Tijdritbenen Keizer weigeren dienst sport 129 Robben alleen bij Oranje tegen Bayern Dagfondconcours Tours afgelast Bouwmeester zakt weg bij WK Laser Erik Pieters kiest voor operatie voet Hoogerland verkent bergen Tour de France Athletic Bilbao met veel eigen jeugd Atletico-spits Falcao viert zijn tweede treffer samen met ploeggenoot Adrian Lopez in de finale van de Europa League. Doelman Iraizoz ligt er verslagen bij. foto Petr Josek/AP door Edward Swier VERONA - Op voorhand had Jean-Paul van Poppel al gerede twijfel. Weliswaar telde Vacanso- leil-DCM de nodige tijdritspecialis ten, maar daarmee was een hoge klassering in de ploegentijdrit van de Giro geenszins gewaarborgd. Al was het maar omdat Martij n Kei zer, normaal gesproken één van de motoren, niet fris was. Maandag in Denemarken had de Groninger nog lang voorop gereden in eén vlucht, gisteren rond Verona wei gerden zijn benen dienst. „De vorm van de dag was er niet." Vacansoleil, nota bene met de no dige specialisten, werd gisteren uit eindelijk slechts zeventiende, op 1.10 minuten van het winnende Garmin-Barracuda. De Amerikaan se formatie leverde aan het eind van de middag ook de nieuwe ro- zé-truidrager, de Litouwer Ramu- nas Navardauskas. Taylor Phinney werd met BMC slechts tiende en raakte het leiderstricot kwijt. Ka- toesj a-ltopman Joaquin Rodriguez, kanshebber op de Giro-zege, was de grote winnaar met de tweede plaats. Rabobank eindigde net als Vacansoleil in de achterhoede: vijf tiende op 1.01. Maar met een team dat goeddeels is opgebouwd rond de sprinters Mark Renshaw en Theo Bos mocht ook niet meer dan dat verwacht worden. Dat Va cansoleil opnieuw achter de Neder landse concurrent eindigde, gold ditmaal als een verrassing. „Het marcheerde niet lekker, we reden gewoon niet hard genoeg", baalde Keizer. De Giro was amper een weekein de oud toen Keizer een van zijn be loften voor de Italiaanse ronde al had ingelost. Maandag reed hij lang op kop in een vluchtgroep. De jonge wielerprof (24), die dit seizoen overigens slecht begon met een sleutelbeen- en hand breuk in de GP La Marseillaise, zei vooraf aan de Italiaanse ronde „ie dere week een keer op de voor grond te willen treden." Niet om zomaar televisieminuten te scoren, maar om „te tonen dat ik sterker ben geworden. En met de hoop dat niet iedere lange ontsnapping zinloos is." Hij leerde die wijsheid vorig jaar, in zijn eerste jaar als prof Naar eigen zeggen maakte Keizer in 2011 een droomstart. Na dat hij vier jaar in de opleidings- ploeg van de Rabobank had gere den, en menig (tijdrit)succes boek te, was Keizer er al met al wel uit geleerd. Een plekje in het elite korps van de bank kwam er echter niet, de kans die Vacansoleil hem bood was minstens zo mooi. Hij kreeg de nodige kansen. „Niet al leen werd ik derde op het NK tijdrijden, ik mocht met de Vuelta ook een grote ronde rijden en won mijn eerste profkoers, de Bou- cles de l'Aulne." Dat hij woensdagmiddag, na de transfer van het winderige Dene marken naar Italië, de benen juist niet had, was volgens hemzelf slechts gedeeltelijk het gevolg van de vlucht van maandag. „We had den nota bene een rustdag gehad. Het was het gewoon niet, ik ging helemaal stuk op het enige, lastige klimmetje." De laatste tien kilometer moest hij eraf, Keizer baalde er nadrukkelijk van. „Ik moet het maar als een leer moment zien." Liefst had hij wil len wedijveren met gelijkgestemde ploegmaats, de tijdritspecialisten Gustav Erik Larsson en Thomas de Gendt. Immers, Keizer is ook een specialist. Wil zich in de toekomst ook zo afficheren. Al jaren is duide lijk dat de lange, bonkige coureur uit Muntendam specifieke kwalitei ten heeft, als junior en belofte won hij menig tijdrit. Vorig jaar pakte hij brons op de nationale ti telstrijd tijdrijden. donderdag 10 mei 2012 ZEIST Arjen Robben zal tijdens het zoge noemde compensatieduel tussen Bayern München en het Neder lands elftal alleen het shirt van Oranje dragen. Dat liet directeur be taald voetbal Bert van Oostveen weten, in reactie op berichten dat Robben op 22 mei bij beide teams zal meedoen. „Contractueel is ech ter vastgelegd dat als hij speelt, dit voor Oranje is", aldus Van Oost veen. De wedstrijd werd vastge steld na een slepend conflict tus sen Bayern en de KNVB. MIDDELBURG De Zeeuwse duivensportbond heeft het dagfondconcours vanuit Tours dat komende zaterdag op de kalender stond afgelast. De reden hiervan is dat afgelopen zaterdag het concours vanuit Mantes la Jolie door de slechte weersomstandighe den een slecht verloop had en vele duiven pas dagen later zijn thuisge komen. Daardoor vindt de Afde ling Zeeland het onverantwoord Tours door de laten gaan. Wel wordt er zaterdag gevlogen op het vitesseconcours vanuit Peronne. BOLTENHAGEN Roelof Bouwmeester heeft de eer ste slag met zijn olympische con current Rutger van Schaardenburg verloren. Met nog een wedstrijd dag voor de boeg bij het WK Laser in het Duitse Boltenhagen, be draagt het verschil tussen de twee trainingsmakkers 51 punten. Van Schaardenburg neemt na twaalf ra ces de tiende plaats in, Bouwmees ter, die met een blessure aan het WK begon, zakte~woensdag naar de 23e positie. Van Schaardenburg en Bouwmeester zijn al in het be zit van een olympische nominatie. EINDHOVEN International Erik Pieters zal de start van het seizoen bij PSV moe ten missen. De onfortuinlijke verdediger heeft ervoor gekozen om een operatie aan zijn gekwetste voet te onder gaan. Eerder deze week bleek uit nader onderzoek dat een scheurtje in een middenvoetsbeentjé onvoldoende was geheeld. Daardoor was meteen duidelijk dat hij het komende EK met Oranje aan zich voorbij moet laten gaan. MIDDELBURG Vijf renners van Vacansoleil-DCM verkennen volgende week berge tappes uit de Ronde van Frankrijk. Het vijftal - Johnny Hoogerland, Wout Poels, Lieuwe Westra, Rob Ruijgh en de Spanjaard Rafael Valls - maakt deel uit van de voorlopige tourselectie van vijftien. „Voor de ze jongens ligt sinds eind april de focus op de Ronde van Frankrijk. Deze winter is al besloten om een trainingskamp te beleggen en dan doen we dat het best op het par koers van de Tour", zegt ploeglei der Hilaire Van Der Schueren. Athletic Bilbao begon woensdagavond in Boekarest met liefst zeven spelers uit de eigen jeugdopleiding aan de finale tegen Atletico Madrid in de Europa League. De gemiddelde leeftijd van de Spaanse ploeg, die een grote voorkeur heeft voor voetballers uit de Baskische regio, bedroeg slechts 25 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45