Inwoners komen Moedermaggratis Kinderfilm in gemeente te hulp zeeland 125 Alert! tegen megastallen prachtige 8-daagse rondreis Italië VOL s VOL! Opknapbeurt voor watertoren in Oostburg Moeder mag gratis Kinderfilm in mee op fiets-voetveer jeugdsoos Big S Zesde Eye on Music sessie in La Strada Regi van Driel toont in museumcafé bomen donderdag 10 mei 2Ö12 inclusief vliegreis, vervoer en hotels met ontbijt (Venetië Topreis voor een topprijs! Ontdek nu alle hoogtepunten van Italië in één reis! U maakt o.a. kennis met wereldberoemde steden als Rome, Florence, Venetië en Siena. Inbegrepen zi)n de vliegreis vanaf Düsseldorf, verblijf in prima middenklasse hotels inclusief ontbijt, rondreis per comfortabele touringcar én Nederlandssprekende reisleiding. Elders tot wel 698... Prijzen en informatie Zie www.stipreizen.nl/itrfd 5-12-19-26 september 499 13-10-17 oktober 499 mmmmzwmmmmmmmmmmmwmmm OOSTBURG - De watertoren in Oost burg krijgt volgend voorjaar een opknapbeurt. Ook werkt Johnny Beerens dan zijn kunstwerk De Bron (de waterdruppels) bij. Het college van B en W van de ge meente Sluis trok vorig najaar al 100.000 euro uit voor het schilde ren van de toren. De gemeente raad vond dat wel erg veel geld, ze ker omdat de toren niet meer in ei gendom is van de gemeente. Het kunstwerk is dat overigens wél. De raad gaf het college opdracht te zoeken naar medefmanciers. Dat gaat gebeuren, melden B en W. Als het pand verkocht wordt, krijgt de gemeente een bedrag. VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE Veolia Transport Fast Ferries houdt komend weekend een moe derdagactie. Moeders die zich met zoon of dochter melden, krijgt op moederdag én de dag ervoor een gratis retourticket voor de over tocht over de Westerschelde. Dienstregeling: www.fastferries.nl GOES In café La Strada aan de Sint Jacob- straat in Goes wordt vanavond de zesde akoestische Eye on Music Ses sion gehouden. Dit keer treden per cussionist Sander Elderkamp en gi tarist Wouter Verhelst (The Blue Clay) op. Aanvang 21.00 uur. De film 'Paniek op de Prairie' wordt zaterdag vertoond in Big-S in Burgh-Haamstede. Vanaf 13.00 uur kunnen de kinde ren aanschuiven. De toegang is twee euro, inclusief drinken en wat lekkers. Ouders kunnen bij de kinderen blijven. GOES Kunstuitleen De Bevelanden expo seert van zondag 13 mei tot en met 2 juli tekeningen van Regi van Driel in het museumcafé van het Historisch Museum in Goes. Van Driel tekent vooral bomen, de oudste levende wezens op aarde. de kans te geven hun veestapel uit te breiden. Het CDA kreeg steun van PvdA, GroenLinks en D66: niet genoeg voor een meerder heid. Alert! kreeg in tweede ter mijn geen kans een standpunt uit te spreken. De tegenstem van Be- ije had ook geen verschil gemaakt. Dag 1: Düsseldorf - Venetië - Gardameer/Lido di Jesolo U vliegt naar Venetië. Hiervandaan volgt de transfer naar het hotel in de omgeving van hetGardameerof Lido di Jesolo. Dag 2: Venetië Vandaag ontdekt u het wereldberoemde Venetië met de San Marco Kathedraal en het Dogenpaleis. Dag 3: Fïuggi Terme Een prachtig stadje met tegen heuvels gevestigde oude huisjes. Dag 4: Rome Deze imposante stad staat bekend om haar vele klassieke bezienswaardigheden, zoals Vaticaanstad en de St. Pieter, het Colosseum, het Forum Romanum en deTrevi-fonteinen. Dag 5: Rome Vandaag heeft u de tijd om Rome verder te ontdekken. Wandel door de sfeervolle kronkelende straatjes of geniet op één van de terrasjes op het schitterende Piazza Navona. Dag 6: Siena - San Gimignano - Montecatini Terme U maakt kennis met de Toscaanse plaatsen Siena en San Gimignano, twee steden met middeleeuwse allure. Dag T' Florence Deze kunststad is de geboorteplaats van de Renaissance en karakteriseert zich door de vele kerken en paleizen. Dag 8: Florence - Venetië - Düsseldorf Vanuit Venetië vliegen we terug naar Düsseldorf. door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners van Mid delburg komen de gemeente te hulp zodat er minder bezuinigd moet worden op het onderhoud van het openbaar groen. Buurtbewoners gaan zelf de rozen perken aan de Nieuwe Oosterse- straat en het Molenwater onder houden. Ook het groengebied ach ter het Zeeuws Archief aan de Brouwerijpoortgang en twee dek schuiten in de binnengrachten worden geadopteerd zodat de ge meente niet meer voor het onder houd hoeft te zorgen. Het burgerinitiatief levert de ge meente een besparing op jaarbasis op van 11.700 euro. De Middelburgse beleidsambte naar Ad van der Pas is zeer blij met het initiatief vanuit de bewo ners. Het aantal adopties noemde hij ook 'boven verwachting'. Hij gaf woensdag aan dat hij heel blij is dat er bewoners zijn die niet al leen achterover leunen en klagen over het gevoerde beleid van de ge meente, maar bereid zijn zelf wat te doen. „Het zijn mensen die bereid zijn energie te steken in hun buurt. Dat is prachtig." Volgens hem kun nen bewoners nog steeds bij de ge meente aankloppen als ze ook be reid zijn om stukken groen te adopteren. De Middelburgse ambtenaar liet ook weten dat de gemeente de buurtbewoners ruim een half jaar de tijd geeft om te bewijzen dat ze het onderhoud aankunnen en het op de juiste wijze uitvoeren. De twee dekschuiten in de binnen grachten worden volgens hem on derhouden door groenbedrijven. Van der Pas weet nog niet of die bedrijven als tegenprestatie willen dat hun naam wordt vermeld op die schuiten. Hij kon ook nog niet aangeven of de gemeente zoiets zal toestaan. „Daar moeten we nog over overleggen." Wel liet hij weten dat hij verwacht dat de groenbedrijven op de een of ande re manier een tegenprestatie wil len voor hun inzet De beleidsambtenaar gaf ook aan dat dankzij het burgerinitiatief de heggen langs de binnengrachten niet verdwijnen. Aanvankelijk was de gemeente van plan, om in het kader van de bezuinigingen, die heggen te rooien. Daar is veel ver zet tegen gekomen omdat die heg gen ook dienen als een afscheiding tussen openbare weg en gracht zo dat spelende kinderen minder makkelijk in het water vallen. ZIERIKZEE - Alert! is tegen uitbrei ding van veehouderijen op Schou wen-Du iveland. Raadslid Jos Beije zegt dit naar aanleiding van de ver gadering van de raadscommissie maandag. Tijdens de eerste discus sietermijn verklaarde het CDA zich tegen het voorstel veeboeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61