Interim directer stichting Nobego OV-kaart voor ROC-leerlingen Helft dorp wil behoud h b iobi s BEVELANDEN/THOLEN Openbaar-onderwijskoepel wil tijdelijke vervanger bij gesprekken over met sluiting bedreigde school Kattendijke almanak Plantje DONDERDAG 10 mei 2012 21 Als Ketelbink naar zee 22 en 23 door Luc Oggel GOES - Nobego, de koepel voor openbaar onderwijs in de gemeen ten Goes en Noord-Beveland, wil een tijdelijke vervanger aanstellen voor directeur Jos Ernst. Hij zit ziek thuis en het is niet bekend wanneer hij zijn werkzaamheden weer zal hervatten. Het feit dat Ernst thuis zit heeft niets te maken met de perikelen rondom basisschool de Katten- door Lilian Dominicus WAARDE - Er was eens een dorpje dat 'Meerwaarde' heette. Maar door dat de bibliotheekbus zou verdwij nen, zou het dorpje 'Minderwaarde' worden....! Met deze regels betraden Jorrinda Schrijver (11), verkleed als boek, en Tim van Iwaarden (10), in pro fessor-outfit, gistermiddag het werkvertrek van burgemeester Jan Huisman in het gemeentehuis in Kruiningen. En daarna overhandig den ze hem een lijst met ruim 530 handtekeningen: het halve dorp. De inwoners betreuren het besluit van de gemeenteraad om de biblio- servicebus uit het dorp te halen. Door het nieuwe bibliotheekbe leid van de gemeente Reimerswaal blijven er twee vestigingen over in Yerseke en Krabbendijke, de rest van de kernen krijgt zogenaamde plug-ins, een soort van digitale lo ketten waar mensen boeken kun nen halen en brengen. Huisman erkende dat hij zelf ook niet goed weet wat een plug-in nu precies in houdt. Hij beloofde Jorrinda en Tim, die begeleid werden door Sandrina van Iwaarden, namens de dorpsraad en Elise Schrijver, ini tiatiefneemster van de handteke ningactie, met de raad te zullen praten. www.pzc.nl/video schulp in Kattendijke, zegt voorzit ter Arno van Trigt van het Nobe- go-bestuur. Het bestuur is voorne mens om het Goese college van burgemeester en wethouders te ad viseren de school te sluiten we gens het te geringe aantal Teerlin gen, waardoor de onderwijskwali teit volgens het bestuur niet meer kan worden gewaarborgd. Tijdens een bijeenkomst met ouders kreeg het bestuur vorige maand een stortvloed aan kritiek over zich heen, met name wat be treft communicatie. Ook stelde de medezeggenschapsraad van de school dat Nobego zich op achter haalde informatie baseert om de school te sluiten. Daarom is afge sproken dat beide partijen met el kaar om de tafel gaan om cijfers naast elkaar te leggen. „Maar daar willen we wel graag een inte rim-directeur bij hebben", zegt Van Trigt. Volgens hem liggen 'de mogelijkheden altijd open', al blijft hij sceptisch over het even tueel openhouden van De Katten- schulp. „De ondergrens ligt in Goes in principe op 90 leerlingen per school en dat wordt wel eens vergeten. Door de gemiddelde schoolgrootte te nemen kom je daar nog aan, maar door de krimp gaan we dat straks ook niet meer halen." Van Trigt spreekt van een lastige dicussie, waar meedere kanten aan zitten. „Er komen zes nieuwe wo ningen bij in Kattendijke, dat is na tuurlijk mooi. Maar misschien ko men er wel weer acht leegstaande bij. Bovendien is het zo dat dertig procent van de kinderen in Katten dijke niet naar de Kattenschulp gaat, maar naar andere scholen in de regio. Ook hoor ik dat mensen het wel begrijpen dat zo'n kleine school niet in stand is te houden, maar dat komt niet in de krant." Van Trigt zegt het wel te betreu ren dat de leegloop van De Katten schulp door alle commotie nu wel licht is versneld. Binnenkort wor den gesprekken gevoerd met de in terim-kandidaten. 'Levend boek' Jorrinda Schrijver (11) zamelt handtekeningen in voor behoud van de bibliobus in Waarde. archieffoto Willem Mieras (Koninginnedag 2012) "'t\ 7 - vMmmamBsmmwm wsswmmmmm Tip? redactie@pzc.nl HULST - Drie Husterse fracties wil len 16- en 17-jarige leerlingen van het Regionaal Opleidingen Cen trum (ROC) aan gratis openbaar vervoer helpen. De drie partijen komen daarvoor volgende week dinsdagavond met een motie in de gemeenteraad. De noodzaak om 'de jongste stu denten in het middelbaar beroeps onderwijs tegemoet te komen is sterk toegenomen, vinden SP, Jos van Eek en Progressief Hulst. De twee ROC's in Zeeland zijn im mers per 1 januari gefuseerd, waar door ook opleidingen worden ge concentreerd. Leerlingen zullen meer moeten reizen en dat kan voor 16- en 17-j'arigen behoorlijk in de papieren lopen, omdat zij nog geen recht hebben op een 'gratis' ov-jaarkaart voor studenten. Een poging om gratis openbaar vervoer te regelen voor 16- en 17-ja rigen is eerder, november vorig jaar, gesneuveld in Provinciale Sta ten. Een meerderheid beperkte zich tot een oproep aan de minis ters om ook een ov-kaart in te voe ren voor ROC-leerlingen. Die Zeeuwse werkt al heel wat jaren als caissière bij een groot tuincen trum, waar ze nagenoeg alles van de verkoopbare flora en fauna af weet. Nu het seizoen langzaamaan op gang komt, wilde een klant haar tuin opfeuren met plantjes voor bui ten. Viooltjes, wat bollen in'pot en, vooruit, ook een vergeet-me-nietje. Die kon immers ook mooi buiten staan. De behulpzame kassamede werkster zag al vlot dat de mevrouw - ze was op defiets - dat alles nooit makkelijk mee kon nemen en gaf haar een tasje mee, extra stevig. Na een welgemeend 'tot ziens' stapte de vrouw naar buiten, richting haar Gazelle. In haar ooghoeken zag de caissière dat de vrouw wat had laten staan. Het vergeet-me-nietje...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63