81 buite id 'Anders Breivik jubelde na het raakschieten' Lijken werden verbrand Dader van moord op zesjarige 'nooit vrij' 72 dagen in hongerstaking DONDERDAG 10 MEI OSLO - De 24-jarige Tonje Brenna heeft het bloedbad op het eiland Utoya overleefd door in een rots spleet te schuilen. Ze hoorde ver dachte Anders Breivik juichen toen hij anderen neerschoot. Brenna deed gisteren voor de rechtbank in Oslo haar verhaal. Na dat ze had gezien hoe Breivik twee jonge deelnemers van het zomer kamp van de jongerenafdeling van de Noorse Arbeiderspartij neer schoot, sloeg ze op de vlucht. Ze verstopte zich in een rotsspleet waar ze andere jongeren, een aan tal zwaargewond, beschermde. Brenna over Breivik: „Ik hoorde hoe hij na het raakschieten begon te jubelen." Volgens Brenna was de Noor duidelijk blij over het bloedbad. „Als ik het zou moeten spellen, riep hij WHOO-HOO. Duidelijk vreugdekreten." Breivik, die een paar meter van de vrouw vandaan zat, schudde zijn hoofd bij haar verklaring. Op 20 HET PROCES BREIVIK april zei de Noor tegen de recht bank dat hij het vreselijk vond om mensen neer te schieten en dat hij zeker niet had gelachen. Het is de vierde week van het pro ces tegen Breivik. Sinds vorige week is besproken hoe zijn slacht offers op Utoya stierven. Ook giste ren werden weer sectierapporten van slachtoffers besproken. De jongste was de 14-jarige Sharidyn Svebakk-Bohn, die stierf aan de ge volgen van twee schoten in haar rug. Op Utoya vermoordde de Noor 69 mensen nadat hij eerder een bom had laten ontploffen in Oslo, wat acht levens kostte. donderdag 10 mei 2012 door onze correspondent Oscar van Dam WILLEMSTAD - Curasao keert zich massaal tegen een vervroegde vrij lating van James Murray. Die is 32 jaar geleden tot levenslang veroor deeld voor de moord op een zesja rig meisje, Daryl Lai. Murray vraagt vandaag bij de recht bank om vrijspraak. De eilandbe volking is opgeroepen om naar de rechtbank te komen om daartegen te protesteren. Murray verkrachtte en vermoordde op 23 mei 1979 Da ryl Lai, een familielid van zijn vriendin, die hem kort daarvoor had verlaten. Murray heeft nooit spijt betuigd. Tot 2011 waren er op Curasao geen regels voor vervroeg de vrijlating voor levenslang ge straften. Sindsdien heeft Curasao een nieuw wetboek van strafrecht en heeft iedere langgestrafte de mogelijkheid om om de vijf jaar vervroegde vrijlating te vragen. Dan bekijkt een rechter de zaak en doet reclassering onderzoek. Daar voor was er alleen de mogelijkheid tot een gratieverzoek. Drie eerdere pogingen van Murray om vrij te komen, hadden geen succes. SALVADOR - De biografie van één van de beulen van het militaire be wind dat van 1964 tot 1985 in Bra zilië aan de macht was, doet in dat land stof opwaaien. In het boek 'Herinneringen aan een Vuile Oor log' verklaart Claudio Guerra, oud-korpschef van de deelstaat Es- pirito Santo, dat hij tijdens de dic tatuur de stoffelijke overschotten van tenminste tien politieke acti visten naar een suikerfabriek ten noorden van Rio de Janeiro bracht, om ze daar te verbranden. De lichamen, waaronder dat van de vooraanstaande communist Da vid Capristano, waren afkomstig uit het 'Huis van de Dood', een be ruchte martelkamer in Petrópolis, nabij Rio de laneiro. Guerra, in 2010 tot achttien jaar cel veroor deeld wegens de moord op zijn vrouw en zijn schoonzus, vertelde zijn verhaal aan de auteurs van zijn biografie, Marcelo Netto en Rogério Medeiros. GAZA-STAD - Een oudere man loopt In Gaza-stad langs posters die oproepen tot de vrijlating van Palestijnse ge vangenen uit Israëlische gevangenissen. Het portretten linksonder is van Thaer Halahla (33) uit Hebron. Hij, en andere gevangen mannen, zijn al 72 da gen in hongerstaking om hun vrijlating af te dwingen. Momenteel weigeren honderden Palestijnse gevange nen in de Gazastrook en de westelijke Jordaanoever te eten. Ze worden breed gesteund door de Palestijnse Autori teit, de machthebbers in de Gazastrook en de bevol king. foto Ali Ali/EPA Verwen je moeder met een Spa Bodypakking Limoen bij O'lijf Spa Studio. Nu voor maar €23,-! Limoen is'een bron van natuurlijke antioxidanten. Door het hoge gehalte aan vitamine C is deze pakking verfrissend en goed voor huid en bloedvaten. Limoen werkt kalmerend op het zenuwstelsel, heeft ontstekingwerende en bloedzuiverende eigenschappen. Limoen bevordert het concentratievermogen en werkt verlichtend bij hoofdpijn en stressgerelateerde klachten. Kortom: een moment van ontspanning! Boek t/m 15 mei Zie www.kras.nl/korting Prijzen zijp p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn excl. res,kosten en Calamiteltenfónds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8