Geen recreatie Yerseke Moer' Thuis live tv ook op je laptop en ti zee lan 23 Walk for the Roses herhaald Gastgezinnen gezocht Molen de Korenhalm grondig gerestaureerd Voorverkoop brugfestivals Sas begonnen Fanfare Sint Caecilia in Manhuistuinconcert Zesde Eye on Music sessie in La Strada Wandeling tussen Steenen Brug en Bult Regi van Driel toont in museumcafé bomen kpn winkel kpn.com 0800 0115 donderdag 10 mei 2012 SAS VAN GENT - De voorverkoop voor de Sasse popfestivals Hol lands onder de Brug (vrijdag 15 juni) en Rock around the Bridge (zaterdag 16 juni) is begonnen. Kaarten voor Hollands onder de Brug (met onder anderen Peter Beense en Vinzzent) kosten een tientje in de voorverkoop. Kaarten voor Rock around the Bridge (met the Hickey Under world en Daan als hoofdacts) gaan voor 15 euro over de toonbank. Een combikaart voor beide festi vals is voor 20 euro te koop. Kaar ten aan de kassa zijn 5 euro duur der. Voor alle informatie: www.ratb.nl door Lilian Dominions YERSEKE - De provincie Zeeland vindt het geen goed idee dat de ge meente Reimerswaal recreatie in en om de Yerseke Moer wil stimu leren. Dat stellen Gedeputeerde Staten (GS) in een zienswijze op de structuurvisie Kernen en Bedrij venterreinen. „De historische landschapsstruc tuur van de Yerseke Moer is bepa lend voor de aanwezige natuur waarden. Het is een open en vogel rijk gebied waar weidevogels suc cesvol broeden, een van de weini ge gebieden van Zeeland. De Yerse ke Moer maakt onderdeel uit van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) en is aangewezen als Natu- ra 2000 gebied. Het gebied is trou- HEINKENSZAND - De eerste Hein- kenszandse wandelvierdaagse Walk for the Roses krijgt een ver- volg. Een kleine vijfhonderd wande laars deden aan de eerste editie van maandag 16 tot en met vrijdag 20 april mee. Dat is reden voor de organisatie ook volgend jaar een wandelvierdaagse te houden van 15 tot en met 19 april. De wandelaars steunden door deel name aan Walk for the Roses zo wel Kika als KWF Kankerbestrij- ding. Joy en Fleur Visch en Jens Moer dijk werden beloond met een ca deaubon, omdat ze het hoogste be drag aan sponsorgeld hadden bin nengehaald. Joy haalde 75,60 euro op, Fleur 124,40 euro en Jens maar liefst 216,30 euro. Zowel Kika als KWF Kankerbestrij ding kregen ieder een cheque van vijftienhonderd euro. De organisatie heeft waardering voor de deelnemers. Woensdaga vond, donderdagavond en vrijdaga vond viel de regen met bakken uit de hemel. „Petje af voor het door zettingsvermogen van alle lopers." De lopers namen vrijdagavond 20 april op een verregende Via Gladi- rosa hun medaille in ontvangst. wens toegankelijk met een wandel pad. Verstoring is daarom niet ge wenst", zo motiveren GS. Ook Rijkswaterstaat (RWS) meldt in een zienswijze een puntje van kritiek. Op een uitzichtpunt aan het einde van de Kanaalarm bij Hans weert ziet de gemeente ken nelijk mogelijkheden voor een ho- recavoorziening. „Hier varen on der meer schepen met gevaarlijke stoffen van en naar de sluizen. Wij vragen ons af hoe zich dat ver houdt met de externe veiligheid", schrijft RWS. De raad van de ge meente Reimerwaal discussieert dinsdagavond over de structuurvi sie Kernen en Bedrijventerreinen. De indieners van de zienswijzen zijn uitgenodigd een toelichting te geven op hun reactie. GOES De fanfare Sint Caecilia uit 's-Hee- renhoek verzorgt onder leiding van Judith van Boven op zondag 13 mei het koffieconcert in de Man- huistuin in Goes. Het gratis con cert begint om 12.00 uur. Bij slecht weer verhuist de fanfare naar de Grote Kerk. GOES In café La Strada aan de Sint Jacob: straat in Goes wordt vanavond de zesde akoestische Eye on Music Ses sion gehouden. Dit keer treden per cussionist Sander Elderkamp en gi tarist Wouter Verhelst (The Blue Clay) op. Aanvang 21.00 uur. door Frank van Cooten 'S-GRAVENPOLDER - Molen de Ko renhalm in 's-Gravenpolder ziet er weer uit als nieuw. Na een grondi ge restauratie wordt de molen mor gen feestelijk heropend. Het dak, de kozijnen en de elektra van het machinehok achter de mo len zijn vernieuwd. Ook de stalen raamkozijnen zijn grondig geres taureerd. In dit hok staat de elek tromotor die het koppel maalste nen onderin de molen aandrijft. Stichting Behoud Borselse Molens wil in de toekomst ook weer met deze stenen gaan malen. De bui tengevel van de molen is opnieuw GOES Het IVN houdt zondag de jaarlijkse bomenwandeling van de afdeling Zeeuwse Delta. Dit jaar voert de wandeling door Goes, over slechts een klein stukje vest. Tussen de Steenen Brug en de Bult staan veel bomen, waarover gidsen uitleg ge ven. Aanvang: 14.00 uur. GOES Kunstuitleen De Bevelanden expo seert van zondag 13 mei tot en met 2 juli tekeningen van Regi van Driel in het museumcafé van het Historisch Museum in Goes. Van Driel tekent vooral bomen, de oudste levende wezens op aarde. ingevoegd. Twaalfhonderd stenen zijn in verband met vorstschade voorzichtig uitgebikt en vervan gen. Diverse deuren en kozijnen zijn vervangen of gerestaureerd en er zijn 61 balkkoppen opgeknapt. De ze waren in verband met vochtpro- blemen of ouderdom ernstig aan getast. Waar nodig werden ook slechte vloerdelen vervangen. De molen kreeg ook een nieuwe start- balk, een nieuwe lange spruit en een nieuwe kruibok. De molen staat tevens weer keurig in de verf. De molen is zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur te bezichtigen tijdens de Nationale Molendag. HANSWEERT - Volksdansvereniging Scaldis uit Hansweert is op zoek naar gastgezinnen voor leden van binnen- en buitenlandse folklore- en muziekgroepen. De groepen zijn te gast op het Internationaal Folklorefestival dat van 27 juni tot en met 1 juli plaatsvindt. Op 30 juni is er in Hansweert een groot optreden van alle deelne mende groepen. Scaldis is voor de groepen uit Duitsland en Polen op zoek naar gastgezinnen. De dan sers, danseressen en muzikanten zijn tussen de 16 en 25 jaar oud en verblijven op Zuid-Beveland van woensdag 27 juni tot en met zon dag 1 juli. Gedurende deze vijf da gen maken ze kennis met de Zeeuwse cultuur. Elke dag hebben ze een vol programma met optre dens en bezoeken aan Zeeuwse be zienswaardigheden. Van de gastge zinnen wordt gevraagd te zorgen voor een slaapplaats, een goed ont bijt en op donderdag en vrijdag een avondmaaltijd. De andere maaltijden worden verzorgd door de organisatie. Informatie en opgave bij André Jansen, telefoon 0113-381967 of e-mail: info@scaldis.org. bij Alles-in-één Standaard voor 56,- /mnd' Interactieve TV kijken, op meerdere tv's/- laptop en tablet Supersnel internetten tot 40 Mbit/s Grail:-. SpoKfy Premium t.w.v. 10,- /rnnd 'Deze prijs geldt vanaf 25 juni 2012 voor AUes.-in-eén Standaard Interactieve TV, Internet en Bellen. Tot 25juni 2012 betaal je 55 Vraag de verkoper naar de voorwaarden én beschikbaarheid ofkijkopkpn.com. sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65