Timosjenko eet weer buitenland 19 'Sarkozy waardig verliezer' Stem en maak kans op een vakantie aan zee*! PZC Wie wordt Agrarisch Ondernemer 2012? Ex-premier volgens dochter tien kilo afgevallen en erg verzwakt na hongerstaking Mexicaanse zonder blouse op verkiezingsposter Abu Qatada verliest Formatie weer mislukt Brandweerlieden vast Zoontje omgebracht donderdag 10 mei 2012 Gestrafte oppositieleider zal vol gens behandelende Duitse arts minstens acht weken nodig heb ben om te herstellen. EU-presi- dent Herman Van Rompuy heeft inmiddels besloten dat Oekraïne niet welkom is op Europese bij eenkomst. CHARKOV - Joelia Timosjenko, de oud-premier van Oekraïne die vastzit, heeft haar hongerstaking gisteren na twintig dagen beëin digd. Dat zei Lutz Harms, de Duit se arts die haar behandelt. Volgens haar dochter is Timosjen ko tien kilo afgevallen. Ze is erg verzwakt en haar toestand wordt pas over een paar dagen stabiel, voegde arts Harms eraan toe. Timosjenko zal vanaf nu onder be geleiding een normaal dieet gaan opbouwen. Ze drinkt momenteel alleen sap en water en krijgt pas la ter vast voedsel. Herstel duurt min stens acht weken, aldus Harms. Timosjenko weigerde te eten uit protest tegen de manier waarop haar bewakers haar behandelden. Ze zegt dat de cipiers haar hebben geslagen. In het ziekenhuis behan delt neuroloog Harms van het Cha- ritéziekenhuis in Berlijn haar voor de rugklachten waaraan zij al lan gere tijd lijdt. Timosjenko is de grote rivaal van president Viktor Janoekovitsj. Zij zit een gevangenisstraf van zeven jaar uit voor machtsmisbruik bij het sluiten van een vermeend frau duleus gascontract met Rusland. Na de berichten over haar mishan deling besloten verscheidene staatshoofden niet deel te nemen aan een top van Midden- en Öost-Europese leiders. Oekraïne gelastte dinsdag de bijeenkomst af, die zou worden gehouden in Jalta. Ondertussen is de Oekraïense pre mier Mikola Azarov niet welkom op een bijeenkomst van de EU vol gende week vanwege de detentie van Timosjenko. Dat heeft de presi dent van de EU, Herman Van Rompuy, gisteren gezegd. Hoge EU-fimctionarissen hebben al laten weten het Europees kam pioenschap voetbal in Oekraïne te boycotten als de behandeling van Timosjenko niet verbetert. Volgens de Oekraïnse krant Segod- nya functioneert Duitsland onder bondskanselier Angela Merkel niet anders dan het Duitse Rijk deed onder het regime van Adolf Hitier. Dat meent het toonaangevende dagblad dat gisteren een in een hoofdredactioneel commentaar ve nijnig uithaalde. Volgens het blad is 'Duitsland sinds het Derde Rijk niet veranderd onder de hak van Merkel'. Andere hartenkreten uit het commentaar: 'Ze hebben niets geleerd van 1945' en 'het Berlijn van 2012 is niet anders dan het Ber lijn van de jaren veertig'. De Duitse president Joachim Gauck was de eerste politiek leider die besloot zich af te melden voor de geannuleerde Centraal- en Oost-Europese top, terwijl Merkel de situatie rondom Timosjenko sterk heeft veroordeeld. Saillant de tail is dat Segodnya eigendom is van zakenman Rinat Achmetov. Hij is de rijkste man van Oekraïne en tevens één van de belangrijkste relaties van president Janoekovitsj. Hoofdredactrice Olga Goek heeft inmiddels excuses aangeboden. zie offlze webs5te:fouiteralamd Minister van volksgezondheid: 'Duitse arts verantwoordelijk' MEXICO-STAD - In de strijd om een zetel in het Mexicaanse Congres heeft de politica Natalia Juarez haar lichaam in de strijd gewor pen. Ze is topless te zien op een verkie zingsposter. Naar eigen zeggen wil Juarez met de poster aanzetten tot rebellie en de strijd met vooroorde len aanbinden. Juarez neemt aan de verkiezingen voor het Congres deel namens de Democratische Revolutionaire Par tij. Ze staat op de poster met zes an dere vrouwen die, net als Natalia, met hun handen grotendeels hun boezem bedekken. Toch wordt dit in het streng katholieke Mexico als zeer provocerend ervaren. Op het beeld staat de leus: 'Durf aan een nieuw nationaal project te bouwen zonder vooroordelen!' De poster is opgehangen in de stra ten in de westelijke stad Guadalaja ra, de hoofdstad van de deelstaat Ja lisco, zo'n vierhonderd kilometer van Mexïco-stad. door onze correspondent Walko Voordlouw DEN HAAG/PARIJS - Zo'n driftkikker als hij tijdens zijn vijfjarige presi dentschap was, zo berustend lijkt Nicolas Sarkozy sinds hij afgelo pen zondag de Franse verkiezin gen heeft verloren. Woensdag zat hij de laatste ministerraad van het kabinet-Fillon voor. Komende dinsdag vertrekt hij uit het Elysée- paleis. Dan neemt de socialist Francois Hollande er zijn intrek. Vriend en vijand omschreven Sar kozy gisteren als een 'groot en waardig verliezer'. Vooral de wijze waarop hij dinsdag zijn opvolger Hollande betrok bij de plechtighe den van de 8-meiviering, de her denking van Het einde van de Tweede Wereldoorlog bij de Are de Triomphe, sprak tot de verbeel ding. Sarkozy had zelf de telefoon gepakt om Hollande uit te nodi gen, een geste die door de socialis ten op waarde werd geschat. Pierre Moscovici, een van de vertrouwe lingen van de komende president: „Sarkozy heeft gekozen voor een waardige opvolging. Dat is nogal een verschil met 1981, toen Francois Mitterrand de eerste na oorlogse socialistische president werd. In 1981 werden we met de nek aangekeken", aldus Moscovici. Agrarisch? 2012 Ondernemer Potplantenbedrijf Ammerlaan The Green innovator Pijnacker Knoiselderijteier Bloembollenteïer Luc Berden jos Borst Tomaienteler jos Looije Maasdijk Kijk op www.agrarischondememer.nl voor de genomineerden, hun bedrijf en motivatie. Stemmen kan tot en met 19 mei a.s. p abn amro FLYNTH fSfmers X week verblijf in Residence Koningshof te Schoor! t.w.v. 800,-. Prijs beschikbaar gesteld door www.Topparken.nl STRAATSBURG/LONDEN Het Europese Hof voor de Rechten van de Mens is akkoord met de uit levering van de radicale moslim geestelijke Abu Qatada aan Jorda nië. Hij is omschreven als de rech terhand in Europa van Osama bin Laden. De geestelijke is in Jordanië twee keer bij verstek veroordeeld voor terroristische complotten. ATHENE Ook de tweede poging om een re gering in Griekenland te formeren, is mislukt. De radicaal linkse leider Alexis Tsipras heeft geen akkoord bereikt met de socialistische partij Pasok. Eerder mislukte de formatie poging van de leider van de groot ste partij, Antonis Samaras van de conservatieve Nieuwe Democratie. PARIJS Dertien Parijse brandweermannen zijn woensdag gearresteerd nadat een rekruut de politie had verteld dat hij verkracht was tijdens een met een gsm gefilmde ontgroe ning. Het incident zou zondag zijn gebeurd in een bus met dertig le den van een sportteam van de brandweer. MANNHEIM Een Duitse vrouw is gisteren in Mannheim veroordeeld tot 9,5 jaar cel, omdat ze haar zoontje heeft la ten verhongeren. De vrouw had haar gehandicapte zoon Marcel geen eten meer gegeven, omdat ze hem verder lijden wilde besparen. De 30-jarige vrouw is ook schuldig bevonden aan mishandeling. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl informatie van het waterschap Good Farming Welfare varkenshouders Twan en ludo Poels Meerlo Vanaf vandaag tot en met 31 juli 2012 ligt de Keur wegen waterschap Scheldestromen 2011 ter inzage op beide waterschapskantoren en op de gemeentehuizen binnen ons werkgebied en is digitaal te vinden op www.scheldestromen.nl. De keur stelt regels in het belang van het beheer en onderhoud van wegen en activiteiten langs waterschapswegen. De keur treedt op 9 mei 2012 in werking. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9