321 sport 45.000 'W Hulst heeft bestaansrecht' Biljartend Kapelle op eigen benen Chantal Walhout naar IK judo donderdag 10 mei 2012 W Hulst heeft al 45.000 euro aan sponsoring binnengehaald. 'We horen heel vaak dat vooral senioren in Hulst en omstreken om diverse redenen graag op zaterdag willen voetballen. Wij willen hun die gelegenheid bieden." Fons de Wilde, initiatiefnemer van een nieuwe Hulsterse voetbalclub door René van Stee HULST - In een tijd waarin voetbal clubs fuseren of toenadering zoe ken voor samenwerking op tech nisch vlak of de bemensing van (jeugd)elftallen, bewandelen Ge rard Minck uit Zaamslag en Fons de Wilde uit Hulst een geheel an dere weg. Samen met vijf andere voetbalfanaten willen zij een zater dagclub oprichten in Hulst. „Zo op het eerste gezicht een wild plan, maar daarom niet minder realistisch en wenselijk", zegt Min ck daarover. Aangezien het zaterdagvoetbal een opmars ten koste van het zondag voetbal maakt, is het volgens de initiatiefnemers hoog tijd dat er ook in Oost-Zeeuws-Vlaanderen een zaterdagclub komt. Die moet W Hulst gaan heten. De Wilde: „We horen heel vaak dat vooral se nioren in Hulst en omstreken om diverse redenen graag op zaterdag willen voetballen. Wij willen hun die gelegenheid bieden. Echte alter natieven zijn er in de buurt ook nauwelijks." Minck voegt er aan toe dat W Hulst nadrukkelijk geen concur rent van HW'24 wenst te worden. „Integendeel. Het bijt elkaar niet. We vissen uit een andere vijver. Er is volop potentie. We zouden nu al een seniorenteam en drie jeugd- teams, een minimale eis voor nieu we clubs vanuit de KNVB, hebben kunnen inschrijven. Verder zit een club zoals HW'24 aan zijn gren zen, ook qua accommodatie en de belastbaarheid van de velden." Het duo bezweert dat de plannen rond W Hulst niets te maken heb ben met de perikelen bij HW'24, waaraan Minck en De Wilde als respectievelijk jeugd voorzitter en accommodatievrijwilliger alsmede assistent-scheidsrechter verbon den waren. De Hulster zondagclub verkeerde recentelijk in een be stuurscrisis. Daaruit trok het duo, net als diverse bestuursleden en een aanzienlijk aantal vrijwilligers, zijn conclusies. Minck: „Die toe standen hebben we allang achter ons gelaten. Sterker, onze plannen dateren al van juli vorig jaar. Maar ik ontken niet dat al het gedoe ons strijdbaarder heeft gemaakt." Voor de oprichting van W Hulst, met als clubkleuren bordeaux-rood/lichtblauw -en als logo een afbeelding van Reinaert de Vos, ligt er al een door Minck geschreven verenigingshandboek klaar. In korte tijd is er 45.000 eu ro aan sponsoring toegezegd. Ook is er een bouwbedrijf gevonden dat de bouw van een nieuwe ac commodatie in Hulst voor zijn re kening wil nemen. De nieuwe voetbalvereniging moet een 'ande re club' worden. Zo wordt bij de bouw van het nieuwe complex re kening gehouden met de meest duurzame technieken die voorhan den zijn. Verder komt er uitge breid aandacht voor gehandicap tensport, mogelijkheden voor an dere (sport)verenigingen om ge bruik te maken van de nieuwe ac commodatie, buitenschoolse op vang en medische verzorging op het terrein zelf. De plannen zijn al gepresenteerd bij de gemeente Hulst. Sportwet houder Frank van Driessche noem de die goed voorbereid en sympa thiek, maar tegelijkertijd niet realis tisch. Met name het prijskaartje van zo'n miljoen euro dat hangt aan de aanleg van een nieuwe ac commodatie - drie velden (waar van twee semi-kunstgras), clubge door Joop van den Oudenhoven KAPELLE/SLUISKIL - De zware eco nomische omstandigheden in het bedrijfsleven en daardoor ook bij de sponsoring van onder meer de biljartsport heeft Stichting Drie bandenpromotie Zeeland tot het besef doen komen dat het aanstu ren van twee teams in de eredivi sie niet meer te doen is. Meerten Dallinga, voorzitter van de SDZ: „We hebben in goed over leg met alle betrokkenen zoals de eigenaren van Dorpshuis De Vroone, de thuishaven van Mar tens Cleaning, besloten een split sing aan te brengen in de verant woordelijkheden ten aanzien van de diverse teams. Dit betekent dat wij de organisatorische en finan ciële last van een tweede eredivi sieteam als dat van Martens Cleaning overdragen aan een nieuw te vormen stichting." Dinsdag vond bij Notaris Sarneel in Kapelle de oprichting plaats van deze stichting die de naam draagt 'Biljarten in Zeeland', kortweg BIZ. Voorzitter van deze stichting is Jaap van Wieringen, woonach tig in Yerseke. De SDZ blijft in sa menwerking met de nieuwe stich ting verantwoordelijk voor de orga nisatie van de play-offs en de Mas ters én het reilen en zeilen van de teams van Frans Bevers (eredivi sie), Garage Verbrugge Hyundai (eerste divisie) en Polka Print (tweede divisie) in Sluiskil en richt zich des te meer op het jeugd beleid. Clinics voor scholieren en de organisatie van toernooien voor de jeugd vormen hierin de speerpunten. De play-offs van de driebanden competitie op 1, 2 en 3 juni en de Masters in januari blijven gehou den worden in Dorpshuis De Vroone. Ook het jaarlijkse Biljart Event in augustus wordt hier weer gehouden. Voorzitter Jaap van Wieringen: „De beheerders van De Vroone kunnen nu hun eigen koers bepalen en zullen dat ook ze ker doen. Er worden al voorberei dingen getroffen voor het installe ren van het Futurescore bordensys teem en een laser trainingssys teem van My Web Sport. Er ko men twee matchtafels bij waar door meerdere teams onderdak kunnen vinden in De Vroone." bouw en kleedlokalen - is, los van de beschikbaarheid van een ter rein, voor het college van B en W een brug te ver. Ook past het stre ven van W Hulst niet binnen de subsidieregels van de gemeente. „Daarin staat dat in dergelijke si tuaties moet worden bekeken of er aansluiting gevonden kan worden bij bestaande clubs. En dan lijkt de situatie me glashelder. Er zijn in onze gemeente voldoende vereni gingen waar kan worden gevoet bald", stelt Van Driessche. Het ar gument dat het in het geval van W Hulst om ,een zaterdagclub gaat, overtuigt de wethouder even min. „Dan zie ik voor de jeugd geen problemen. Want die speelt al op zaterdag. Er zijn ook vereni BASKETBAL New York. NBA. Play-offs, eerste ronde (best-of-seven). Eastern Conference. Indiana Pacers - Orlando Magic 105-87. Eind stand: 4-1. Atlanta Hawks - Boston Celtics 87-86. Stand: 2-3. Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 77-69. Stand: 2-3. Western Conferen ce. Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 99-102. Stand: 3-2. WIELRENNEN Ronde van Italië. Vierde etappe, Verona - Verona (ploegentijdrit): 1. Carmin 33,2 km in 37.04, 2. Katoesja 0.05, 3. Astana 0.22, 4. Saxo Bank, 5. Omega Pharma 0.24, 6. GreenEd- ge 0.25, 7. Liquigas 0.26, 8. RadioShack 0.28, 9. Sky 0.30, 10. BMC 0.31,15. Rabobank 1.01, 17. Vacansoleil 1.10. Algemeen klassement: 1. Navardauskas (Lit) 10.01.53, 2. Farrar (VSt) 0.10, 3. Hunter (ZAf), 4. Hesjedal (Can) 0.11, 5. Phinney (VSt) 0.13, 6. Boaro (Ita) 0.19, 7. Thomas (GBr) 0.21, 8. Rosseler (Bel) 0.25, 9. Vandevelde (VSt) 0.26, 10. Rodriguez (Spa) 0.30, 26. Kreuziger (Tsj) 0.40, 33. Basso (Ita.) 0.47, 68. Frank Schleck (Lux) 1.09, 83. Cunego (Ita) 1.19, 71. Clement 1.11, 85. Scarponi (Ita) 1.22, 96. Slagter 1.34, 103. Bulgac 1.39, 193. Leezer 9.48, 194. Kei zer 10.47, 196. Bos 11.35, 198. Van Winden 14.14. gingen in de streek waar senioren op zaterdag spelen. Steek daar je licht eens op, zou ik zeggen. En wellicht zijn er kleinere clubs die de komst van een zaterdagtak van harte zouden toejuichen." De opstelling van de gemeente Hulst biedt weinig hoop voor W Hulst. De Wilde noemt die weinig realistisch. „Op de manier zoals wij het voor ogen hebben, is het onmogelijk om in te trekken bij een andere club." De initiatiefnemers geven niet op. Minck: „We zijn er rots vast van overtuigd dat onze plan nen levensvatbaar zijn. Desnoods zorgen we zelf voor dat miljoen en een terrein voor een nieuwe ac commodatie." MIDDELBURG - De JBN heeft woens dagavond via bondscoach Veroni- que Akkermans laten weten dat de veertienjarige Chantal Walhout uit Stavenisse is geselecteerd voor het EK judo onder 17 jaar. Het EK vindt van 22 tot en met 24 juni plaats in Bar in Montenegro. De judoka van JudoGoes, die uit komt in de klasse tot 70 kilogram, heeft op basis van vier podium plaatsen in de zes verplichte meet momenten laten zien dat zij de beste judoka van Nederland is in deze klasse. Haar derde Nederland se titel op rij en bronzen medaille op de European Cup in Berlijn van afgelopen zondag gaven de JBN voldoende aanknopingspun ten om haar te selecteren. Gerard Minck (links) en Fons de Wilde willen met vijf andere voetbalfanaten een zaterdagvoetbalvereniging in Hulst oprichten. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48