'Brede steun voor toerisme' 241 zeeland opknapbeurt Vernielers betalen voor in oostburg spiselvoorzieiiiiigeii 8 voor watertoren n Rob Duijm Zoveel campings hebben samen de SRT (Samenwerkende Recreatiebedrijven Tholen) opgericht. Het gaat om de campings Stavenisse, De Muie, Goris- hoek, De Pluimpot, De Zeester, De Hoeve, Kruytenburg en De Striene. donderdag 10 mei 2012 Thoien heeft de toerist veel te bieden, stelt voorzitter Rob Duijm van de Samenwerkende Recreatiebedrijven Tholen (SRT). Maar dan moeten toeristen die mooie plekjes wel weten te vin den. Daarom heeft de SRT geld bijeen gesprokkeld voor toeris tische bewegwijzering. door Rob Paardekam De Samenwerkende Re creatiebedrijven Tho len (SRT) werd in 2009 opgericht met als doel Tholen op de toeristische kaart te zetten. Acht campinghouders zijn bij het initiatief betrokken. Betere bewegwijzering naar de toe ristische bestemmingen in de ge meente was van begin af aan één van de doelen van de vereniging. „Daarom hebben we de afgelopen tijd alle toeristische locaties in beeld gebracht", zegt voorzitter Rob Duijm. „Het gaat om commer ciële bestemming als campings en horeca, maar ook om natuurgebie den, pontjes, stranden, musea, mo numenten en duiklocaties." De commerciële uitbaters betalen hun eigen bordjes, maar voor de andere bewegwijzering moest geld worden gevonden. Alle bordjes bij elkaar kosten ongeveer 20.000 eu ro. De SRT ging op zoek naar spon soren. De Rabobank gaf een bijdra ge en ook een veel bedrijven schonken geld. „Daar zijn we blij mee", zegt Duijm. „Wij willen dat het toerisme breed wordt gedra gen en hebben dus liever vijftig be drijven die 200 euro geven dan één ondernemer die 10.000 euro beschikbaar stelt." De eerste helft van de tientallen bruine bordjes (dat is de kleur die internationaal wordt aangehouden voor toeristische borden) wordt aan het eind van deze maand opge hangen. De rest volgt als het goed is nog vóór de zomer. Wat Duijm betreft komen ze er niet alleen voor toeristen. „Ook veel bewo ners van onze gemeente hebben een beperkt inzicht van alle mooie plekken die er zijn. Zij hebben er ook profijt van." De SRT is verder van plan om meer te gaan samen werken met andere onder nemers. Binnenkort wordt daar over gesproken met ondernemers verenigingen. „Zoals ik al zei, wil len wij dat het toerisme breed wordt gedragen", zegt Duijm. „Als een toerist bij de pomp of een an dere ondernemer vraagt wat er al lemaal te doen is, willen wij na tuurlijk het liefst dat er een klin kend verhaal komt over de vele mogelijkheden die Tholen biedt." Verder werken de samenwerkende campinghouders met de gemeente aan een integraal plan voor het toe risme. De meeste fracties in de ge meenteraad vinden ook dat er op dit terrein nog een hoop winst valt te boeken. www.eilandtholen.nl Natuurgebied de Pluimpot (midden) en de campings De Pluimpot en Go- rishoek (onderaan) zijn slechts een paar van de toeristische bestemmin gen waarnaar straks met borden wordt verwezen, foto Willem Mieras OOSTBURG - De watertoren in Oost burg krijgt volgend voorjaar een opknapbeurt. Ook werkt Johnny Beerens dan zijn kunstwerk De Bron (de waterdruppels) bij. Dat laat het Sluise B en W weten aan de gemeenteraad. Het college trok vorig najaar al 100.000 euro uit voor het schilde ren van de toren, die hier en daar zijn witte kleur begint te verlie zen. De gemeenteraad vond dat wel erg veel geld, zeker omdat de toren niet meer in eigendom is van de gemeente. Het kunstwerk is dat overigens wél. De raad gaf het college opdracht te zoeken naar medefinanciers. Dat gaat gebeuren, melden B en W. De eigenaren van de toren kun nen onderhoud niet betalen, maar mochten die het gebouw op korte termijn verkopen dan gaat er als nog een bedrag naar de gemeente. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Drie jongens die eind 2010 een halfpipe en een doel paal op het trapveld van Scherpe- nisse vernielden, draaien op voor de kosten van de reparatie. De halfpipe (een skatevoorzie- ning) werd destijds in brand gesto ken en de doelpaal werd doormid den gezaagd. Om een signaal af te geven, besloot de gemeente de speelvoorzieningen pas te repare ren, nadat de daders bekend wa ren en de kosten op hen konden worden verhaald. Jongerenwerkers van de gemeente hebben gesprekken aangeknoopt met jongeren die regelmatig op het trapveld verblijven. Naar aan leiding daarvan kwamen de yernie- lers in beeld. Twee jongeren ble ken de halfpipe in brand te heb ben gestoken, één jongere was ver antwoordelijk voor het afzagen van de doelpaal. De gemeente heeft aangifte ge daan bij de politie. Die heeft ze doorverwezen naar bureau Halt voor een taakstraf Vervolgens zijn met de daders en hun ouders af spraken gemaakt over de afhande ling. De jongeren zijn deze afspra ken nagekomen en zijn zich vol gens de gemeente bewust van het feit dat ze iets onaanvaardbaars hebben gedaan. Ze hebben hun ex cuses aangeboden aan de burge meester. De speelvoorzieningen zijn on langs door de gemeente gerepa reerd. Het herstel van de doelpaal kostte driehonderd euro, dat van de halfpipe liefst zesduizend euro. De gemeente doet bij vernielingen standaard aangifte bij de politie en probeert te achterhalen wie de da ders zijn. 'We hebben de afgelopen tijd alle toeristische locaties in de gemeente Tholen m beeld gebracht. Het gaat om commerciële bestemmingen als campings en horeca, maar ook om natuurgebieden, pontjes, stranden, mu sea, monumenten en duiklocaties.' VAN Ontyy+t V- UfcityU %ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66