sport 131 Harmes mikt op een tijd onder de 2.30 uur Na-inschrijven is nog mogelijk Aflossingsmarathon Parkoers marathon belangrijk onderdeel ligt er redelijk bij Laatste marathon voor Marlon Roels Stuur uw foto's van de marathon Veel vragen voor organisaties marathon Op zoek naar topatleten donderdag 10 mei 2012 Alwin Vermeulen (Kwadendamme) 2.44.21 Achtste marathon (5 km) jr.) Start en finish: Markt, Terneuzen Harkt, Hulst Tijd: 12.00 uur zen Kwart marathon (10 km) jr.) Start en finish: Markt, Terneuzen Terneuzen Tijd: 12.00 uur Felix Binicewicz bron Marathonzvl.com aantal deelnemers 2011 2010 2009 1146 875 711 TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN - Wie komende zater dag nog mee wil doen, kan zich in Hulst nog na-inschrijven. Hardlo pers kunnen zich melden bij het wedstrijdsecretariaat in Restaurant Het Bonte Hert aan de Grote Markt in Hulst waar nog startnum mers klaarliggen. Deelname kost 35 euro. Ook voor de afwachtingslopen in Terneuzen over vijf en tien kilome ter kan nog worden ingeschreven. Wie daar aan mee wil doen, moet zich melden in de tent op de Markt in Terneuzen. Het startgeld voor deze onderdelen bedraagt vijf euro. Ook aan de jeugd is gedacht. De jongste lopertjes kunnen mee doen aan de Kika Kidsrun. Er kan in Hulst en Terneuzen worden ge lopen. De opbrengst van deze loop gaat naar Kinderen Kanker- vrij. Inschrijven voor de estafettemara thon is niet meer mogelijk. Bij de aflossingsmarathon van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen staan zaterdag in Hulst 113 teams van maximaal vier personen aan de start. Daarmee is dit onderdeel met dik vierhonderd lopers en loopsters bijna net zo groot als het hoofdnummer. Voor de marathon zelf hebben zich 464 atleten en atle tes ingeschreven. Vorig jaar wer den 361 deelnemers geklasseerd. TERNEUZEN Marlon Roels stopt na de editie van zaterdag als voorzitter van het organisatiecomité. De Terneuzenaar is sinds het begin betrokken bij de organisatie van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Roels is zelf ook een fervent hardlo per. Ook komende zaterdag loopt hij zelf mee. De overvloedige regenval van de laatste weken heeft niet al te veel negatieve gevolgen gehad voor de toestand waarin het parkoers van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen verkeert. Op de onverharde gedeel ten in de Steense en Clingse Bos sen, langs de Axelse Kreek en op het Eiland van Meijer bij Spui moe ten de lopers uiteraard rekening houden met (grote) plassen. TERNEUZEN De PZC roept mensen op om zater dag foto's in te sturen die te maken hebben met de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Plaats uw fo to's in een album op de site www.pzc.nl/foto. De mooiste en leukste foto's krijgen op maandag een plaatsje in de krant. Vermeld bij uw foto uw naam. door René van Stee en Maurice Steketee MIDDELBURG - Erwin Harmes is za terdag de grootste Zeeuwse kans hebber in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. De dertigjari ge atleet uit Nieuw- en Sint Joos- land gaat voor een tijd onder de twee uur en dertig minuten. „Het is behoorlijk ambitieus, maar ik heb de afgelopen maanden dan ook erg hard getraind. Ik leg de lat hoog, want m'n persoonlijk record staat op dit moment op 2.53 uur, gelopen vorig jaar in de Kustmara- thon. Maar met een tijd van '2.32 uur zou ik ook al tevreden zijn hoor", vertelt de atleet van Dyna mica. Harmes gaat zaterdag voor de winst, maar hij is niet helemaal ze ker van z'n zaak. „Het gerucht gaat dat Sébastièn Schletterer wel eens mee zou kunnen doen. Als dat zo is, dan is hij natuurlijk de grote fa voriet. Je kunt op de dag zelf ook nog inschrijven dus je weet nu nog niet wie er allemaal aan het vertrek staan. Ook met Bart Bleyae- rt hou ik rekening en er zijn vast nog andere sterke Belgen." Ook Marcel Mangnus houdt reke ning met een topklassering van Harmes. De atleet uit Hulst, te vens lid van de organisatie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen én Zeeuws atletiekwatcher, baseert die verwachting op prima resulta ten van de Waldienaar in het voor bije jaar. Mangnus: „Hij liep vorig jaar enkele knappe persoonlijke re cords, waaronder de tien kilome ter in 32.05 minuten en de vijftien kilometer in 49.56 minuten. Re cent won hij de 25 kilometer lange Scheldeloop in Terneuzen in één uur en 27 minuten. Ook in de Oos- terscheldeloop in Goes liep hij goed. Erwin deed daar één uur en negen minuten over de twintig ki lometer." Net als Har mes dicht Mangnus Bleyaert een favorietenrol toe. De inwoner van Knesselare zat .er tij dens de eerste editie in 2009 dicht bij, maar door vier sanitaire stops werd hij tweede achter Alwin Ver meulen. Zowel Vermeulen als Remy Vasseur, de winnaar van vo rig jaar, doet zaterdag niet mee. Vasseur richt zich dit jaar op de triatlon, zijn eerste sportliefde. Op 19 mei staat de Vlissinger aan de start van de prestigieuze Ironman van Lanzarote, waar hij op een top tienklassering mikt. Mangnus vlakt ook good old Sjaak Luteijn niet uit. De veteraan uit Oostburg (categorie H50) loopt nog altijd keihard. Een maand gele den won de West-Zeeuws-Vla- ming de 25 kilometer van Hulst on der zware omstandigheden in 1.34 uur. Luteijn liep nog nooit een ma rathon, maar besloot dit jaar in Zeeuws-Vlaanderen zijn debuut te maken. Mangnus: „Met al zijn er varing en met verschillende Neder landse weg- en crosstitels op zak, is hij een niet te onderschatten concurrent." Saskia Goole uit Kapelle zorgde vo rig jaar voor dubbel Zeeuws succes door met overmacht de vrouwen- wedstrijd te winnen. De Beveland- se staat (vooralsnog) niet op de startlijst. Leonie Ton uit Zierikzee, de winnares van 2010, doet zeker niet mee. Ze is zwanger. De Belgische ultraloopster Lara Klaassen wordt vaak genoemd als kanshebster. Zelf tempert ze de verwachtingen. „Ik ben geen favo riet, denk ik. Ik liep op 21 april een honderd-kilometerwedstrijd en daar herstel je niet zo maar van. De marathon is voor mij vooral een training voor de Sky Games, een soort wereldkampioenschap van zes loop- en fietsonderdelen in het hooggebergte. Ik zie de ma rathon als een heerlijke training sloop in een gezellige omgeving." De Zeeuwse inbreng moet vooral van Monique Allefs en Annette Heijman komen. Allefs stond in 2010 op het podium in een tijd die overall nog altijd de vierde tijd is. Annette Heijman werd vorig jaar vierde. De Belgische Sandra Robe- ijns, de nummer twee van vorig jaar, is eveneens present. Samen met de triatletes Marjolein Bil (een Utrechtse met Zeeuwse roots) en de Zeeuws-Vlaamse Elisa Rijk, die nog twijfelt over deelna me, zijn volgens Mangnus de be langrijkste podiumkandidates ge noemd. Als organisator van een marathon word je overspoeld met e-mails. Zo kreeg Lein Lievense voorafgaand aan de Kustmarathon de vraag van een deelnemer of ie onderlangs de duinen mocht lopen in plaats van eroverheen. De atleet in kwestie had last van hoogtevrees. Het ver zoek werd afgewezen. De deelnemers krijgen over het algemeen netjes een antwoord terug. Al leen de emails van atletenmakelaars blijven onbeantwoord. t evenveel aandacht verdient. Mounir Ouarid, Smail Saki en Mohammed el Kodda- chy. Stuk voor stuk atle ten die een toptijd in de benen (zouden) hebben. Ze hadden dit jaar zomaar aan de start kunnen staan van een van de Zeeuwse ma rathons. Via verschillende make laars werden ze aangeboden. Be dragen werden niet genoemd. De makelaars en atleten gaan steeds hetzelfde te werk, zo blijkt uit de e-mails die in het bezit zijn van deze krant. Ze sturen een be richt naar de organisatie, noemen namen en tijden en vragen vervol gens om contact op te nemen. Maar hoe betrouwbaar zijn ze? We pikken er drie namen uit. At leet Mohammed el Koddachy stuurt een e-mail waarin hij meldt dat hij een halve marathon heeft gelopen in 1.03,24 uur en een hele in 2.17,12 uur. We zijn benieuwd waar hij die heeft gelopen. Op google zijn slechts twee pagina's te vinden waarin zijn naam voor komt. In een wedstrijd over 10 ki lometer liep hij in 2009 een tijd van 35.37. Dat is zeker niet de top tijd waar we naar op zoek zijn. Van zijn snelle halve en hele mara thons is niets terug te vinden. Dan proberen we Mounir Ouarid. Hij heeft een profiel op de site Runnersworld, maar daar worden we niet veel wijzer van. Wel ko men we zijn naam tegen op de startlijst van de Lange Bergloop. Hij is er niet gefinisht of van start gegaan. Na lang zoeken vinden we wel een marathontijd van hem, maar indrukwekkend is die niet. Ook van Saki Smail zijn nauwe lijks op internet gegevens te vin den. We komen niet verder dan een Facebook-profiel en ongeveer hetzelfde briefje dat wij in ons be zit hebben, eveneens gestuurd naar een marathonorganisatie. Be nieuwd wie er op basis van deze gegevens deze 'snelle atleten' aan- foto Peter Nicolai trekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47