Falcao toont klasse in Spaans onderonsje Veldrijden verliest steun van NOCNSF Gewoon water staat op zwarte lijst in Londen Zeeuwse dash bij start bekerfinale driebanden donderdag 10 mei 2012 ARNHEM/WOERDEN - Veldrijden moet het in het vervolg doen zon der financiële steun van NOCNSF. Op de hernieuwde lijst van sport disciplines die in aanmerking ko men voor subsidie van de sport koepel - komende dinsdag een ha merstuk tijdens de algemene verga dering - ontbreekt de wielertak waarin Nederland al jaren in we reldtitels grossiert. „Heel triest", vindt Huib Klooster huis, directeur van wielerbond KN- WU en al enige tijd bekend met de degradatie. „We vinden het ui termate teleurstellend dat het blijk baar niet gezien wordt als top sport." Om subsidie te krijgen moet een discipline olympisch zijn dan wel een WK kennen met deelname van een bepaald minimumaantal landen. Ook moeten sporters een volledig jaarprogramma draaien. Kloosterhuis: „Wij zullen zelf met onze budgetten schuiven, want we vinden veldrijden wel belangrijk. Maar het heeft zeker consequen ties. Met name voor de sporters die bijvoorbeeld hun A-status kwijtraken. En voor potentiële or ganisatoren van EK's of WK's die geen steun meer krijgen van het ministerie van VWS." Sportdisciplines in de lijst van NOCNSF hebben de topsportsta- tus dan wel de status van interna tionale wedstrijdsport. Tot die laat ste behoren bijvoorbeeld streetdan- ce en ijsklimmen, maar dus niet veldrijden. „Wrang als je drie wereldkampioe nen levert", vindt Kloosterhuis, die als bond niet afhankelijk wil zijn.van de 'grillen' van het IOC. „Stel dat 4-cross olympisch wordt, dan moeten we daar zeker weer achteraan hollen. Het beleid van de KNWU staat daar los van. Wij vinden veldrijden topsport." door Mkhiel Philippart LONDEN - 'Het officiële olympisch water is nu verkrijgbaar', is te le zen op immense reclameborden rondom het olympisch park in Oost-Londense wijk Stratford, waar nog honderden bouwvakkers drukdoende zijn met de laatste werkzaamheden. Deze officiële flesjes zullen gegarandeerd flink af trek vinden, omdat al het water van andere merken als 'potentieel gevaarlijk' is bestempeld. „Om ter roristische aanslagen met vloeiba re biochemische bommen te voor komen, zijn andem flesjes verbo den", aldus de organisatie, die be nadrukt dat bezoekers het olympi sche water voor de 'gereduceerde' prijs van i,6o pond (2 euro) te koop zijn. „We worden volledig uitgezogen", zegt de geïrriteerde Carey Stacer, door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - In Biljart Centrum Den Hoek in Zundert begint vandaag de nationale bekerfinale drieban den. Acht teams, waaronder de Zeeuwse ploegen Frans Bevers en Lands Welvaren/Visjes, treden in twee poules van vier aan. De voorgeschiedenis waarin dis pensaties werden verleend en weer ingetrokken en met rechtsza ken werd gedreigd zorgden vooraf voor enige krasjes op het toernooi. De vraag is in hoeverre het de sfeer en de onderlinge verhoudin gen heeft vertroebeld van wat on der normale omstandigheden een biljartfeest is. De openingswedstrijd in poule B is er meteen een met een extra la ding. Frans Bevers neemt het op te gen Lands Welvaren/Visjes, twee Zeeuwse teams. Frans Bevers be- Falcao bracht zijn totaal aantal goals in de Europa League woensdagavond op 12, exclusief de voorronde. Daarmee werd hij topscorer, met twee treffers meer dan Klaas-Jan Huntelaar. die deze week een testevenement van de paralympische sporters bij woonde. „Naast mijn water moest ik ook mijn deodorant afstaan. Honderd milliliter was het maxi mum, net als op het vliegveld. Wie neemt in godsnaam zulke kleine flesjes drank mee? Dit is ge woon misbruik maken van de om standigheden." Of het verbod nu blijk geeft van handelsgeest of een voorbeeld is van misbruik van risi coanalyses, daarover zijn de menin gen verdeeld. Vaststaat" dat nie mand ontkomt aan het spenderen van vele ponden tijdens de Spelen. Want naast exorbitante bedragen voor hotels, worden ook alle 'over dreven hoeveelheden' voedsel in beslag genomen. Wat als 'overdre ven' geldt, kan de organisatie niet zeggen, waardoor de sportliefheb ber lijkt overgeleverd aan de gril len van de bewaker. Atletico Madrid bekroont een ij- zersterke campagne in de Euro pa League terecht met de titel. De ploeg van trainer Diego Si- meone verslaat in Boekarest in de finale Athletic Bilbao met 3-0. Falcao eist de hoofdrol op met twee doelpunten. door Rik Elfrink BOEKAREST - Hij domineert al twee jaar het toernooi. Alle ogen waren voor de Europa League-fina le gericht op Radamel Falcao (25), een van de beste spitsen buiten de Champions League. Vorig seizoen won hij met FC Porto al de Euro pa League, dit jaar was er een nieu we kans met Atletico Madrid. Dat de Colombiaanse aanvaller toe is aan het hoogste niveau, bewees hij door woensdagavond voor de tweede keer op rij de Europa Lea gue te winnen. Mede door twee goals van Falcao liep het team van Diego Simeone weg naar een simpele 3-0-overwin- ning in de Spaanse finale tegen Athletic Bilbao. De Basken waren 35 jaar na hun eerste Europese fina le (verloren tegen Juventus) op nieuw kansloos en blijven wach ten op hun eerste internationale prijs. Falcao treedt met zijn prestatie in de voetsporen van Frédéric Kan- outé, de spits die Sevilla in 2006 en 2007 naar winst in de eindstrijd van de Uefa Cup schoot. Weinig spelers is het gegeven deze beker twee keer op rij te winnen, bij de clubs lukte het alleen Real Madrid in het midden van de jaren tach tig. Atletico pakte woensdag de tweede Europa-Leaguewinst in drie seizoenen. Falcao kwam de laatste twee jaar in de Europa Lea gue-duels tot liefst dertig treffers, in de Spaanse competitie nam hij bovendien bijna de helft van alle goals van Atletico voor zijn reke ning. Blijft hij zijn werkgever trouw, dan zal de Zuid-Amerikaan komend seizoen waarschijnlijk weer niet op het hoogste Europese podium te bewonderen zijn. Malaga grijpt zondag bij een overwinning thuis tegen Sporting Gijon in Spanje de vierde plek en daarmee een ticket voor de Champions-Leaguévoor- ronde ten koste van de Madrile- nen. Falcao verhoogde gisteren nog maar eens zijn marktwaarde. Een club die hem in de Cham pions League wil zien, zal tiental len miljoenen naar Madrid moe ten overmaken. In de vorig jaar voor 250 miljoen euro opgeleverde Arena Nationala in Boekarest stond Falcao direct in de schijnwerpers. De armetierig verdedigende Amorebieta gleed uit in een"poging om hem in het strafschopgebied tegen te houden. Karakteristiek Falcap haalde tot ontzetting van heel Bilbao al na vijf minuten doel treffend uit. Ook bij de tweede tref fer zag de verdediger van de Bas- ken er belabberd uit. Na slecht uit verdedigen belandde de bal via Tu- ran bij Falcao, die simpel de 2-0 aantekende. Keeper Thibaut Cour- tois (19) van Atletico hoefde alleen in actie te komen bij een inzet van Llorente. De door Chelsea aan de Spanjaarden uitgeleende goalie is bij gebrek aan internationale suc cessen een lichtpuntje in België. Bilbao kwam er in de tweede helft niet meer aan te pas, waardoor de finale ronduit saai werd. Tot de zes tien meter liet Atletico veel toe. En kel Perez liet de Madrileense doel man Courtois na een uur nog een keer schrikken, op het veld was van enige Baskische trots verder weinig te merken. Een wanhoop soffensief van Bilbao zorgde alleen maar voor meer gevaar van Atléti- co. Nadat Falcao in de slotfase nog een keer op de paal schoot, was het Diego die de eindstand bepaal de. De Basken dropen af, hen rest eind deze maand alleen nog de Spaanse bekerfinale tegen het favo riete Barcelona. 9 Atletico Madrid-Athletic Bilbao 3-0 (2-0). 7. Falcao 1-0, 34. Falcao 2-0, 85. Diego 3-0. Scheidsrechter: Stark (Dui). Gele kaart: Herrera, Amorebieta, Perez, Susaeta (Athle tic Bilbao), Falcao (Atletico Ma drid). Aantal toeschouwers: 56.000. Atletico Madrid: fran, Diego Godin, Miranda, Fifipe, Diego (90. Koke), Mario Suarez, Adrian (88. Saivio), Gabi, Turan, Fal cao. 9 Athletic Bilbao: Iraizoz; Iraola, Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe (46.Pérez), Susaeta, Herrera (63.To- quero), Iturraspe (46. Gomez), De Marcos, Muniain, Llorente. gint met Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman aan de poulewed strijden en vervolgt het resterende toernooi zonder de Belgische kop man en zal een zware dobber krij gen om het podium te halen. Visjes speelt alle wedstrijden met Francis Forton, Ronny Daniëls, Kees Wittens en Richard de Bruin. De overige teams in deze poule zijn Aardexpress Thekes uit Herpt en Ai Biljarts uit Apeldoorn. Poule A wordt gevormd door TO- W uit Vlaardingen, DBL Holland Mineraal, FDV Jacoby/Schuler Cues uit Hoeven en aMate Com munications uit Sint Oedenrode. De wedstrijden beginnen vandaag om 14.00 uur, vrijdag om 12.00 uur en zaterdag om 13.00 uur. Zondag is de finaledag en de wed strijden beginnen dan .om 12.00 Garmin-Barracuda won woensdag de ploegentijdrit in de Ronde van Italië. foto Pier malini/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44