht terwijl juist daar veel winst te boeken is. Niek Knol Verl. Dishoekseweg 2, Koudekerke Hans van der Weele van Staatsbosbeheer: struinende honden worden in de ban gedaan. foto Lex de Meester plek had niemand last van hen. Laat ze daar maar spelen. Ik ben er niet om iemand te frustreren." Maar met de motorcrosser die on langs off the road in het duinge bied reed en wandelaars liet schrik ken én de rust verstoorde, had hij weinig mededogen. „Toen ik hem bekeurde, klapten enkele wande laars. Dan voel je je gastheer van een mooi natuurgebied." Elke situatie is anders en vraagt om een 'redelijke beoordeling'. Re cent nog zag hij hoe een hond ach ter een reebokje aanjoeg. „Ik bor relde van woede en stond al klaar om op te treden, nadat we er ein delijk in geslaagd waren de hond te pakken. Maar toen liet de eigena- res zien dat de riem was geknapt. De loslopende hond levert meestal geen problemen op, als hij maar onder Dat is overmacht." appèl is en niet struint. Zeker niet in 't broedseizoen. foto Lex van Lieshout door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie geeft opmerkelijk weinig geld uit aan de krimp van de bevolking die zich in delen van Zeeland al be gint af te tekenen. Op de begro ting staan nauwelijks uitgaven die herkenbaar met het oog op die krimp moeten worden gedaan en dat is voor de komende jaren niet anders. Deze vaststelling is van de Reken kamer Zeeland, die met het oog op de komende discussie over de kerntaken van de provincie de cij fers van een eerder verschenen onderzoeksrapport over de om vang van het provinciale apparaat heeft geanalyseerd. De Rekenkamer constateert dat veel geld gaat zitten in het beheer van voorzieningen, zoals de finan ciering van instituten als Scoop (zorg, welzijn en cultuur), de Zeeuwse Bibliotheek en ontwik kelingsbedrijf Economische Im puls Zeeland. Ook de wegen, bruggen, het fietsvoetveer en der gelijke vergen veel geld. In haar verduidelijking voor de statenleden wijst de Rekenkamer erop dat door de afslanking van het provinciaal ambtenarenappa raat met 163 fte's in totaal twee honderd banen verloren gaan bij de provincie. Volgens de becijferingen van de Rekenkamer komen de besparin gen uit op 33 miljoen euro. In de praktijk betekent dit dat minder werk zal worden aan- of uitbe steed. De dienstverlenende sector in Zeeland gaat dit naar de mening van de Rekenkamer Zeeland ze ker merken. Als de provincie zich strikt houdt aan een taakopvatting die aan sluit bij die van andere provin cies, geeft dat maatschappelijke ef fecten. De Rekenkamer vraagt zich af hoe dat zal uitpakken, om dat de afzonderlijke gemeenten niet groot genoeg zijn om in de bres te springen. Gedeputeerde Staten praten dins dag over een voorzet voor de kerntaken die de provincie op zich moet blijven nemen in een periode waarin minder geld be schikbaar is. Provinciale Staten worden er de zelfde dag in een informatiebij eenkomst van op de hoogte ge steld. 'kêwtoma IK Vixf JMft EN VtftMM Mms nis ouots wil wc w 20 Mvotiurini Literair Festival Thema Afrika. 23 mei 19.00-23.00 uur Wandélkerk, Middelburg Kaarten a 7,50 (incl. consumptie) verkrijgbaar bij De Drvkkery en de Zeeuwse Bibliotheek Kinderfilmconcert op verschillende locaties Zie voor data en aanvangstijden de website j mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27