KAK Van Beekhuizen zeeland 123 PZC Iedere dag om 19.00 uur Waterschap controleert Nominatie voor strandproject reddingsbrigade 4w JbïUllPLUS vrijdag 11 mei 2012 Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Om u nog beter van dienst te zijn vernieuwen wij onze winkel 70 eStanten Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een nachtje overnach ten aan een steiger in het Veerse Meer is gewild. Het is niet de be doeling dat een schip daar langer dan een etmaal gratis "ligt. Daar voor is de 24-uursregeling opge steld. Waterschap en de Veerse Meergemeenten gaan dit jaar.stren ger op die regeling controleren. Tijdens de weekeinden van Hemel vaart en Pinksteren gaan het Wa terschap en de Veerse Meerge meenten daarvoor gezamenlijk op pad. Vrijdagochtend wordt aan de vijftien eiland- en negen walstei- gers geregistreerd wie waar ligt. wolslroot 197 vllssingen Q het PZC videojournaal afmeren VeCRC Meer KlgririetwegS Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl 'Duur is het project toch wel. Miljoenen kost het. En hoeveel kluswoningen we ook verkopen, we leggen er altijd geld op toe. Maar dat geeft nietwant dat is onze taak als woningcorporatie'. MIDDELBURG - De Van Dixhoorn- brigade uit Middelburg is genomi neerd voor de titel 'Reddingsbriga de van het jaar 2011'. De brigade heeft dat te danken aan het project Veiligstrand.nl, een voorlichtingsproject voor basis scholen over de gevaren van de zee. Het project werd opgezet om dat de brigade constateerde dat er maar weinig voorlichting werd ge geven over hoe je een dagje aan het strand ook veilig kunt laten verlopen. Zaterdag wordt bekend of de Van Dixhoornbrigade de titel krijgt. Er zijn twee concurrenten. De red dingsbrigade won de titel ook al eens in 2005. In 1994 greep ze er net naast. Schippers krijgen dan ook een flyer over de regeling. Zaterdag wordt bekeken of de schepen nog op dezelfde plek liggen. Overtre ding kan een flinke boete opleve ren. Volgens het waterschap kan die oplopen tot 3800 euro. Omdat er regelmatig klachten zijn over gebrek aan ligplaatsen, is be sloten nu strenger te handhaven. De controles worden in het hoog seizoen opgenomen in jaarlijkse surveillances. De gemeenten Mid delburg, Veere, Goes en Noord-Be veland en het waterschap leveren de opsporingsambtenaren, het wa terschap doet ook met speedboot Stormvogel de eilandsteigers aan. BIJ NADER Bij ieder mens past een kunststof De Engelse Wijk van bovenaf gezien. De restauratie van de monumentale buurt start volgende maand. luchtfoto Ruben Oreel materialen je waar moet halen. Hoeveel de vraagprijs zal bedra gen, durft l'Escaut niet te voorspel len. Dat moet nog worden uitgere kend. „Maar het zal zeker onder de ton zijn", zegt directeur Jan van Beekhuizen. Hoewel hij hoopt zo veel mogelijk woningen te verko pen, zal de prijs daar niet van af hangen. „We gaan er in onze bere keningen van uit dat we er onge veer negen zullen verkopen. Maar mocht dat aantal onverhoopt veel lager uitvallen, dan hoeven de an dere kopers daar niet voor te bloe den. En anders maken we er alle maal sociale huur van." Duur is het project toch wel. „Miljoenen kost het. We leggen er altijd geld op toe. Maar dat geeft niet, want dat is onze taak. In eerste instantie leek het project helemaal niet haal baar, maar na nieuwe berekenin gen is de balans bijgesteld. Als de ze eerste fase succesvol blijkt, gaan we naar de overkant van de Bone- dijkestraat. Daar staan nog veertig dezelfde woningen leeg. Die zou den we ook graag restaureren, zo dat de kop van de Bonedijke en daarmee de hele buurt, in ere is hersteld." In de tekst over het kinderlintje voor Kevin Dreessens, in de krant van donderdag, staat dat zijn moe der vorig jaar na een epileptische aanval naar huis was gereden. Dit is niet juist. Ook is achteraf niet vastgesteld dat het om een epilepti sche aanval ging. Ze kon ook an derszins onwel zijn geworden. Het langere politietoezicht op Wal cheren (Nog steeds extra politie in avonduren, PZC donderdag 10 mei) geldt alleen in Middelburg, niet in Vlissingen. De patrouilles hebben niet alleen te maken met het voorkomen van overvallen, maar ook met overlast in woonwij ken door de extra drukte in het toe ristenseizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23