Extra rekenwerk voor Vlissingen Middelburg: 2 miljoen euro extra bezuinigen WALCHEREN Spelen voor het goede doel SiËiS Meer tijd nodig om gevolgen bouwcrisis, rijksbezuinigingen en lokale plannen in beeld te brengen omroep zeeland tv Gezocht: authentieke Vlissingers almanak vrijdag 18u30 Knopjes VRIJDAG 11 mei 2012 21 PZC Engelse Wijk is toefje op Bonedijketaart 22 Watersnoodmuseum gaat digitaal 24 door Maoróts Sep VLISSINGEN - De financiële toe komst van Vlissingen is zo ondui delijk en kwetsbaar dat de gemeen te de zomer nodig heeft om in beeld te brengen welke extra maat regelen nodig zijn om een begro ting voor 2013 te maken. Gebruikelijk is om al in het voor jaar op een rij te zetten welke in vesteringen nodig zijn, hoeveel geld dat gaat kosten, welke bedrei gingen er zijn en hoeveel bezui nigd moet worden. Maar dat lukt dit jaar niet. Een meerderheid van de gemeenteraad heeft onlangs een pakket extra eisen op tafel ge legd, die ook financieel gevolgen hébben. Bovendien is in Den Haag een nieuw bezuinigingsakkoord ge sloten, waarvan onduidelijk is wat dat voor Vlissingen betekent. En dan wil er ook maar geen einde ko men aan de bouwcrisis, wat nade lig is voor het Scheldekwartier. „We zijn financieel nu wel in even wicht, maar er zitten kwetsbare elementen in die een behoorlijke impact kunnen hebben", verklaart wethouder van financiën Jacques Damen. „En ik vind dat we reke ning moeten houden met de don kere wolken boven ons." Vast staat dat er meer bezuinigd moet worden dan de tien miljoen euro waarmee al rekening werd ge houden, zegt Damen. Hij houdt re kening met nog eens twee miljoen euro. „We moeten alles nu zorgvul dig uitwerken en daar hebben we tijd voor nodig. Daar zullen we ook maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven bij betrekken om de gevolgen te kunnen inschat ten." Volgens Damen zal Vlissingen 'hard snoeien, maar niet de bo dem eruit slaan'. Behalve de al ge plande bezuiniging van tien mil joen heeft Vlissingen ook voor vol gend jaar tien miljoen aan investe ringen gepland. Het is nog niet dui delijk of die allemaal doorgaan. Bovendien torst Vlissingen een to- VLISSINGEN - Leerlingen van de Louise de Colig- nyschool in Vlissingen bouwen een toren van sa téstokjes en plakband. Het was één van de op drachten die ze gisteren moesten doen in het spel Sirkelslag van de jeugdorganisatie van de protestantse gemeenten. Alle groepen 7 en 8 van de onderwijskoepel Perspectief in Vlissingen en Oost-Souburg deden eraan mee. Via twitter en di giborden konden de leerlingen volgen hoe hun 'concurrenten' het deden. Een groepje van de Louise de Colignyschool won uiteindelijk Sirkel slag en mocht 100 euro schenken aan een goed doel. Dat is Kika geworden, dat zich inzet voor kinderen met kanker. foto Ruben Oreel rmbssh: renhoge schuldenlast mee, van bo ven de 200 miljoen euro. „Die moet echt omlaag en daar ga ik aan werken", benadrukt Damen. De gemeenteraad van Vlissingen krijgt in juni een veel minder uit gebreid inzicht in de financiën voor de 2013. In de zomer wordt doorgewerkt aan een verfijning en die wordt in september gepresen teerd. Dat is nog ruim op tijd om in november een goede begroting te kunnen vaststellen, belooft Da- MIDDELBURG - Wethouder Johan Aalberts zegt dat Middelburg reke ning moet houden met extra be zuinigingen van 1,5 tot 2 miljoen euro, bovenop de 7 miljoen aan be sparingen die al zijn afgesproken. Dit is het gevolg van het 'Lente-ak koord' dat in Den Haag is gesloten. In juni komt het Middelburgse col lege met de kadernota waarin de stand van zaken van de gemeente lijke financiën aan de orde komt. Bij het opstellen van die nota kan nog geen exact bedrag aan 'Haag se' besparingen worden ingevuld. Bovendien zijn er in september verkiezingen en is het de vraag hoeveel een nieuw kabinet de ge meenten aan besparingen oplegt. Aalberts wacht met het doen van voorstellen voor die besparingen als de juiste bedragen bekend zijn. Maar vorig jaar is er al een hele lijst met mogelijke bezuinigingen opgesteld, waaruit een aantal is ge kozen. Verder wil Aalberts dat er ruimte blijft voor nieuw beleid. Maar als de raad daarvoor kiest zal er wel op oud beleid beknibbeld moeten worden. Eerder al lieten WD en LPM, die met CDA en PvdA een coalitie vormen, weten dat zij bij een extra bezuiniging van 2 miljoen over nieuwbouw van het theater willen praten. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Mensen die vermoe den dat hun familie al eeuwenlang in Vlissingen woont en benieuwd zijn of dat klopt, kunnen dat bin nenkort laten onderzoeken. Voor de Walcherse Archeologische Dienst en de gemeente Vlissingen onderzoeken forensisch laboran ten van de Leidse universiteit het DNA dat is gevonden in opgravin gen van begraafplaatsen in de Vlis- singse binnenstad. Zij willen ont dekken waar de Vlissingers van daan komen, hoezeer de bevolking in de Gouden Eeuw is veranderd en of er sinds de Tachtigjarige Oor log meer Spaans bloed door de Vlissingse aderen stroomt. Daarvoor hebben de onderzoekers 'vers' DNA nodig. Ze zoeken man nen - vrouwelijke verwantschaps lij nen zijn lastiger te volgen - die kunnen aantonen dat hun voorou ders tot tenminste 1809 zijn te tra ceren. Aanmelden: www.vlissingen.nl/vlissingendna De-vrouw uit Zierikzee gaat er nog al prat op dat ze de nodige kennis in huis heeft op het gebied van tech niek. Zodra er ergens een apparaat kapot gaat staat ze met haar neus vooraan. Onlangs was het weer eens raak. Het koffieapparaat thuis viel telkens uit. Wie een kopje koffie wil de drinken moet eerst minuten lang het knopje indrukken tot de koffie was doorgelopen. Met een kenners blik boog de vrouw zich over het de fect en na. een paar minuten was het gefikst. Het aan en uit knopje func tioneerde weer. Althans, dat dacht ze. Want net toen ze pochend naar haar man riep dat zij dat toch maar even had gedaan hoorde ze een ver dachte klik. Het appraatging nu niet uit, maar sloeg spontaan aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21