Decathlon heeft interesse in Middelburg Museum slaat digitale weg in 241 zeeland OLOV kan al Geluidsscherm [langs spoor door Goes Frans sportwarenhuis mogelijk naar ZEP De nieuwe directie van het Watersnood museum gaat aan de slag met innovatieve ontwikkelingen in zuidwestelijke Delta. Bestuurscrisis dreigt in Terneuzen Veere tegen nieuwbouw aan Steengrachtsweg Grijpskerke vrijdag 11 mei 2012 I W door Theo Ciele MIDDELBURG - De Franse keten De cathlon heeft interesse in het ope nen van een sportwarenhuis in Middelburg. Volgens Eric Bod- huin, verantwoordelijke binnen Decathlon voor nieuwe vestigin gen, is hierover nog geen definitief besluit gevallen. Hij verwacht dat dit wel nog dit jaar zal gebeuren. Zeeuwse sporters kennen Deca thlon al vanwege de sportwaren- huizen in Antwerpen. In Nederland opende de Franse ke ten in 2000 haar eerste zaak naast de Amsterdam Arena, later volgde Kerkrade en enkele maanden gele den werd de derde Nederlandse Decathlon geopend in het Brabant se Best. De Franse sportketen wil dat aan tal in Nederland verder uitbreiden. In België zijn er veertien Deca- thlon-sportwarenhuizen, in Frank rijk 240. Bodhuin heëft een eerste gesprek gehad met de gemeente Middel burg over de vestigingsmogelijkhe den. Er zijn twee opties mogelijk, allebei in Middelburg, aldus de door Annemarie Zevenbergen GRIJPSKERKE - De bouw van een woning en een bedrijfsgebouw an nex overkapping aan de Steen- grachtsweg in Grijpskerke gaat niet door als het aan de gemeente Veere ligt. De woning zou verrijzen naast het bedrijf Terrafin. Het bedrijfsge bouw moest bij aannemingsbe drijf De Voogd komen. Volgens het Veerse college van bur gemeester en wethouders kunnen beide panden niet neergezet wor- fmmmmmmmmmmmaammmBsmaBm woordvoerder van Decathlon. Er ligt een afspraak voor een vervolg gesprek. Volgens wethouder Johan Aal- berts heeft Decathlon zijn oog la ten vallen op een plek op of bij het ZEP. Eerder al verklaarde Aal- berts dat de grote sportzaak goed past op het ZEP. Een aantal ondernemers uit de binnenstad heeft naar aanleiding van de plannen van Decathlon een gesprek gehad met de gemeen te. Met name fiets- en sportzaken zijn niet blij met de komst van een extra concurrent aan de rand van de stad. Volgens Aalberts is het de gemeen te niet toegestaan om een concur rentie met al in een plaats gevestig de ondernemingen te gebruiken om medewerking aan wijziging van een bestemmingsplan te wei geren. Dat zou aan de orde zijn als Decathlon besluit een eigen pand bij het ZEP te bouwen. Als Decathlon kiest voor de leeg staande winkelruimte op het ZEP, zou de zaak bij wijze van spreken morgen al kunnen openen. In dat geval is er helemaal geen rol voor de gemeente weggelegd. |c den omdat dit in strijd is met het bestemmingsplan Buitengebied, milieutechnische eisen en provin ciaal beleid (Verordening Ruimte Provincie Zeeland). Beide percelen hebben de bestem ming agrarisch gebied met land schappelijke, cultuurhistorische en/of natuurwetenschappelijke waarde. Bovendien liggen ze binnen de be schermende randzone die de buf fer is tussen nabij gelegen wonin gen en bedrijven. In die randzone mag niet gebouwd worden. door Luc Oggel GOES - Goes ziet definitief af van de aanleg van een spoorbak om ge luid- en trillingshinder van goede rentreinen tegen te gaan. In plaats daarvan komt er nu onder meer een één meter hoog geluids scherm door de stad. Goes is al jaren bezig met een op lossing voor de spoorproblema- tiek. De hoop was uiteindelijk ge vestigd op een spoorbak, maar uit onderzoeken is gebleken is dat die voorziening te weinig soelaas biedt. Voor Goes was een reductie van vijftig procent van de trillin gen en decibellen het minimum om groen licht te geven voor de aanleg (kosten 40 miljoen euro), maar volgens de bureaus TNO en Peutz is het rendement 'slechts' 37 procent. Tegen de verwachting in levert ook een permanente snel heidsverlaging te weinig op. De ge luid- en trillingshinder zal nu te lijf worden gegaan met andere maatregelen, zoals een scherm van een meter hoog en groot onder houd aan het spoor. Ondanks herhaalde verzoeken wil spoorwegbeheerder ProRail de tril lingshinder niet specifiek aanpak ken, omdat wetgeving onbreekt. Het bedrijf vreest voor precedent werking inden lande als het dat in Goes wel doet. De Belangenvereniging Aanwon- den Spoorlijn (BAS) is niet blij met het besluit van het college. De vereniging heeft eerder al aangege ven genoegen te nemen met een reductie van 37 procent van de ge luid- en trillingshinder en vindt daarom dat de spoorbak wel moet worden aangelegd. De gemeenteraad van Goes neemt op 31 mei een besluit. TERNEUZEN - De coalitie in Terneu- zen heeft een serieus probleem. De samenwerking tussen de drie partners, het kleine CDA enerzijds en de twee grotere fracties PvdA en vooral TOP/Gemeentebelangen (GB), staat op springen. TOP/GB-voorman Giel van Boom eist van CDA-leider Henk Sierse- ma openbare excuses voor zijn aanval op TOP/GB-wethouder Frank van Hulle. Die zou te slap en te besluiteloos zijn in de aan pak van de Kop van de Noord straat en de Kennedylaan. Van Boom vindt, gesteund door de PvdA, de kritiek van het CDA onder de maat en Terneuzen on waardig. Siersema weigert tot nu toe ook maar iets terug te nemen. „Dat zou betekenen dat we niet meer achter de inhoud ervan staan." Hij vindt dat het CDA best kritiek mag hebben op Van Hulle. door Melita Lanting OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk krijgt een tweekoppige directie. Siemco Lou- werse uit Rotterdam en Lianne van der Beemt-Kooiman uit Zierik- zee gaan samen het museum lei den. Louwerse wordt (parttime) al gemeen directeur en Van der Beemt wordt operationeel mana ger. „Dat komt door de extra taak die het museum er bij gaat doen", legt voorzitter Rinus Platschorre van het Watersnoodmuseum uit. Er zijn veel nieuwe ontwikkelin gen ingezet nadat de Deltawerken zijn voltooid. Alleen is er nergens een plek waar de samenhang over al deze projecten duidelijk wordt en waar mensen de nieuwe ont wikkelingen kunnen zien en bele ven. „Dan gaat het over de getijcen trale, de zeeboerderij, de kweek van vis en zilte groente of Water- dunen", somt Platschorre op. „Bij de Zeeuw en bij de toerist is be hoefte aan deze informatie." Het Watersnoodsmuseum gaat deze rol met financiële steun van Rijks waterstaat oppakken door het vier de caisson helemaal te vernieu wen. Daarbij wordt verder geke ken dan Zeeland alleen, want de informatie richt zich op de hele Zuidwestelijke Delta, inclusief Zuid-Holland en Brabant. Het is niet de bedoeling om er een traditionele presentatie van te ma ken. Er wordt gebruik gemaakt van geavanceerde computerpro gramma's waar mensen zelf kun nen werken aan kustversterking zoals matten op de zeebodem leg gen en daar steen op storten. En er komt ook een programma waarbij mensen kunnen zien hoe hun eigen wijk of huis er voor staat als er weer een overstroming komt. „Virtueel bekijken en bele ven. Dat hebben Rijkswaterstaat en de Provincie altijd gewild." Siemco Louwerse houdt zich voor al met deze vernieuwing bezig. Hij is in zijn huidige functie bij GZH (Groenservice Zuid-Holland) nauw betrokken bij de ontwikke lingen rond de Brouwersdam, Gre- velingen en Haringvliet. Hij blijft dat doen naast zijn parttime func tie bij het Watersnoodmuseum. Lianne van der Beemt gaat zich be zig houden met de dagelijkse gang van zaken in het museum. Ze stuurt de 120 vrijwilligers en be taalde krachten aan en bewaakt de missie 'herinneren, leren en voor uitkijken', want de Ramp blijft cen traal staan bij het watersnoodmu seum. Ook Van der Beemt gaat werken aan verdere vernieuwing van het museum. De vernieuwing van het vierde caisson wordt dit jaar gerealiseerd en volgend jaar 1 februari officieel in gebruik genomen. Siemco Louwerse en Lianne van der Beemt op de lange loopbrug in het Watersnoodmuseum. foto Ronald den Dekker 700a €lOJ5Cr OtOVA heeft een prachtige verzameling Voivo occasions. Op dit moment hebben wij een gedeelte van onze voorraad fiks afgeprijsd: Kunnen wij ook rekenen op uw komst? Orid&cfet'l van d;> Auta'nölnms C/mes OLOV" Goes Pearyweg 17 (Car Village") Tol. 0113 - 275000 olov.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24