is van de baan Huishoudtoets Thuis live 22 zeeland Provincie betaalt mee aan pas Gemeente waarschuwt instellingen nog 1 keer Schouwen schort maatregel bijstand op monteur Arjoan Icpn winkel I kpn.com j 0800 0115 MEEST GELEZEN 1.Boer Noordwelle tegen fietstunnel 2.Bedrijfsbus in Zierikzee gestolen 3.Aardbeien voor bewoners Cornelia ZIERIKZEE - De provincie betaalt dit seizoen bijna 40.000 euro mee aan de Toeristenpas Schou- wen-Duiveland. Met die pas kunnen toeristen gra tis met de bus op Schouwen-Dui- veland.'Met de jaarlijkse.extra bij drage van de provincie kunnen toeristen ook gratis reizen naar Goes, Middelburg en Noord-Beve land. Niet alle ondernemers op Schou- wen-Duiveland zijn hier blij mee. De subsidie zou toeristen aanmoe digen het eiland te verlaten. Ook politiek ligt de pas gevoelig. Alertl-raadslid Jos Beije noemt het niet te verteren dat toeristen gratis reizen terwijl inwoners met een fy sieke beperking en een laag inko men moeten betalen voor gebruik van de Regiotaxi. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De vraag is nog niet ge steld of wethouder Gilles Houteka mer geeft het antwoord al: „Juist dinsdagochtend is in het college besloten deze toets op te schor ten." Houtekamer heeft het over de huishoudinkomenstoets die per 1 juli voor bijstandsgerechtig den zou worden ingevoerd. De Kunduz-coalitie in Den Haag wil een aantal bezuinigingen terug draaien, waaronder deze bijstands maatregel. Die houdt in dat voor het bepalen of iemand recht heeft óp bijstand alle inkomens binnen een huishouden meetellen. Kinde ren met werk of spaargeld kunnen er dan voor zorgen dat een ouder het recht op bijstand verliest. Op Schouwen-Duiveland zou het om ruim negentig huishoudens gaan. In de Tweede Kamer lijkt geen meerderheid meer te bestaan voor de toets. Het ministerie van Socia le Zaken heeft al laten weten be grip te hebben voor gemeenten die de voorbereidingen voor invoe ring van de huishoudtoets 'even opschorten'. „En dat is precies wat wij doen", zegt Houtekamer. Nieuwe bijstandsaanvragen wor den sinds januari getoetst op het huishoudinkomen. Het kabinet Rutte wilde de bestaande uitkerin gen (dus van vóór 1 januari) vanaf 1 juli laten toetsen. Die maatregel is nu opgeschort. Na de verkiezin gen van 12 september zal blijken of het nieuwe kabinet de toets af schaft of alsnog doorvoert. De huishoudtoets maakt deel uit van de wet Werken naar Vermogen, die ook grote gevolgen heeft voor sociale werkplaatsen als De Zuid hoek. Eind april besloten de vier grote gemeenten al de inkomenstoets op te schorten. Begin mei volgden de drie gemeenten op Walcheren en de gemeente Goes. Schou wen-Duiveland schaart zich nu ook in dit rijtje. Houtekamer maakt er geen ge heim van dat hij sommige, door het kabinet opgelegde maatrege len, met tegenzin uitvoert. „Dit treft ook kinderen die hun vader en moeder onderhouden en gezin nen met gehandicapte kinderen", zei hij eerder over de huishoud toets. Als onbedoeld bijeffect van de maatregel noemde Houtekamer de situatie dat kinderen moeten opdraaien voor de schulden die hun ouders hebben gemaakt. Het kabinet Rutte was kort voor de val bezig met een bezuiniging op de zorg voor verstandelijk ge handicapten. Gemeenten zouden mensen met een ICf van tussen 70 en 85 punten aan het werk moe ten helpen. De 'IQ;toets' zoals Houtekamer het omschreef „Er wordt in Den Haag wat over de schutting gekieperd", verzuchtte de SGP-wethouder. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto donderdag 10 mei 2012 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Vijf (culturele en wel- zijns-) organisaties op Schou wen-Duiveland krijgen een brief van de gemeente. Daarin staat, vrij vertaald, dat ze de jaarlijkse subsi die voortaan op hun buik kunnen schrijven als die niet vóór 1 april wordt aangevraagd. Het gaat om de stichting Brogum, theaterpróductiehuis Zeelandia, zangvereniging VZOS, stichting Pa- lazolli en het opvoedbureau van de GGD. Voor een budgetsubsidie komen bij de gemeentelijke afdeling Sa menleving jaarlijks ongeveer hon derd verzoeken binnen. Op 23 maart - een week voor de vervalda tum- hadden zeventig verenigin gen en organisaties nog geen subsi dieverzoek ingediend. Na een laat ste herinnering deden de meeste clubs dit alsnog, of dienden een verzoek tot uitstel in. De vijf ge noemde organisaties deden dit niet en zouden - zo melden de ambtenaren - niet meer behan deld hoeven te worden. „Gelet op gevoeligheden in de sa menleving, stel ik voor alsnog de te laat ingediende verzoeken in be handeling te nemen", staat echter verderop in het ambtelijk advies aan B en W. Dit geldt echter niet voor de Oran jevereniging Zierikzee. Deze orga nisatie diende ook na de laatste herinnering geen verzoek in. In het door B en W inmiddels vastge stelde advies staat dat een even- meel nu nog binnenkomend ver zoek buiten behandeling blijft. Gemeentelijke budgetsubsidies moeten uiterlijk op 1 april van het jaar voorafgaand aan het subsidie jaar worden ingediend. bij Alles-in-één Standaard voor 56,- /mnd' Interactieve IV. kijken op meerdere tv's, laptop en tablet Supersnel internetten tot 40 Mbit/s Gratis SpoHfij Premium t.w.v. 10,- /mnd Ad Leijdekkers was een voorvechter van het gebruik van streektaal. Voor de Zierikzeesche Nieuwsbode ver zorgde hij jarenlang 't Zêêuwse Oekje onder het pseu doniem Arjoan. De verhaaltjes werden gepubliceerd in het dialect van Zierikzee Deze prijs geldt vanaf 25 juni 2012 voor Alles-in-één Standaard met Interactieve TV, Internet en Bellen. Tot 25 juni 2012 betaal je 55,- /'mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid 0fk.ijlc9pkpn.com. yn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58