Rondreis Rome-Florence-Venetië Geen fietsers op dijk bij Sint-Annaland 25 prachtige 8-daagse rondreis Italië Provincie wiE meebetalen aan toeristenpas Overeenstemming over onderhoudsweg Feestelijke open dag verbouwde Petrakerk Kapelle Koninklijke eer Koor- en samenzang in de Grote Kerk Benefietgala voor zielige zwerfhonden inclusief vliegreis, vervoer en hotels met ontbijt Topreis voor een topprijs! Ontdek nu alle hoogtepunten van Italië in één reis! U maakt o.a. kennis met wereldberoemde steden als Rome, Florence, Venetië en Siena. Inbegrepen zijn de vliegreis vanaf Düsseldorf, verblijf in prima middenklasse hotels inclusief ontbijt, rondreis per comfortabele touringcar én Nederlandssprekende reisleiding. Elders tot wel 698... Prijzen en informatie Zie www.stipreizen.nl/itrfd 5-12-19-26 september j 499 13-10-17 oktober 499 donderdag 10 mei 2012 ZIERIKZEE - De provincie betaalt dit seizoen bijna 40.000 euro mee aan de Toeristenpas Schou- wen-Duiveland. Met die pas kunnen toeristen gra tis met de bus op heel Schou- wen-Duiveland. Met de jaarlijkse extra bijdrage van de provincie kunnen toeristen ook gratis reizen naar Goes, Middelburg en Noord-Beveland. Niet alle ondernemers op Schou- wen-Duiveland zijn hier blij mee. De subsidie van de provincie zou toeristen aanmoedigen het eiland te verlaten. Ook politiek ligt de pas gevoelig. Alertl-raadslid Jos Beije noemt het niet te verteren dat toe risten gratis reizen terwijl inwo ners met een fysieke beperking en een laag inkomen moeten betalen voor het gebruik van de Regiotaxi. Overigens moeten toeristen de pas kopen. Dag 1: Düsseldorf - Venetië - Gardameer/Udo di Jesoto U vliegt naar Venetië. Hiervandaan volgt de transfer naar het hotel in de omgeving van het Gardameer of Lido di Jesolo. Dag 2: Venetië Vandaag ontdekt u het wereldberoemde Venetië met de San Marco Kathedraal en het Dogenpaleis. Dag 3: Fiuggi Terme Een prachtig stadje met tegen heuvels gevestigde oude huisjes. Dag 4: Rome Deze imposante stad staat bekend om haar vele klassieke bezienswaardigheden, zoals Vaticaanstad en de St. Pieter, het Colosseum, het Forum Romanum en de Trevi-fonteinen. Dag 5: Rome Vandaag heeft u de tijd om Rome verder te ontdekken. Wandel door de sfeervolle kronkelende straatjes of geniet op één van de terrasjes op het schitterende Piazza Navona. Dag 6: Siena - San Gimignano - Montecatini Terme U maakt kennis met de Toscaanse plaatsen Siena en San Gimignano, twee steden met middeleeuwse allure. Dag 7: Florence Deze kunststad is de geboorteplaats van de Renaissance en karakteriseert zich door de vele kerken en paleizen. Dag 8: Florence - Venetië - Düsseldorf Vanuit Venetië vliegen we terug naar Düsseldorf. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De provincie en waterschap Scheldestromen heb ben overeenstemming bereikt over de komst van een onderhoudsweg op de dijk bij Sint-Annaland. Deze wordt niet toegankelijk voor fiet sers, hoewel dat een wens was van de gemeente. Het dijktraject Hollarepolder/Jo- anna Mariapolder wordt volgend jaar verbeterd. Het waterschap wil dan een permanente onderhouds weg aanleggen om reparaties en andere werkzaamheden in de toe komst gemakkelijk te kunnen uit voeren. De gemeente ziet zo'n on derhoudsweg uit toeristisch oog punt ook wel zitten. Mensen kun nen dan buitendijks fietsen. Ook de watersportvereniging Sint-An naland, de dorpsvereniging en de Natuurvereniging Tholen lieten de provincie weten dat ze om die re den graag een permanente onder houdsweg willen. De provincie wil echter dat de dijk groen blijft, omdat op die manier rekening wordt gehouden met de natuur in de aangrenzende Krab- benkreek. Met het waterschap is nu een soort compromis gesloten. Er komt een permanente onder houdsweg, maar die wordt afge werkt met grof open steenasfalt. Dit asfalt zal binnen drie jaar weer begroeid raken, zodat de dijk zijn groene karakter behoudt. Waterschapsbestuurder Guiljam van der Schelde is tevreden. „Deze onderhoudsweg zal onder alle weersomstandigheden door ons te gebruiken zijn. Dat was voor ons het belangrijkste. Het eerdere plan, waarbij we de tijdelijke onder houdsweg zouden bestrooien met zand om het daarna in te zaaien, gaf ons die garantie niet." De onderhoudsweg die er nu komt, is niet alleen goed begaan baar voor de medewerkers van het waterschap, maar ook voor voet gangers en ruiters. Fietsers kun nen er niet terecht. De wens van onder meer de gemeente gaat dus niet in vervulling. Wethouder Kees van Dis wilde gisteren niet reageren. Hij is nog maar kort op de hoogte van de recente ontwik kelingen en wil eerst met de ande re partijen overleggen voor hij met een reactie komt. Waterschapsbestuurder Van der Schelde zegt dat het schap en de provincie in 2006 hebben afgespro ken dat bepaalde dijken niet toe gankelijk worden voor fietsers. Die bij Sint-Annaland valt daaronder. „Aan die afspraak willen wij nu niet tornen. Wel zullen we bekij ken of we op deze locaties de bin- nendijkse fietsroutes kunnen ver beteren. Dat geldt dus ook voor Sint-Annaland. De provincie zal het schap een na- tuurvergunning verlenen voor de dakwerkzaamheden en dus ook voor de aanleg van de groene on derhoudsweg. Daartegen kan tot eind juni beroep worden aangete kend bij de Raad van State. KAPELLE - De Petrakerk van de ge reformeerde gemeente Kapelle, zet zaterdag 12 mei de deuren wagen wijd open voor een rommelmarkt, spelletjes, demonstraties en vooral een open dag om de grondig ver bouwde kerk te laten zien. Gedurende de hele dag zijn er con certen in de kerk en er wordt van- alles, ook te eten en te drinken, verkocht. Vaders die om een moederdagca deautje verlegen ziten, kunnen hun kinderen laten fotograferen. De brandweer en roofvogels de monstreren hun dagelijks werk en kinderen kunnen meerijden in een jeep of een paardenkar. De dag duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De Petrakerk is te vinden aan de Goesestraatweg in Kapelle. GOES De Jeugdbond van de Gereformeer de Gemeenten houdt zaterdag een koor- en samenzangavond in de Grote Kerk in Goes. Het Hollands Jongerenkoor en mannenkoor Et han werken mee. Ook Joost van Belzen, Mark Brandwijk en Willem Groenendijk laten zich horen. Aan vang 19.00 uur. Entree 7,50 euro. KORTGENE In dorpshuis De Pompweie in Kort- gene begint zaterdag 12 mei om 20.00 uur een benefietgala voor de stichting BARC. Die club vangt zwerfhonden en verwaarloosde beesten op op Bali. In Kortgene tre den The Dime, Lazarus en DJ Pa trick op. Er is ook* een grote loterij en een uitgebreid buffet. KATS - Chris van der Kraan uit Kats werd gisteren verrast tijdens de algeme ne ledenvergadering van de Dorpsgemeenschap Kats. Hij werd benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van der Kraan zet zich al jaren op vele fronten in voor de Noord-Bevelandse samenleving. Hij zat vele jaren in de gemeenteraad en de medezeggenschapsraad en ouderraad van de Prin ses Margrietschool. Momenteel is Van der Kraan voorzitter van het comité Toekomst haven Kats en van dorpshuis De Vriendschap. Bovendien is hij al sinds 1983 actief voor de Dorpsgemeenschap. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67