'Help ROC-leerlingen met vervoer' —EN Kleine zilverreiger zoekt Braakman weer op Hulsterse partijen willen onderzoek naar gratis ov-jaarkaart voor 16- en 17-jarigen Automobilist door rotonde gelanceerd Moeder mag gratis mee op fiets-voetveer Watertoren Oostburg krijgt volgend jaar opknapbeurt DONDERDAG 10 mei 2012 21 Bewoners De Blide klaar voor verhuizing 22 door Harmen van der Werf HULST - De Socialistische Partij (SP) in Hulst doet met onafhanke lijk raadslid Jos van Eek en Progres sief Hulst opnieuw een poging om 16- en 17-jarige leerlingen van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) aan gratis openbaar ver voer te helpen. De drie partijen ko men daarvoor volgende week dins dagavond met een motie in de ge meenteraad. De noodzaak om de jongste stu denten in het middelbaar beroeps onderwijs tegemoet komen is sterk toegenomen, vinden SP, Jos van Eek en Progressief Hulst. De twee ROC's in Zeeland zijn im mers per 1 januari gefuseerd, wat tot gevolg zal hebben dat ook op leidingen worden geconcentreerd. Leerlingen zullen meer moeten rei zen en dat kan voor 16- en 17-jari gen behoorlijk in de papieren lo pen, omdat zij nog geen recht heb ben op een 'gratis' ov-jaarkaart voor studenten. Volgens de drie Hulsterse partijen is dit zeker een probleem voor Zeeuws-Vlaamse ROC-leerlingen. Zij moeten - als het even tegenzit - grote afstanden overbruggen. Vol gens SP-raadslid Mildred van der Poorten moet dan ook gevreesd worden dat meer studenten kie zen voor opleidingen in België of niet aan een opleiding beginnen. Dat heeft gevolgen voor het be drijfsleven, dat juist behoefte zegt te hebben aan goed geschoolde vakkrachten. Een poging om gratis openbaar vervoer te regelen voor 16- en 17-ja rigen is eerder, november vorig jaar, gesneuveld in Provinciale Sta ten. Ëen meerderheid beperkte zich tot een oproep aan de minis ters van verkeer en onderwijs om ook een ov-kaart in te voeren voor ROC-leerlingen. Raadslid Van der Poorten weet dat ook, maar wil druk op de ketel houden én ziet mogelijkheden om toch een regeling te treffen voor 16- en 17-jarigen. In de motie wor den genoemd: externe fmancie- ringspartners (het bedrijfsleven) en Europese subsidie voor platte landsgebieden die te maken heb ben met bevolkingskrimp. Aan het college van B en W van Hulst wordt gevraagd dit te onderzoeken in samenwerking met de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Voor gesteld wordt ook onderzoek te doen naar een directe busverbin ding tussen Zeeuws-Vlaanderen en de ROC-vestigingen in Goes en Vlissingen. HOEK - De kleine zilverreiger heeft het bos bij de gluurmuur in de Braakman-noord weer ge vonden. Of er al weer stelletjes broeden, heeft boswachter Peter Maas nog niet kunnen constateren. „De blauwe reiger is al wel druk bezig. Er zijn al heel wat nesten te zien met jongen, die binnenkort uitvliegen." De kleine zilverreiger rukt de laatste tien, vijf tien jaar langzaam op naar het noorden. Sinds een jaar of tien broeden er zilverreigers in de Braakman. Het aantal broedparen wisselt sterk. Vorig jaar, na een strenge winter, broed den er weinig zilverreigers. Het eilandje dat Staatsbosbeheer enkele jaren geleden in de Braakmankreek liet aanleggen, is nog niet IJZENDIJKE Een 22-jarige man uit de gemeente Sluis zorgde gisterochtend onge wild voor spektakel op de rotonde Parkzicht bij IJzendijke. Hij slipte, reed op het middenstuk en werd gelanceerd. De man raakte de heg van het naastgelegen woonhuis en kwam tot stilstand tegen een boom. De automobilist had slechts lichte verwondingen aan een arm. Zijn auto is totaal vernield. door de reigers in bezit genomen als broed plaats. Maas: „Zwartkop- en andere meeuwen broedden er echter bij tientallen. We zijn heel tevreden over het broedeiland." foto Mark Neelemans BRESKENS Veolia Transport Fast Ferries houdt zaterdag en zondag een spe ciale moederdagactie. Iedere moe der die zich met zoon of dochter meldt, krijgt op moederdag én de dag ervoor een gratis retourticket voor de overtocht over de Wester- schelde bij de kassa's in Breskens of Vlissingen. De actuele dienstre geling is te vinden op www.fastfer- ries.nl of op www.veolia-transport.nl door Martijn de Koning OOSTBURG - De watertoren in Oost burg krijgt volgend voorjaar een opknapbeurt. Ook werkt Johnny Beerens dan zijn kunstwerk De Bron (de waterdruppels) bij. Dat laat het Sluise B en W weten aan de gemeenteraad. Het college trok vorig najaar al 100.000 euro uit voor het schilde ren van de toren, die hier en daar zijn witte kleur begint te verlie zen. De gemeenteraad vond dat wel erg veel geld, zeker omdat de toren niet meer in eigendom is van de gemeente. Het kunstwerk is dat overigens wél. De raad gaf het college opdracht te zoeken naar medefmanciers. Dat gaat de komende tijd gebeuren, melden B en W. De eigenaren van de toren kunnen onderhoud niet betalen, maar mochten die het ge bouw op korte termijn verkopen (het gebouw staat immers te koop), dan gaat er alsnog een be drag naar de gemeente. Als er geen cofinanciers gevonden worden, dan blijft onderhoud tóch noodzakelijk, vindt het college. Het dagelijks gemeentebestuur wijst op het belang van de toren als karakteristiek, beeldbepalend object én op de bekendheid van de Breskense kunstenaar Beerens. mmm,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69